Strona główna Aktualności Polityka Impreza strażacka, czyli przegląd list wyborczych

Impreza strażacka, czyli przegląd list wyborczych

10

Podczas jubileuszu strażaków OSP mogliśmy przyjrzeć się większości rodzimych kandydatów, ubiegających się o miejsce w parlamencie. 

Na sobotniej imprezie pojawiło się dwóch kandydatów, którzy w ubiegłych wyborach zdobyli zaufanie wyborców. Był urodzony w Pabianicach senator Andrzej Owczarek z Platformy Obywatelskiej oraz pochodzący z okolic Łowicza, poseł Cezary Olejniczak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Obaj panowie to strażacy-ochotnicy, więc ich obecność na jubileuszu pabianickich druhów nikogo nie dziwiła. Faktem jest jednak, że druh Olejniczak ostatni raz w Pabianicach widziany był w ubiegłym roku.

Druh Owczarek mógł uścisnąć dłoń swojego głównego kontrkandydata do ławy senatorskiej, Macieja Łuczaka z Prawa i Sprawiedliwości, który na imprezę strażacką zaproszony został jako wiceprezydent Pabianic, bo z OSP ma niewiele wspólnego.

Oprócz posła Olejniczaka (nr 1 na liście), na jubileuszu OSP Pabianice zaprezentowali się też inni kandydaci do sejmu. Był Krzysztof Ciebiada (nr 7), radny sejmiku wojewódzkiego z PiS, Zbigniew Stasiak (nr 10), wiceprezes WFOŚiGW z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Marek Gryglewski (ostatni na liście), radny powiatowy z SLD.

Dziwiła nieobecność Witolda Stępnia, marszałka województwa łódzkiego, który dość często odwiedza Pabianice. Szczególnie przed wyborami. Marszałek widziany był jednak na konwencji Platformy Obywatelskiej w Poznaniu. W kuluarach mówi się, że polityk z Konstantynowa Łódzkiego nie pojawił się na jubileuszu, bo ociąga się z wywiązaniem z obietnicy danej naszym druhom. Jakiś czas temu, Stępień obiecał nowy wóz bojowy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciebiada zamiast tracić czas na lans niech wykształcenie uzupełni 🙂

a szwacz już się lansuje i myśli sobie ” widzicie naiwniaki nie trzeba chodzić do szkoły aby stać na scenie pamiętajcie nr 7 a potem spadajcie „

Ale pan Ciebiada do czegoś doszedł własną pracą ,a wy tylko krytykować umiecie .Niedobrze się robi jak można tak ochydnie pisać o człowieku ,nie znając go. Dla mnie jesteście bandą małych ludzi ukrywających się za ściańa i bojących sie jak szczury ,Bez żadnych zasad ,tylko byle by skrytykować Żal mi was

własną pracą doszedł do stanowiska w ZEC? chcesz 'powiedziec' że był rozpisany konkurs na to stanowisko z jasno nakreslonymi obowiązkami i wymaganiami, a Pan Krzysztof pokonał wszystkich swoją wiedzą i kompetencją?
Przecież on nawet matury nie ma!?

Dlaczego wy wszyscy kłamiecie ,skończył Technikum i ma maturę .Czemu takie gnidy jak wy próbują zniszczyć czlowieka .A studia mam i co mi one dają ????? Kłuje was praca dla Ciebiady,a on w ZEC-u zajmuje sie Geotermią ,która z tego co wiem już niebawem ujrzy światło dzienne.

zwracam honor – ma średnie. Uspokoiłeś mnie, teraz już wiem że podoła i ma odpowiednie kwalifikacje.
Czekamy cały czas na tą geotermię. Pamietajmy, że kosztuje miasto ok 15kPLN miesięcznie te jego poszukiwania. Zaraz rok minie czyli ok 180kPLN już to nas kosztowało.
ps. to po co wybierałeś taki kierunek studiów? teraz pretensje do całego świata, że zmarnowane lata i pracy nie ma? a może sie nie przykładałeś do studiowania?

Z 7. miejsca to już może zapomnieć o Senacie.

bluszcz-7 to do Sejmu ,a do Senatu są jednomandatówki .A ja zaglosuję za Łuczakiem i Ciebiadą ,gdyż chcę by ludzie z Pabianic też mogli coś zrobić dla miasta poprzez pryzmat Warszawy ,Do tej pory nie mieliśmy żdanych przedstawicieli Pabianic w Parlamęcie .Mamy okazję to dlaczego mamy nie skorzystać

Mieliśmy w sejmie Anitę Błochowiak.

w Parlamęcie,ochydnie – Adamie,Tomku,czy chodziliście do tej samej szkoły co kandydat?
ps Bardzo się cieszymy,że geotermia niebawem ujrzy światło dzienne 🙂