Strona główna Aktualności Z miasta I LO awansuje w rankingu wojewódzkim Perspektyw

I LO awansuje w rankingu wojewódzkim Perspektyw

14
I LO.
Miesięcznik „Perspektywy” po raz 25. przygotował ogólnopolski ranking szkół średnich. Jak wypadły nasze placówki oświatowe?

W kategorii „licea” I LO z ul. Śniadeckiego sklasyfikowano na 18. miejscu w województwie i 309. w Polsce. Co ciekawe na szczeblu wojewódzkim szkoła awansowała o 6 „oczek”, natomiast w rankingu generalnym spadła z 282. roku.

II LO uplasowało się na 45. miejscu w województwie (na 83 szkoły) i 613. miejscu w Polsce. Jest to spadek z 38. i 613. miejsca.

Wśród techników na 11. miejscu w województwie jest ZS nr 2 z ul. św. Jana (158. miejsce w Polsce), a ZS nr 3 z ul. Gdańskiej na 40. miejscu (poniżej 500. miejsca).

W przyznawaniu punktów pod uwagę brane są sukcesy w olimpiadach, punkty na maturze oraz w przypadku techników – wyniki egzaminu zawodowego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Może zapytajcie ilu uczniów zmienia te szkole przed matura? Odradzam każdemu tą szkolę, po co trauma po kilku nauczycielach? Ilu młodych ludzi przejdzie przez horror fizyki, ale władze szkoły maja to gdzieś wręcz jeszcze tych których dzieci nie lubią nagradzają co roku…Na wf tłok, na religiach luz… czemu klasy z religia nie są łączone jak przy wf? Całe te artykuły to pudrowanie, nie polecam nikomu tej szkoły…

Sam, chodziłem do tej szkoły (jak domyślam się piszesz o szkole z tytułu artykułu) i stwierdzam że znacząco mijasz się z prawdą.

Cztery lata przeżywa horror fizyki, cokolwiek by to miało nie znaczyć, i nagle, przed maturą zmienia szkołę? Trzeba było od razu iść do Włókiennika i obyłoby się bez horrorów. Praca szwaczki zawsze na czasie.

Dawniej było jeszcze liceum w Ksawerowie – tam szły już totalne odpady.

kto napisał że 4 lata horroru z fizyki? Panie … rozumiemy że boli

Nie są łączone po ksiądz musi mieć godziny, nauczyciel od wf niekoniecznie…

Z ciekawości, o co chodzi z tym „horrorem fizyki”?

Ciekawe,ile bierze korepetycje.

Widocznie jesteś cienki.

Gratulacje dla kadry profesorów, dla dyrekcji i dla całego personelu szkoły – dla wszystkich osób zajmujących się stołówką i gotujących ;), dla personelu technicznego i wszystkich pracowników ILO. Sukces i dobre wyniki nie biorą się z niczego. Wymagają stałego nakładu finansowego, inwestycji w infrastrukturę szkoły na każdym poziomie. Wymagają wytężonej pracy od uczniów, świadomości tego po co i w jakim celu się tam uczą. Wymagają gotowości do pełnego zaangażowania ze strony kadry profesorów liceum. Potrzebne jest również wychowawcze wsparcie ze strony rodziców. Jeżeli chcemy mieć wykształcone i silne społeczeństwo, jeżeli chcemy aby nasze dzieci mogły po ukończeniu ILO studiować na… Czytaj więcej »

A ja polecam. Dobra kadra pedagogicza, świetne przygotowanie do matury i studiów. Nauczyciele to ludzie.
Może się zmieniło od 2012 ale większość nauczycieli nadal ta sama.

Od 2012 to inna szkoła niestety

Jako absolwent szkoły mówię nigdy więcej … ta szkoła to masakra jakaś z… Panie g e=mc2 chyba nie zbyt ładnie jak Pan sam stara się zbanować komentarze ;-))

Faktycznie masakra. Pisze się NIEZBYT.