Pabianickie koszykarki w 10. kolejce I. ligi pojechały na mecz do Leszna. Mimo dobrej dyspozycji w pierwszych dwóch kwartach, ostatecznie górą były rywalki.

Tęcza Leszno – Grot TomiQ Pabianice 79:70 (12:19, 20:20, 24:16, 23:15)

Zdobywanie punktów dla naszego zespołu rozpoczęła jak zawsze niezawodna Magdalena Grzelak. Po chwili do gromadzenia punktów dołączyła się także Szałecka i prowadziliśmy już 0:8. Rywalki w końcu się jednak obudziły i zdołały doprowadzić do remisu po 8. Świetną odpowiedź dała jednak Natalia Danych, trafiając za trzy i po chwili za dwa. Kwartę dziewczyny zakończyły zdobyciem 6 punktów z rzędu, dzięki czemu prowadziły 12:19. W drugiej partii pabianiczanki utrzymywały zdobyte przez siebie wcześniej prowadzenie i oba zespoły zeszły na przerwę przy stanie 32:39.

Po zmianie stron pabianiczanki prowadziły nawet dziesięcioma punktami, ale później straciły koncentrację i w końcówce trzeciej kwarty straciły prowadzenie na rzecz gospodyń. Strata jednego punktu przed ostatnią partią nie była sytuacją nie do uratowania. Rzut za trzy Joanny Szałeckiej na 66:65 dawał nam nadal nadzieję na zwycięstwo. Niestety, później Tęcza po trójce ze swojej strony prowadziła już 76:67. Rywalki dowiozły prowadzenie do końca i dopisały sobie kolejną ligową wygraną.

Grot po 10. kolejkach zajmuje dziewiąte miejsce w lidze. Następny mecz pabianiczanki zagrają 8 grudnia o godzinie 16:30. Na własnym parkiecie podejmą ekipę z Jeleniej Góry.

Grot: Danych (13), Szałecka (11), Michalak (15), Cicha (12), Boniecka, Grzelak (15), Kirsz (4).