Strona główna Aktualności Z miasta Ile kosztuje nas wandalizm?

Ile kosztuje nas wandalizm?

8

Wandale z naszego miasta „upodobali” sobie wyżywanie się na wiatach przystankowych. Ile kosztuje miasto ich naprawa?

– Całkowity koszt wymiany jednej szyby w wiacie wynosi średnio 260 zł brutto. W tym roku wymieniliśmy 20 szyb – informuje Marcin Chmielewski z Zespołu Inżyniera Miasta w UM.

Które wiaty najczęściej ulegają zniszczeniu? Najczęściej niszczone są wiaty przy ul. Orlej tj, przystanki Orla/Świętokrzyska, Orla/Targowa, Orla/Ewangelicka oraz na przystanku Warszawska/Duży Skręt.

– Mieliśmy również incydent na pętli Karolew, gdzie została wybita szyba i niemalże natychmiast wstawiona nowa, a już następnego dnia była wybita ponownie – mówi Chmielewski.

O sytuacjach demolowania wiat przystankowych informowaliśmy na naszym portalu m.in. w sierpniu, lipcu, czy marcu.

Za niszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a straż miejska w w tym czasie zarabia na szyby ustawiając fotoradar… ot logika!

„Czarnuchy” zresztą chyba nie pracują w nocy. A szkoda. Chociaż jak co do czego to i tak by pewnie nie ujęli sprawców… :/

Wystarczy zamiast tej szyby wstawić blachę o grubości np: 2mm i problem zostanie rozwiązany.

trzeba było zostawić blaszaki, po cholere szklane? Wiadomo że będą wybijać.

Wybijanie szyb nie jest jedynym rodzajem wandalizmu. Innym jest mazanie po wiatach. Pomazaną szybę środkami chemicznymi po prostu można wyczyścić. Pomazanej blachy – nie (pomijając już zupełnie kwestie estetyczne).

nie rozumiem logiki osób, które pod takim artykułem komentują zachowanie straży miejskiej, zamiast wrzucać na ludzi, którzy te szyby niszczą … tylko narzekamy, że nic nie ma w tym mieście, a prawda jest taka, że gdy coś jest to sami sobie to niszczymy…

to jest oczywista oczywistość, że osoby malujace i niszczące są winne, ale jednocześnie są służby tzw. porządkowe odpowiedzialne za bepieczeństwo i ochornę mienia publicznego, do tych służb zalicza sięstraż miejska i policja. DLACZEGO wieczorami nie widzę pieszych patroli policji/straży w pabianicach!? tylko autami jeżdżą i udają, że po bramach nie widzą ludzi…. to jest problem i wyzwanie dla nowych władz, bo obecne nic w tej kwestii nie uczynily, prócz zakupu kolejnych fotoradarów!

Zamiast szyby powinna być wstawiona plexa.