Strona główna Aktualności Z miasta Brakuje pieniędzy na remont dróg. Są 3 scenariusze

Brakuje pieniędzy na remont dróg. Są 3 scenariusze

23
Zdjęcie ilustracyjne.
Urzędnicy opublikowali oferty jakie wpłynęły od firm, które chcą wyremontować część pabianickich ulic. 

Na liście znalazły się następujące ulice: Lisia, Rycerska, Księżycowa, ul. Akacjowa z łącznikiem do Żytowickiej, Makowa, Grabowa, Piaskowa, Robotnicza, Popławska oraz chodniki na Smugowej, Bugaj, Broniewskiego, Wyspiańskiego i Drewnowskiej.

Biorąc pod uwagę najniższe cenowo oferty, do realizacji wszystkich zadań brakuje około 0,7 mln złotych. Wiceprezydent Marek Gryglewski poinformował, że w tym przypadku możliwe są 3 scenariusze. Decyzje zapadną w przyszłym tygodniu.

W pierwszej możliwej wersji to miasto dołoży brakującą kwotę. Trzeba będzie jednak wygospodarować fundusze z i tak zadłużonej kasy miejskiej. Na ten wariant muszą wyrazić zgodę radni miejscy.

Druga opcja to większa partycypacja w inwestycji takich podmiotów jak PSM Pabianice, gdzie mają powstać chodniki oraz prywatny deweloper, który zabiegał o asfalt na ul. Popławskiej.

Trzeci wariant to rezygnacja z jednego bądź dwóch zadań.

Wszystkie remonty mają kosztować 6,3 mln zł. 5,3 mln zł Pabianice otrzymały ze środków rządowych tzw. Polskiego Ładu. 0,3 mln to zabezpieczony wkład własny miasta.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Może i na remonty dróg, z których korzystają wszyscy nie ma ale za to jest na szkutnie dla kilku leśnych dziadków.

Szkutnia nie jest dla „leśnych dziadków” ale dla ustawionych, bardzo wpływowych i majętnych ludzi, którzy będą tam remontowali swoje prywatne jachty za Twoje, moje i nasze pieniądze. Przykrywka i legenda o harcerzykach musi być 😉

Dokładnie.

Nie dosyć, że za szkutnie nie nałożyli kary, to jeszcze dołożyli wykonawcy pół miliona….

Proszę nie wspominać o tej inwestycji to inwestycja z nagroda złotego sedesu ,jestem tylko ciekaw czy każdy Pabianiczanin będzie mógł z tego skorzystać .
Styczeń =brak pieniędzy, brawo ,w marcu to chyba urzędy będą zaknniete z powodu braku pieniedzy na wszystko .
Pana Prezydenta,jego świtę do orderu głupoty!

A co z tymi milionami z odsetek karnych za zwłokę remontu ul Zamkowej?Może warto przeznaczyć je na remonty innych dróg!.Kłamstwa i krętactwo to domena naszych włodarzy!Jakieś służby specjalne powinny przyjrzeć się szczegółowo tym wszystkim bzdurom podawanym do wiadomości publicznej!!!

Kary z reguły nalicza się po zakończeniu inwestycji.

Nie do przyjęcia jest fakt remontów przyzwoitych chodników czy jezdni np. Wyspiańskiego czy Robotnicza a pozostawienie wiele ulic bez jakiego kolwiek utwardzenia. Najpierw drogi gruntowe które przypominają rozlewiska i bajora. Kto się nie zgadza to zapraszam do kompieli błotnych zarówno autami jak i pieszo!

Zbliża się termin dostarczenia mieszkańcom pism o kwocie do zapłaty za podatek od gruntów, powierzchni mieszkalnych użytkowych itd., czyli coroczny podatek. Z racji próby uzasadnienia podwyżki, takich publikacji o braku pieniędzy w kasie miasta będzie teraz nieco więcej.

Chcesz powiedzieć, że redaktor Jach współpracuje w jakiś sposób z Urzędem Miasta i zamieszcza artykuły tłumaczące jego politykę?

Przecież Pabianice miały nich nie dostać z Polskiego Ładu, znów politycy z platformy kłamali? Znów ten zły pis dał kasę i teraz tylko problem. .

A co dostaliśmy z Polskiego Wału, przepraszam: Ładu?

Każda inwestycja w mieście jest dofinansowana ze środków rządowych. Gdybyś nie pluł jadem to byś zauważył.

A rząd ma jakieś swoje pieniądze?

Z jakiej racji miasto ma budować drogę prywatnemu deweloperowi? Mało że powiat wremontowal drogę dla general beton? Miasto wałów i przekrętów.. jak nie ma kasy dla kowalskiego to nie ma dla wszystkich, a nie POlityka że kasa jest ale dla wybranych

Ulica Popławska, to droga publiczna, którą miasto ma obowiązek naprawiać. A ul. Południowa (Generał Beton) to droga powiatowa, więc miasto jej nie wyremontowało. Powiat ma obowiązek o nią dbać. Nie da się czytać tych farmazonów.

Kolega dewelopera ? Ile jest posesji na Popławskiej cwaniaczku ? Do bloków wszędzie jest dojazd asfaltem. Ewidentnie prezencik dla dewelopera.

Tak jestem kolegą developera i zwróciłem uwagę na fakt, że miasto ma ustawowy obowiązek dbania o drogę publiczną.
Puknij się w głowę.

To niech poczeka w kolejności tak jak wszystkie inne. Już dla jednego dewelopera robiliśmy Sienną na zamówienie.

4 opcja – zakupić towary w hurcie i wysłać do roboty własne ekipy grzejące krzesła w pomieszczeniach gospodarczych i magazynach. Przykładem są pseudo robole w wodociągach. jak wywali coś do roboty na mieście to się bierze firmy zewnętrzne na robotę za nie mały hajs. A zatrudnieni „fachowcy” to tylko są do odmalowania biurowych pomieszczeń wzywani…

Czyli miasto ma 300tys na nowe drogi? Gruuubo
Pojedyncze gospdarstwa domowe które budują domy mają większe budżety. Nisko spadli

To moze na jakims skrzyzowaniu poprawic „bezpieczenstwo” pieszych?lampy,panele,trroche fluorocsencji,,300 tys,to na 2 skrzyzowanai wystarczy,bo tyle kosztowalo skrzyzowanie Mysliiwska-P.Skargi