Strona główna Aktualności Jach grochem o ścianę Jach grochem o ścianę: nie pytajcie, nie błądźcie

Jach grochem o ścianę: nie pytajcie, nie błądźcie

24
Urzędnicy z miejskiego ratusza chyba nie mają co robić, bo zamieścili właśnie na stronie e-pabianice.pl sondę. Pytają mieszkańców „czy uważacie, że należy rozwijać monitoring miejski? Jeżeli tak, to jakie rejony miasta należałoby jeszcze nim objąć?”

Wolałbym jednak pytanie: czy podwyższyć diety radnym :).

Wracając jednak do tematu, sondę można już zamknąć. Na pierwsze pytanie odpowiem od razu. Tak, należy rozwijać. Inaczej odpowiedzą tyko złodzieje, bandyci i pedofile.

Na drugie pytanie powinni odpowiedzieć komendanci policji, straży miejskiej, może dyrektor ZGM i prezes PSM. Wydaje mi się, że kamery monitoringu powinno się w pierwszej kolejności montować w miejscach, gdzie dochodzi do największej ilości zdarzeń notowanych właśnie przez wymienione wyżej służby. Skąd przeciętny mieszkaniec ma wiedzieć, gdzie są te miejsca? Oprócz tego, na listę można wciągnąć tereny przy placówkach oświatowych i macie projekt na kolejne 10 lat. Nie ma za co.

Druga sprawa. Z tego co udało mi się dowiedzieć, w budżecie miejskim nie ma w tym roku kasy na montaż kamer, także to drugi powód, aby wyrzucić te sondę do kosza. Jeśli jednak jest ktoś, ktoś chce się wypowiedzieć w tym temacie to znajdzie sondę pod tym linkiem – https://e-pabianice.pl/challenges/16/created_at

Przemysław Jach, red. naczelny portalu epainfo.pl
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kolejna ankieta, z której wynikami nikt nie będzie się liczył i która nie ma znaczenia. Pamiętacie nazwę dla ronda przy Kilińskiego? Kolejne pozorne działania. Za chwile pojawią się za pewne kolejne pytania typu „czy chcesz mieć czyste powietrze” itd. Niestety Panie Redaktorze – „Wina JACHA” poprzednim artykułem dotknął Pan Radnych to teraz pozorna nadaktywność będzie częstym zjawiskiem. Szkoda tylko że pomysłów na nasze Miasto brak.

Zacznijmy od tego że Pan redaktor ma zamiar startować do rady miejskiej .

I bardzo dobrze. Pan Przemek zrobi porządek. Nowa twarz to nowa nadzieja, a nie te same twarze co były zawsze od lat.

Nie będzie kasy na wiele rzeczy, bo musi być kasa na wysokie podwyżki które sobie przyznali!

Panie Redaktorze proszę o artykuł w zakresie zarobków w Urzędach w trybie informacji publicznej. Nie dostanie Pan informacji dla konkretnego pracownika, ale dla konkretnych stanowisk już tak. Świetnie to zobrazuje dlaczego urzędy tak kiepsko pracują i czy należy wymagać więcej. Ponieważ podwyżki dla prezydenta nie oznaczają podwyżek dla urzędników a chyba ludzie tego nie rozumieją.

A może należy rozszerzyć patrole nocne?
15 lat temu i wcześniej było miło zobaczyć patrol w nocy, a teraz człowiek boi sie wyjść nawet za dnia. Nie tędy droga.

Boi się wyjść za dnia ? serio ?

Niektórzy boją się własnego cienia.

Monitoring w urzędach miejskich ogólnie dostępny żeby suweren mógł zobaczyć jak ciężko pracują skoro mają takie podwyżki przecież CIĘŻKO pracują to nie muszą się wstydzić

Ale to chyba w pokoju prezydenta, wójta, starosty i radnych, nie czyta Pan z zrozumieniem, PRACOWNICY NIE DOSTALI ŻADNEJ PODWYŻKI, poza tą na 3010 brutto – NAJNIŻSZA pensja. Co za bzdury ludzie piszecie, nawet czytać ze zrozumieniem nie potraficie.

Miałem na myśli prezydenta starostę wójta i tych darmozjadów pociotków co siedzą w zarządach spółek miejskich

Starosta już ma prawa do emerytury, ale będzie ciągnął ile wlezie, bo działalność mu nie nabiła konta.

hahaha w „Jach grochem o ścianę” coraz bardziej mi się podoba :)) wychodzą takie pabianickie „pajacyki” MDM sprzed lat.

To jest właśnie to co robi KOR. Zebrało się kilku ludzi i będą pokazywać, że coś robią. raz na jakiś czas podeślą interpelację. W sumie wyjdzie z pół sztuki na osobę na kadencję. Oczywiste pytania zadadzą w ankiecie i w gazetce przed wyborami napiszą: Słuchamy was i robimy wam dobrze.
A sami podniosą sobie wynagrodzenia. Zrobią kilka roszad. Pozamieniają się stołkami, zmienią spółkę miejską i jakoś leci.

60- letnie ramole i raszple z Ratusza już nie mogą doczekać się występów estradowych WOŚP, a im więcej obiektywów tym dla nich lepiej …

Chyba w PSM jest więcej geriatrii

To co robią włodarze Pabianic tylko świadczy, że nie maja pojęcia co robić w poprawie bezpieczeństwa albo nie chca robić i przerzucaja to na mieszkańców. Swego czasu zajmowałem ta dziedzina w mieście i były efekty, bo była szeroka współpraca .Nawet przygotowałem w 2015r koncepcję funkcjonowania SM w Pabiaicach, która niestety schowano do zamrażarki, no cóż w Pabianicach wciąż funkcjonuje zasada „najlepiej nic nie robić i sie nie wychylac”

A co do tego ma straż?. Udzielają się w każdym temacie na mieście często wyręczając policję. Jedyny problem to że mogłoby być ich więcej ale za takie pieniądze nikt się do tej pracy nie garnie. Przykład młody policjant przychodząc do pracy teraz otrzymuje na rękę 4000 zł a strażnik 2300 zł to o czym piszesz w tej swojej koncepcji organizacyjnej żadna się nie sprawdzi. Dziękujmy że są bo policja niestety sama by nie dała rady

za czasów dawnego komendanta szło wprowadzać różne innowacje. Ten obecny gumiś jest zadufany w sobie i nie pogadasz.

to się bardzo mylisz ale to bardzo.widać nie rozmawiałeś a piszesz głupoty.

Panie Przemku, należy się cieszyć, że nie dali sondy typu: „Gdzie powinny zostać usytuowane przystanki pabianickiego metra” albo „Autobus której linii winien podjeżdżać pod Port Lotniczy „Pabjanka”?: ))))))

A może by ktoś zainteresował się parkingiem dla niepełnosprawnych przy szpitalu. Od dawna nie ma tam znaku i każdy parkuje jak chce. A naprawdę potrzebujący nie ma gdzie zaparkować. Nie wspominając już o rozjeżdżonym trawniku.

Przecież przy szpitalu , przed szlabanem wjazdowym są namalowane 2 miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych…