Strona główna Styl życia Jak odzyskać dane z telefonu?

Jak odzyskać dane z telefonu?

0

Telefony dotykowe w XXI wieku to jedne z najpopularniejszych urządzeń na świecie. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, bowiem są bardzo funkcjonalne, mobilne, przenośne i małych rozmiarów. Są świetną formą rozrywki, ponieważ możemy z ich pomocą słuchać muzyki, oglądać filmy, grać w gry. Jednak często ułatwiają nam wykonywanie wielu codziennych czynności, jak robienie zakupów lub opłacanie rachunków.

Regularnie posiadamy na tym urządzeniu wiele istotnych plików i folderów. Niestety często dochodzi do sytuacji, w których przypadkiem usuniemy jakieś dane lub zostaną usunięte bez naszej ingerencji. Co wówczas powinniśmy zrobić? Jak zapobiegać takim sytuacjom? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Jak zapobiegać utracie ważnych danych?

Przede wszystkim kluczem do sukcesu jest nasza ostrożność. Bardzo często zdarzają się sytuacje, w których pozbawiamy się ważnych danych całkowicie nieumyślnie. Wydaje nam się, że otwieramy dane zdjęcie, a tak naprawdę przypadkiem wciskamy kosz. Zdarza się, że nie blokujemy telefonu, tym samym w kieszeni może się podziać wiele dziwnych rzeczy, w tym całkowicie nieumyślne usunięcie poszczególnych danych. Inną przyczyną utraty danych są uszkodzenia mechaniczne lub wystawianie telefonu na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, lub innych czynników.

Niestety w tym przypadku także my jesteśmy temu winni. Jednak niektóre przyczyny są całkowicie niezależne od nas. Często przyczyną utraty danych są błędy systemu lub partycji danych, na co oczywiście wpływu nie mamy. W sposób szczególny należy pamiętać o tym, że nie powinniśmy usuwać karty pamięci, podczas gdy telefon jest uruchomiony, wówczas może to spowodować utratę części danych. Na szczęście w sieci znajdziemy zaawansowane programy, które odzyskują dane w Androidzie.

Odzyskiwanie danych Android- jak tego dokonać?

Odzyskiwanie danych w Android na szczęście jest możliwe, konieczne jednak okaże się wyspecjalizowane oprogramowanie, które dostępne jest w sieci często zupełnie za darmo. Zdecydowanie najpopularniejszym programem jest „Odzyskiwanie danych Android”, który to przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla urządzeń, które są oparte na systemie operacyjnym Android. Co ciekawe, tego typu oprogramowanie będzie skuteczne nie tylko podczas utraty plików graficznych. Umożliwia ono odzyskanie wielu smsów, plików MP3, a także wiele innych.

Okaże się to świetnym rozwiązaniem zarówno w przypadku niezależnej od nas awarii systemu, jak i w sytuacji, kiedy to my popełnimy błąd. Obsługa tego programu nie jest trudna, dlatego poradzi sobie z nią nawet osoba mało zaawansowana technicznie. Konieczne jest wcześniejsze zainstalowanie aplikacji na komputerze.

Następnie trzeba podłączyć telefon za pomocą kabla USB i rozpocząć analizę urządzenia, wciskając przycisk start. Po udanym skanowaniu należy udzielić zgody na przywrócenie plików i folderów, które zostały skasowane. W kolejnym kroku przechodzimy do zakładki „Galeria” i zaznaczamy pliki, które chcemy przywrócić. Po chwili możemy cieszyć się z uratowanych danych.

Więcej informacji znajdziesz na https://panwybierak.pl/blog/odzyskiwanie-danych-android/

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments