Strona główna Aktualności Z miasta Stomatolog może wrócić do szkoły. Brakuje kilku tysięcy złotych

Stomatolog może wrócić do szkoły. Brakuje kilku tysięcy złotych

2

Doktor Zdzisław Orman znalazł w NFZ pieniądze na działalność gabinetów stomatologicznych. Na razie tylko w dwóch szkołach.

– Okazuje się, że są środki na poprowadzenie takich gabinetów, dlatego od kilku miesięcy realizuje ten projekt – mówi dr Orman, kierownik przychodni specjalistycznych w PCM Pabianice.

Trwają właśnie remonty pomieszczeń w Gimnazjum nr 3 oraz w SP 3, gdzie mają powstać gabinety. Remont przeprowadzają pracownicy PCM. Szkoły miały tylko zapewnić potrzebne materiały.

Udało się „ożywić” jeden unit (fotel dentystyczny), który będzie wykorzystany w Gim 3. Trzeba kupić jeszcze jedno takie urządzenie do podstawówki. Nowe kosztuje około 50 tys. złotych.

– Znalazłem używany unit w bardzo dobrym stanie. Możemy go kupić za 6 tysięcy złotych razem kompresorem i krzesłem dla stomatologa. Muszę tylko naleźć środki na ten sprzęt – tłumaczy Orman.

Jeżeli uda się wyposażyć gabinety będzie można wystąpić po kontrakty do NFZ. Doktor liczy na około 1,5 kontraktu co pozwoliłoby wynająć dwóch stomatologów. Higienistka byłaby na etacie z PCM. Pozwoliłoby to na zapewnienie regularnej opieki stomatologicznej dla około 1 500 dzieci. Uczniowie mieliby regularne przeglądy i fluoryzację, tak jak kilka lat temu.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I oba gabinety na Bugaju….

Jeden z postulatów prezydenta Dudy i Beaty Szydło to lekarz i dentysta w każdej
szkole, wiec proszę tam sie udać, a nie żebrać po kątach…