Strona główna Aktualności Z miasta „Gruntówki” dostały asfalt. Tak zmienia się Zatorze

„Gruntówki” dostały asfalt. Tak zmienia się Zatorze

9
Niedawno zakończono prace na ul. Jałowcowej
Rozlewiska, kałuże, błoto po kostki i niezliczone dziury – jeszcze niedawno ulice na Zatorzu wołały o pomstę do nieba. To się jednak znacznie zmieniło. Wprawdzie część mieszkańców osiedla nadal czeka na asfalt koło swoich domów, ale do zrobienia jest już mniej niż więcej.

Z pewnością nadal odczuwaliby skutki fatalnego stanu dróg, gdyby nie wprowadzony przez władze miasta program likwidacji gruntowych i utwardzania ich nakładkami bitumicznymi. Objął on całe Pabianice, ale jego realizacja w tej części miasta była szczególnie potrzebna.

Wiele ulic albo ma już nowe nawierzchnie, albo prace są w toku. Dość wspomnieć, że po latach zaniedbań w ubiegłym roku położono asfalt na około siedmiu kilometrach, a od początku bieżącego – na prawie czterech (aczkolwiek te liczby nie dotyczą wyłącznie Zatorza).

– W najbliższych miesiącach na pewno zostanie jeszcze pobudowany rów odwadniający w ul. Dereniowej – mówi Sławomir Wasilczyk, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich. – Z asfaltem musimy poczekać do przyszłego roku, bo to długa ulica. Jak będzie z innymi, zobaczymy.

Poprosiliśmy Zarząd Dróg Miejskich o wykaz tych, na których jest asfalt.

W 2018 roku były to: Brauna, Napierskiego, Brzoskwiniowa, Wiśniowa, Czereśniowa, Śliwkowa, „łącznik” między Czereśniową i Śliwkową, Cyprysowa, Bukowa, Osikowa, Eichlera, Liściasta, Jaśminowa, Morwowa, Laskowa, Świerkowa, Żniwna, Olszynowa (od Wiązowej do Niskiej), Niska (od Olszynowej do Świerkowej), Brzozowa.

Bieżący rok to z kolei roboty (zakończone lub w trakcie) na ulicach: Jałowcowej, Modrakowej, Owocowej, Piątkowskiej, Żytowickiej, Agrestowej, Łukowej.

– Ulice na Zatorzu zostały utwardzone w około 70 procentach – ocenia Cezary Dobrosz, kierownik działu inwestycji i utrzymania pasa drogowego w ZDM.

Na bitumiczne nakładki wciąż czekają ulice: Morelowa, Dereniowa, Lawendowa, Cedrowa, Kalinowa, Jodłowa, Niska (od Karniszewickiej do Świerkowej), Cisowa, Rolnicza, Klonowa, Jesionowa, Gromadzka, Jaworowa, Akacjowa, Szynkielewska, Nieduża.

REKLAMA
Poprzedni artykułŁKO – kolejka 28. Zieloni rozbici przez Termy, PTC z cennym remisem
Następny artykułNowa sala i większa szkoła. Gmina inwestuje w Petrykozach
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A gdzie jest to Zatorze? Pierwszy raz słyszę tą nazwę.

Ludzie mnie minusują ale ja się na poważnie pytam. Bugaj czy Piaski to chyba każdy wie ale o Zatorzu na prawdę pierwsze słyszę

Przeciez to nie jest ani trochę zrobione zgodnie ze sztuką. Gdzie krawężniki, gdzie podkład, gdzie odwodnienia. Taka robota nie ma sensu, po zimie bedzie dziura na dziurze… Mydlenie oczu

Ja mam pytanie odnośnie ulicy Eichlera – dlaczego asfalt kończy się ok 30m przed końcem ulicy? Czy to jest rzeczywiście koniec Eichlera a dalej jest jakaś inna uliczka? Czy są plany na to?
Pozdrawiam

Brakło towaru😂😂

Łączna nie jest ani utwardzona ani nie ma jej na liście ? Chyba lista Urzędu nie jest kompletna 🙁

Asia ma rację! Co z ul. Łączną?! Proszę o informację!

Asia ma rację. Co z ul. Łączną?! Proszę o ustalenie!

Zbyt wiele ulic jest wykonywanych w tym rejonie, gdy potrzeby są w centrum.
Jeśli ktoś wyprowadza się na za-d… -torze, to musi liczyć się z tym, że będzie miał mokro!