Strona główna Aktualności Gmina pobuduje salę gimnastyczną. Umowa podpisana

Gmina pobuduje salę gimnastyczną. Umowa podpisana

4
fot. Urząd Gminy w Dobroniu
Za 9 milionów złotych gmina Dobroń pobuduje salę gimnastyczną. Doczekają się jej uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Mogilnie Dużym.

Pierwsze kroki w tej sprawie zostały już podjęte – ogłoszono przetarg na wykonawcę robót, a w tym tygodniu wójt Robert Jarzębak podpisał umowę z firmą ze Skierniewic, która zrealizuje to przedsięwzięcie (w postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta).

Szkoła ma powód do zadowolenia, bo warunki, w jakich teraz odbywają się lekcje wychowania fizycznego pozostawiają sporo do życzenia.

– Tak naprawdę przeznaczono na ten cel patio. Niestety, jest tam mało miejsca i duszno. Nowa sala gimnastyczna, pobudowana w systemie budownictwa pasywnego, energooszczędnego, spełni już standardy XXI wieku – mówi wójt.

Budynek stanie obok szkolnego, ale obydwa zostaną ze sobą połączone. W obiekcie, oprócz sali, znajdą się oczywiście szatnie, sanitariaty, magazyn na sprzęt sportowy oraz pomieszczenia dla nauczycieli.

Jak usłyszeliśmy od Roberta Jarzębaka, prace w Mogilnie Dużym ruszą prawdopodobnie w marcu. Do tego czasu wykonawca zajmie się m.in. przygotowaniem dokumentacji i uzyskaniem pozwolenia na budowę. Inwestycję zlecono bowiem w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Jej finał ma nastąpić w wakacje 2023 roku, tak, aby od nowego roku szkolnego uczniowie mogli korzystać z nowej sali.

Koszt przedsięwzięcia wynosi 9 mln zł, z czego nieco ponad 4 mln zł gmina otrzymała jako dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Skąd weźmie pozostałą kwotę? Wiele wskazuje na to, że wsparcia udzieli Urząd Marszałkowski w Łodzi.

– Będziemy też starać się o pozyskanie środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki – wyjaśnia wójt.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Chyba trzeba zlikwidować miasto pabianice i utworzyć nową gminę. Szybciej wtedy cokolwiek powstanie na tym terenie, a nie tylko u sąsiadów

Pan Robert powinien być prezydentem Pabianic 🙂

Zawsze podziwiałem szkołę w Petrykozach. A po ostatnich inwestycjach jeszcze bardziej. Można? ano można.

A kiedy zacznie sie budowa sali gimnastycznej przy szkole w Pawlikowicach ?