Strona główna Aktualności Ilu ojców ma ten sukces, czyli inwestycja w Ksawerowie

Ilu ojców ma ten sukces, czyli inwestycja w Ksawerowie

46
fot. ŁSSE

To już pewne, że niemiecka firma Miele produkująca wysokiej klasy sprzęt AGD wybuduje swoją fabrykę w Ksawerowie. Komu możemy zawdzięczać ten inwestycyjny sukces? 

Przygotowania do tego przesięwzięcia trwały rok. Portal EPAinfo o planach budowy fabryki jako pierwszy poinformował już 20 czerwca. Aktualnie podpisywane są ostateczne umowy. W poniedziałek 8 stycznia dokumenty parafowali: Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, do której należy teren oraz wójt Ksawerowa Adam Topolski, który musi zapewnić odpowiednią infrastrukturę dla działalności tak dużej fabryki. Prezes ŁSSE opublikował na Facebook’u podziękowania. Okazuje się, że udział w tym projekcie mieli działacze Prawa i Sprawiedliwości z Pabianic –  Maciej Łuczak i Krzysztof Ciebiada.

– Dziękuję parlamentarzystom, w tym Posłom na Sejm RP: Waldemar Buda, Marek Matuszewski, Senatorowi Maciej Łuczak i wiceprzewodniczącemu sejmiku województwa łódzkiego Krzysztof Ciebiada oraz wszystkim zaangażowanym. Musieliśmy ustanowić Strefę, pozyskać grunty i wydać zezwolenie, co udało się zrobić w relatywnie krótkim czasie. Kiedy trzeba było pokonać różne przeszkody, byliście nam pomocni – napisał  Marek Michalik, prezes ŁSSE.

Jakie zasługi przypadają szefom pabianickiego PiS?

– Brałem udział w rozmowach – wyjaśnił Krzysztof Ciebiada.

– W jakich rozmowach i na jakim szczeblu? – dopytywaliśmy dalej.

– To musiałbym z Markiem Michalikiem ustalić czy mogę takie rzeczy mówić. Oddzwonię później – odpowiedział Ciebiada i rozłączył się.

Po godzinie odbieramy telefon od Krzysztofa Ciebiady.

– Przede wszystkim pomagałem przy pieniądzach na drogi, druga sprawa to jeździliśmy z senatorem Łuczakiem na spotkania w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska – wymienia Ciebiada.

– Ale co panowie robiliście w tym funduszu? – pytamy dalej.

– Pomagaliśmy w sprawach związanych z ziemią, przekształceniem i tak dalej… – wyjaśnia, ale bez szczegółów.

– A kto panów poprosił o pomoc w tej sprawie – drążymy temat.

– Z panem wójtem współpracowaliśmy i poprosił o pomoc to trzeba było pomóc. Pan prezydent Pabianic przez trzy lata o nic nie poprosił – wyjaśnił działacz PiS.

To właśnie wójt Adam Topolski z Ksawerowa wpadł kiedyś na pomysł, żeby przy ul. Giełdowej stworzyć strefę ekonomiczną i to on prowadził rozmowy z przedstawicielami ŁSSE i Miele. Zapytaliśmy wójta, w czym tak naprawdę pomógł Krzysztof Ciebiada i Maciej Łuczak.

– Przepraszam bardzo, ale czy ja coś takiego powiedziałem – odpowiedział pytaniem wójt.

Co ciekawe, działka przy Giełdowej nie należała do Gminy Ksawerów, tylko do Skarbu Państwa, a miała zostać włączona do ŁSSE. Dlatego dziwnym byłoby gdyby to właśnie wójt poprosił Ciebiadę i Łuczaka o pomoc w tej sprawie, bo gmina nie była stroną. Trzeba też zaznaczyć, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie zajmuje się „przekształcaniem ziemi”.

Jak udało nam się ustalić, działacze z Pabianic nie uczestniczyli w spotkaniach na linii Ksawerów – Miele.

Co na temat działań pabianickich polityków mówi rzecznik ŁSSE?

– To są pytania do osób wymienionych w mailu i do nich najlepiej kierować zapytanie – powiedział Jakub Wojtczak.

Przypomnijmy, że w październiku Antoni Hodak, radny miejski z PiS, twierdził, że to senator Maciej Łuczak przyczynił się do pozyskania dofinansowania na przebudowę pabianickiego oddziału ratunkowego.

– Nie jest tak, jak powiedział pan Adam Marczak, rzecznik szpitala, że napisany był dobry wniosek i dlatego pieniądze zostały przyznane, bo tak to nie wygląda. Pan doskonale wie, że potrzebne jest poparcie. To poparcie nastąpiło i dlatego udało się tę sprawę sfinalizować – stwierdził Antoni Hodak. Więcej na ten temat. 

W ksawerowskiej fabryce produkowana będzie nowa linia pralek w oparciu o innowacyjną technologię, niestosowaną dotychczas w innych zakładach Miele na świecie. W związku z tym Miele zamierza zainwestować co najmniej 200 mln zł w terminie do 30 czerwca 2022 roku i w tym samym terminie zatrudnić co najmniej 350 pracowników utrzymać zatrudnienie na tym poziomie do dnia 31 października 2026 roku.
REKLAMA

46
Dodaj komentarz

1600
15 Wątki komentarzy
31 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
21 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr

Nie ma to jak doczepić się do czyjegoś sukcesu.

Grzegorz

Faktycznie sukces W niszczeniu Polskiego rolnictwa tylko pogratulować a Niemcy się cieszą z naszej gupoty

krawiec

No mój Boże! Jak można tak bezczelnie i nachalnie wypytywać „chodzącą pomoc” Ciebiadę? Skąd ma on wiedzieć w czym pomógł skoro Michalik mu tego nie powiedział? Przez pana redaktora teraz „pomocnik mimo woli” może poczuć się odarty z godności!

Yago

Najpierw, to ” coś ” trzeba mieć…

Piotruś Pan

Ale się chłopaki wp…..lili. Jak dzieci.:-))

Delacroix

Czyżby zatem Krzysztof Ciebiada oraz senator Łuczak chodzili na pasku Makreli? Tak razem z premierem Morawieckim repolonizują polski przemysł? Gdzie ten niemiecki gigant będzie płacił podatki i transferował zyski? Przecież tam powinna powstać polska fabryka dronów albo samochodów elektrycznych, bo przecież w tych dziedzinach mieliśmy być potęgą, a nie w młynkach do kawy „made in Germany”. Kto przegrał wybory m.in.za to, że zrobił z Polski montownię?

Zbyszek

Konia kują żaba nogę podstawia. Ciebiada w Hodaku trochę nie do kucia’

Grzegorz

Witam wszyscy zachwycają się budową Nowej fabryki ale dla czego nikt nawet nie wspomniał że pod tą fabrykę zostaną zniszczone najlepsze grunty rolne w województwie łódzkim to jest grunty kl.2 .W skali kraju takich gruntów jest nie całe 3 procent .Gmina Ksawerów chce zniszczyć około 100hektarów źyznej zmeliorowanej
Ziemi która nas żywi a po drugiej stronie s14 znajdują się grunty słabe klasowo które mogą być przeznaczone pod takie zakłady. Ta sprawa powinna znaleźć finał w prokuraturze o charakterze nie gospodarnosci zasobami ziemi rolnej.

żenada

Najpierw musiał zadzwonić do Michalika,żeby ustalić, co powiedzieć, potem stwierdził,że w NFOŚ rozmawiał o sprawach, którymi ów NFOŚ się nie zajmuje i jeszcze stwierdził „pomagałem przy pieniądzach na drogi”. Bardziej chyba nie można się skompromitować…

Piotr Różycki

Gdyby redakcja była uprzejma się dowiedzieć „skąd” Miele i dlaczego w Ksawerowie ? Taka informacja niewątpliwie dopełni rzetelności z Waszej strony.

Yago

Szanowny Panie Piotrze R.
Trochę Pan przesadził z tym brakiem rzetelności Redakcji, która próbowała zdobyć informację, aż od trzech Panów : K. C., wójta i rzecznika ŁSSE. A jeśli Pan takowe posiada, niech Pan nas oświeci zamiast zarzucać Redakcji nieuprzejmość !

Krak

Szanowny Pan Piotr też chciał być wymieniony ale znowu go pominęli.

Piotr Różycki

Hahahha zdaje się, że to nie ja się pcham do otwierania wszystkiego co można otworzyć. Brakuje jeszcze fotki wielkiego otwarcia słoika z ogórkami. Zdaje się, że to nie ja umieszczam artykuły sponsorowane na pabianickich portalach czy zamieszczam sponsorowane posty w mediach społecznościowych. Zdaje się, że to nie ja zamieszczam reklamy za publiczne pieniądze promujące jedne media kosztem drugich . Zdaje się, że to nie ja omijam niewygodne tematy w PROMOK i jestem jednocześnie dziennikarzem i politykiem. I w końcu zdaje się, ze to nie ja w godzinach pracy na Państwowym garnuszku zamieszczam różne treści na portalach zamiast pracować. Jeszcze coś… Czytaj więcej »

Piotr Różycki

Szanowny Panie Yago zechce Pan nie dokonywać nadinterpretacji mojego wpisu i wskazać tę nieuprzejmość ? Chyba, że faux pas polega ogólnie na zadawaniu trudnych pytań ? Mnie ciekawi stanowisko np. przedstawiciela zarządu firmy Miele Jego brak czyni artykuł niepełnym czyli nie do końca rzetelnym Pana potrzeba jednostronnej narracji w imię pobudek politycznych zupełnie mnie nie dziwi.

Yago

Pan Piotr R.
Coś się panu pomieszało między antyirracjonalizmem pańskiego wpisu a moją rzekomą nadinterpretacją pańskich stwierdzeń ! Cały pański wpis …I dziwi mnie niepomiernie pański zarzut moich, jakichkolwiek politycznych pobudek a zwłaszcza potrzeb, których ja panu nie wytykam. Bez insynuacji proszę, bo to właśnie już pańska nadinterpretacja mych upodobań.
Mnie wiele poza tym artykułem ciekawi, ale nie zarzucam Redakcji ani nieuprzejmości, ani nierzetelności a pan niestety znów tylko slogany, zamiast zgodnie z moją prośbą, nas – Forumowiczów – oświecić swą niepodważalną wiedzą w temacie artykułu.

Piotr Różycki

Powtórzę: oświecania zechce Pan zacząć od siebie. Gdzie jest ta nieuprzejmość w pytaniu „Gdyby redakcja była uprzejma się dowiedzieć „skąd” Miele i dlaczego w Ksawerowie ? ” Czy może w stwierdzeniu ? „Taka informacja niewątpliwie dopełni rzetelności z Waszej strony ” ? Umie Pan wskazać czy nie ?

Yago

Już wskazałem, nie będę się powtarzał.
Nie ja domagałem się oświecenia od Redakcji, tylko pan z zarzutem rzetelności. Natomiast ja, prosiłem pana o info w temacie bez nadinterpretacji !

Piotr Różycki

Nic Pan nie wskazał, więc proszę to zrobić. Proszę napisać od kiedy zadawanie pytania redakcji jest nieuprzejmością? Wiedzę Szanowny Panie mam dokładnie taką samą jak Pan czyli z powyższego artykułu. Więc jakiej wiedzy oczekuje Pan ode mnie i w jakim temacie?

Yago

Jeśli obaj mamy taką samą wiedzę, to w porządku !
Inna sprawa, że jako Radny UM a zwłaszcza blisko wymienionych w artykule działaczy PiS i w PiS, mógł Pan dysponować szerszą wiedzą zarówno od Redakcji, jak i ode mnie, dlatego prosiłem o info. Skoro obaj jedziemy na tym samym wózku niewiedzy, to trochę przykro…
Pozdrawiam

Tołdi

Panie Jach. Co pan tak drążysz. Pewne jest jedno. Na pewno to nie zasługa ani Mackiewicza i jego bandy ani KC PO… Tak? No tak… Mogła być firma w Pabianicach? Mogła. A jest? W Ksawerowie… Tu nie ma z kim rozmawiać i o czym.

Yago

Panie Toldi ?
Proszę podać fakty, że PMP lub Pabianice City, odmówiło Miele lokalizacji na terenie naszego miasta. Póki co, to rzucasz pan kalumniami bez żadnych argumentów !

princeofwales

Nie wymagaj od twardogłowego rzeczowych argumentów. Jemu wystarczy, że od czasu do czasu coś wypluje nt. znanej mu jakiejś bandy i organizacji pn. KC PO.

Tołdi

Ogarnij się miękkogłowy. Mieszkasz na Księżycu czy w Pabianicach? Fajne miasto? Fajne, nie? To odstaw te dragi i zobacz inne miasta, ich rozwój, infrastrukturę, podejście do mieszkańców i biznesu. Tu nawet problem mamy żeby ludzie mogli normalnie z basenu korzystać, a raczej wybierają okoliczne miasta… O czym ty tu bredzisz????

Yago

@princeofwales
Masz rację, bo zamiast argumentów „ pan Tołdi „ znów zaszpanował jakimś tam poniżej beznadziejnym bełkotem…

Tołdi

Yago, to, że robisz dobrą minę do złej gry nie zmieni w żaden sposób faktów o tym mieście i jego POzal sie Boże „gospodarzach” od lat zresztą tych samych. Argumenty masz na zewnątrz, wyjrzyj przez okno, przejdź się po mieście (jak dawno nie byłeś). Mnie szkoda strzępić języka przytaczając to co każdy widzi. A zaklinać rzeczywistość możesz. Tylko po co?

Yago

@Tołdi
Nie prosiłem o indywidualne slogany wg widzi mi się za oknem. Tak się składa, że w mieście jestem codziennie, bo tu mieszkam. Min nie muszę robić żadnych, bo już dawno mam piaskownicę za sobą ( w przeciwieństwie do ciebie, jeśli chodzi o twe wpisy ).
Prosiłem o fakty, a ty, jak zwykle chlapiesz, byle było.
Mimo wszystko pozdrawiam, ale opanuj się ! Trochę normalności i obiektywizmu nie zaszkodzi, bo szargać byle kogo, byle co, to żaden problem…

ania

Liczą na tanią siłę roboczą, oby się nie przeliczyli, nikt za najniższą nie będzie tam pracował.

princeofwales

Nie kopcie leżących, please. 🙂

Przemysław

Obłuda i cynizm pislamistów na lokalnym rynku. Koszmar, ryba jednak wania od łba (warszawsko – krakowskiego)

krawiec

Czy pan Ciebiada („pomocnik”) mógłby załatwić pieniądze na drogi dla mieszkańców zalanych ulic na Zatorzu?

Tołdi

A to pan Ciebiada jest prezydentem???? Idź do tego, który bierze za to kasę!

lutek

Ale Ciebiada bez problemu – jak wynika z artykułu – załatwia takie sprawy wespół z senatorem. Załatwił dla Ksawerowa to niech załatwi dla Pabianic. Daje mu czas 3 miesiące. A jak nie to zwykły pizdryk.

Kolo

Ciebiada to leszcz , który chciał być kiedyś prezydentem miasta.
Gówno może i nie liczcie,że coś załatwi, chyba że tylko pod siebie.

Yago

@Tołdi
A Ty, jak zwykle…
Chyba wiesz, że K. C. 2 razy przegrał z kretesem wybory na PMP i do Sejmu ? Trochę szkoda, bo może sypnąłby groszem na te zalewiska…
Fakt. Pan ” krawiec ” się pozgrywał, ale prawda jest taka, że gdyby na Zatorzu mieszkał ktoś prominentny nie tylko z władz miasta, lub była tam siedziba dowolnej partii, to i pieniądze by się znalazły…

Tołdi

No ale do kogo te żale? Do Ciebiady, że masz ulicę na Zatorzu nie zrobioną??? Rozumiem, że nie głosowałeś na niego. A na Mackiewicza głosowałeś? No to wymagaj człowieku od tych, którzy rządzą i biorą za to kasę, a nie tworzysz wirtualne problemy. Ciebiada załatwił firmę dla Ksawerowa. Tak samo załatwiłby wielką rzecz – hydrotermię dla Pabianic! Ale tu nie ma z kim gadać, bo liczy się kasa dla tych co przy korycie, a nie dobro miasta i mieszkańców. Tak jest od lat. Ślepy jesteś???? A wnioski: wybory są w listopadzie. Przemyśl dobrze kogo wybierasz, bo jak chcesz biadolić miej… Czytaj więcej »

Yago

@Tołdi Ty albo nawiedzony jesteś, albo porąbany a już na pewno pisowy troll, skoro takie głupoty ciągle wypisujesz ! Jakie żale, do ciężkiej cholery ! Ty umiesz w ogóle czytać, czy tylko obrazki oglądasz. Zatorze, to nie mój problem. Źle i jak zwykle po pisowemu rozumujesz – na nikogo nie głosowałem, bo obaj kandydaci dla mnie byli do luftu ! Taaa, Ciebiada załatwił… chyba klopa ! Realne problemy, ty tworzysz swymi wpisami. Kasa zawsze się liczyła, bo koryto ciągle to samo, tylko świnie się zmieniają. Ja nie biadolę, pisze konkretnie a ty rynsztok utyskiwań na wszystkich i na wszystko. Już… Czytaj więcej »

Tołdi

Trudno się gada z kimś kto nie rozumie po polsku. Trollem to pewnie sam jesteś człowieku, tyle, że z PO. Chociaż niee. Ty jesteś trollem tak po prostu, bo nigdy się nie interesowałeś polityką tylko masz wymagania. Na głosowanie nie chodzisz, bo ci się nie chce. Jedyne co umiesz to siedzieć z browcem przed kompem, wyskakujesz w niedziele do marketu na megapromocje i taki twój smutny świat. Ja nie robię żadnych utyskiwań. Przeżyłem 8 lat nierządu KC PO, a teraz mi się podoba (choć nie w Pabianicach). Irytuje mnie jedynie głupota ludzka, która co 4 lata wybiera te same pacynki,… Czytaj więcej »

Yago

@Tołdi I znów kolejne głupoty zamiast argumentów. Ot, taka „ piękna pisowska retoryka „ z ujadaniem bez opamiętania, choć mnie nie znasz. Co ja robię i jaki jestem, to nie twój interes ! Ja ci nie wytykam, że marszczysz freda i w łeb ci bije ! Współczuję, że żyłeś w niewoli, teraz nareszcie wolny, ale to nie usprawiedliwia twojej kloacznej retoryki pod moim adresem. Gratuluję fascynacji K. C. i powodzenia. Czytanie ze zrozumieniem się kłania „ podstawą „, a nie „ postawą „… Znów obrazki oglądasz. Na pana K. C. nie ujadam ( w przeciwieństwie do ciebie ), stwierdziłem fakty.… Czytaj więcej »

ktoś

Gdyby nie załatwiali razem to by się razem nie pokazywali, a jak widać Ciebiada i Wójt dobrze rozumieją się jak krawiec z krawcem.

sdgf

Nadzwyczaj wyjątkowo starannie dobrany nacisk na jedna opcję polityczną. W artykułach o innej stronie POlitycznej pytania są zazwyczaj w zaskakująco łagodnym tonie lub nie ma ich wcale. Bezstronność, obiektywność … to zazwyczaj bardzo obce cechy „specjalistów” informacyjnych.
W zainteresowanie i umiejętność pisania nigdy ale to nigdy nie powinny włączyć się prywatne upodobania polityczne.