Strona główna Dzieje się „Bierzemy na warsztat tolerancję” – to nie był zwykły dzień

„Bierzemy na warsztat tolerancję” – to nie był zwykły dzień

1
5 maja obchodziliśmy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób w Niepełnosprawnością Intelektualną. Pabianice stanęły na wysokości zadania i w tym dniu zorganizowały Gry Miejskie, które pod hasłem „Bierzemy na warsztat tolerancję” aktywizowały i integrowały uczniów szkół podstawowych oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Plan zabawy był prosty: 5 grup po 10 osób, składających się z uczniów ze szkół podstawowych oraz z osób z niepełnosprawnościami z placówek powiatu pabianickiego, otrzymały mapy, które kierowały do pięciu wyznaczonych punktów w mieście, gdzie czekały na nich różne zadania. Po ich wykonaniu zespoły kierowały się do mety, gdzie czekał na nich poczęstunek oraz rozdawane były dyplomy, medale i upominki.– To wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik prasowa pabianickiej komendy. – Bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie, nie są wynikiem niepełnosprawności, lecz wyzwaniem do ciągłej zmiany otaczającej nas rzeczywistości.

Głównym organizatorem akcji była Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach, przy aktywnym współudziale Grupy Wolontarystycznej „Agrafki”, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pabianicach i Starostwa Powiatowego w Pabianicach. Partnerami akcji byli również Straż Miejska w Pabianicach, Urząd Miejski w Pabianicach, Państwowa Straż Pożarna w Pabianicach, czy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i placówka wsparcia dziennego „Junior”. Inicjatywę wsparło wiele pabianickich firm.

Przy okazji tego przedsięwzięcia zapadła ważna deklaracja.

– Decyzja już podjęta – informuje grupa wolontarystyczna „Agrafka” – Gra miejska wchodzi w plan corocznych pabianickich obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. HURA !!!

REKLAMA
Poprzedni artykułSpółdzielnia mieszkaniowa wyłącza ogrzewanie w blokach
Następny artykułOszukali staruszkę. Straciła wszystkie oszczędności
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No, i za takie akcje, które walczą z nietolerancją wobec osób niepełnosprawnych (a nie osób, które nie odnajdują się w społeczeństwie i chcą być „inne”), należy się Agrafkom olbrzymi szacunek!