Strona główna Aktualności Z miasta Firma z Cieszyna przygotuje strategię rozwoju Pabianic

Firma z Cieszyna przygotuje strategię rozwoju Pabianic

24
Urzędnicy z miejskiego ratusza wybrali firmę, która przygotuje „Strategię Rozwoju Miasta Pabianic na lata 2023-2030”. Miasto zapłaci za te usługę 59 040 złotych. 

Jedyną ofertę przedstawiła firma Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych „Delta Partner” z Cieszyna. Na czym polega zlecenie?
Chodzi m.in o przeprowadzenie pogłębionej diagnozy sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej z uwzględnieniem obszarów funkcjonalnych, w tym miejskich obszarów funkcjonalnych, zgodnie z metodologią badań społecznych. Gotowa strategia ma zawierać wnioski z przeprowadzonej diagnozy i kierunki działań podejmowanych dla osiągnięcia celów strategicznych wynikających z diagnozy.
W trakcie tworzenia diagnozy firma będzie musiała przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami miasta, sąsiednimi gminami czy lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi.

Dokument ma być gotowy do 16 grudnia 2022 roku. Było to drugie postępowanie, pierwsze ogłoszone w lipcu, zostało unieważnione. Wpłynęły 2 oferty, przy czym żadna z nich nie spełniała wymogów zawartych w ogłoszeniu.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, „przygotowanie dokumentu nie jest obligatoryjne, ale z pewnością umożliwi sprawne kierowanie gminą”.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wreszcie ktoś z zewnątrz spojrzy na kiedyś miasto przemysłowe, dzisiaj sypialnie Łodzi. Ostatnie lata przyniosły wiele zmian w Pabianicach, jednak robionych bez większych planów na przyszłość, bo też i zapóźnienia były ogromne. Największy można mieć żal, że miejsc pracy w mieście nie przybywa, choć należy docenić że w powiecie już wygląda to inaczej. Miasto stoi w rozkroku – czy poddać się Łodzi i stać się jej sypialnią, czy ma ambicje na własny rozwój i ściąganie inwestorów. Szanuję obecne władze za zmiany na lewitynie czy parku wolnosci i podjecie trudnego tematu przekopu centrum miasta… byly jednak to zadania ktore musialy sie… Czytaj więcej »

a tutaj raport jakiego mozemy sie spodziewac od firmy Delta. Mysle ze bedzie wiele zdan ctrl+c ctrl+v, bo problemy i polozenie podobne:
http://sedziszow-mlp.esesja.pl/zalaczniki/107076/strategia-rozwoju-gminy-sedziszow-malopolski-na-lata-2021-2030_po-uwagach-do-uchwalenia_982765.pdf

To może zamiast wydawać taką kasę, a właściwie wyrzucać w błoto, to przyjąć identyczne cele. To co napisane jest w raporcie to właściwie może każde miasto i gmina przypisać do siebie.
Tak na marginesie to pomimo promowania tej akcji udział w ankietach wzięło około 650 osób….. Zarąbisty wynik 🙂 Po odpowiedziach dla naszego UM widać, że będzie podobne zainteresowanie. Na prawdę, nie mam już miasto na co wydawać pieniędzy?

To może pogonić w diabły prezydenta razem z jego świtą i nająć firmę do zarządzania miastem ?

No nie wierzę !!! To od czego są włodarze i za co biorą pieniądze, skoro firma z zewnątrz ma nam planować co mamy robić w Naszym mieście.

a ja się pytam co się robi w Urzędzie Miasta w takich wydziałach urbanistyki, infrastruktury, zarządzania?? Po co nam ten urząd może by wynająć zewnętrzną firmę do zarządzania miastem.

Na pierdoły kasa jest a na chodnik na Lutomierskiej nim ma i nie bydzie

to droga krajowa , zarządzana przez GDDKiA , idź się wypłakać do wojewody z pisu

To droga wojewódzka, Idź płakać do PO

Mirek. Chyba coś nie pykło 😅

nie wiem czy przez wojnę na ukrainie ta firma da rade wykonać diagnozę w terminie.

Ja mam plan i to za darmo go udostępniam:

***************************************************
Zaorać i posodzić zimnioki!
***************************************************

Nie ma za co!

zimnioki na byle goownie nie urosną!

Zaorane już jest na Zamkowej. Tylko sadzić👍

Strategia to ustawowy obowiązek każdej gminy, miejskiej czy wiejskiej. Nic nie wnosi poza tym, że firma która to pisze bierze kasę.

Zdrowy rozsądek?…..

Ustawa o zasadach prowadzenia polityki rozwoju z 6 grudnia 2006 r. Gdyby nie przymus nikt by tego nie robił.

Dobrze działające lotnisko w Łodzi, z lotami otwierającymi nas na Europę, przyciągnie inwestorów, pozwoli na rozwój Łodzi i Regionu, a więc i Pabianic. Bo Region Łódzki jeszcze się nie podniósł po upadku przemysłu lekkiego.

Do likwidacji wydział urbanistyki , infrastruktury, zarządzania , ponieważ nie istnieją jak widać w mieście

Warto pojechać do Cieszyna. Tam ich strategia nie zadziałała.

Forma z Cieszyna? A Pan Prezydent za co bierze nasze pieniądze?