Strona główna Sport Koszykówka Grot Mobilis ze słabym początkiem sezonu

Grot Mobilis ze słabym początkiem sezonu

0

Po pierwszej ligowej porażce we własnej hali przyszedł czas na wyjazdowy mecz z Łomiankami.

SMS PZKOSZ Łomianki – Grot Mobilis Pabianice 75:46 (22:12, 24:9, 16:9, 13:16)

Pierwsza kwarta była do szybkiego zapomnienia. Od samego początku zespół gospodarzy zaczął wypracowywać przewagę i nie oddał jej do samego końca tej partii. Mimo większej ilości prób, nasz procent celności rzutów z gry był zatrważająco niski. Niestety, nasza postawa w kwarcie drugiej nie uległa znaczącej poprawie. Ekipa Łomianek dalej grała swoje i na półmetku spotkania prowadziła 46:21. W szczególnie dobrej dyspozycji była ich zawodniczka Anna Makurat, która zdobyła 14 punktów i 5 asyst.

Po przerwie stroną dominującą dalej była ekipa gospodarzy. Wszystkie próby gonienia wyniku ze strony pabianiczanek spełzły na niczym. Czwarta kwarta była już raczej tylko formalnością. Nasze zawodniczki co prawda wygrały tę część spotkania, ale uległy na przestrzeni całego spotkania. Najlepiej po naszej stronie spisała się Magdalena Ratajczyk, która zanotowała 13 punktów i 12 zbiórek. Było to jednak niewielkie pocieszenie.

Okazja do poprawienia swojej sytuacji w tabeli przyjdzie w najbliższą niedzielę. Grot Mobilis uda się na wyjazdowy mecz z Politechniką Gdańską. Rywalki przegrali swoje dwa pierwsze pojedynki, zatem może to być dobra szansa do odbicia się od dna. Początek spotkania o godzinie 18:00.