Strona główna Aktualności Z miasta Komu się nudziło? (ZDJĘCIA)

Komu się nudziło? (ZDJĘCIA)

4

Dziś w nocy zdewastowana została wiata przystankowa przy ulicy Ewangelickiej.  Wandale potłukli boczną szybę.

Sprawa została zgłoszona do Straży Miejskiej. Uprzątnięciem rozsypanych kawałków szkła miał się zająć ktoś z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Pasażerowie czekający na autobus, nie kryli oburzenia.
– Nic tylko łapy poucinać – mówił starszy pan.

Wstawienie nowej szyby to duże koszty. Urząd Miejski za wiatę przystankową stojącą na Kilińskiego, płacił ostatnio około 13 000 złotych (z montażem).  Za niszczenie mienia, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

REKLAMA
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To było samobójstwo „wrzucać” szklane wiaty do naszego pięknego miasta. „Elita Pabianic” nie rozumie, że dopóki coś stoi i nie robi nikomu krzywdy, powinno tak zostać 🙂

To na pewno robota, któregoś ĆPUNA – klienta sklepu z UPOMINKAMI na Bugaju, który dalej DZIAŁA I SPRZEDAJE substancje, które tak własnie działąją na ludzi, że stają się agresywni! Wystarczy chwilę stanąć przy tym sklepie aż roi się od nafazowanych frajerów bujających się jakby huśtawkę połknęli i zaczepiających ludzi. Dlaczego ten sklep nadal działa? Gdzie jest Policja???

obstawiam że oszklenie całego takiego przystanku kosztuje pewnie ze 3-4 tys zł, jak tak się przejedzie po mieście to średnio pewnie 1 przystanek miesięcznie jest niszczony…

4 x 12 miesięcy = 48 tys rocznie, czy na prawdę nie jest taniej zrobić przystanków ze stali ?

ja nikogo nie tłumaczę ale może trzeba być sprytniejszym niż wandale ?

Tu nie ma gadania o stalowych wiatach, nie żyjemy w komunie żeby jakieś 2-tonowe zardzewiałe budy stały na chodnikach. Kiedy Polacy zaczną mieć jakiś gust i dostrzegać brak estetyki miejskiej! To wandal ma się podporządkować miastu a nie na odwrót. Idąc tym tropem to co, ludzie mają nie wychodzić na ulice bo są na nich tacy oto zwyrodnialcy?Patologia i bydło. Inaczej tego nie można nazwać. Jeżeli będzie brak brania odpowiedzialności przez ludzi za własne miasto (m.in. telefon na straż miejską) to kulturalnie Pabianice stoczą się do poziomu wsi, zaplutej, zapchanej dechami i przepełnionej takimi wandalami. Większe prace społeczne, kary pieniężne… Czytaj więcej »