Strona główna Aktualności Z miasta Dwa mandaty w kilka minut

Dwa mandaty w kilka minut

21

21-letni mieszkaniec gminy Pabianice, który na odcinku 400 metrów popełnił dwa wykroczenia w ruchu dostał mandat i punkty karne. 

Kierowca BMW za pierwszym razem został zatrzymany na ulicy Partyzanckiej w Pabianicach 25 września około godziny 16.00. Jechał z prędkością 72 km/h. Ponieważ przekroczył prędkość o ponad 20 km/h został ukarany mandatem karnym, a na jego koncie pojawiły się punkty karne.

– Ta sytuacja jednak nic nie nauczyła młodego kierowcy. Już niespełna 400 metrów dalej kolejny patrol zarejestrował jego prędkość – mówi podkom. Ilona Sidorko z pabianickiej policji.

Za drugim razem (również w obszarze zabudowanym) jechał 79 km/h. Tu także nie ominęła 21-latka kara w postaci mandatu i punktów karnych. Na tak krótkim odcinku drogi,  mieszkaniec powiatu popełnił dwa wykroczenia, za które mandaty karne opiewały na kwotę 700 złotych oraz 12 punktów karnych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

trzymamy kciuki za młodego, dobrze mu idzie , jeszcze dwa takie lub jedno większe wykroczenie i jednego idiotę mniej na drodze

72 km/h co za szatan prędkości, 50 km\h na godzinę to w zabudowanym było dobre w latach od 1950 do 1990 gdy jeździły stare rupy.
W zbudowanym powinno być 70 km\h a nie te prędkości na zimę. Oczywiście w miejscach typu szkoła itd.30 kmh czy
20 jaka tam jest potrzeba.

Last edited 2 miesięcy temu by Dario

Po prostu miszcz…

Miej BMW haha … Stan umysłu…rozumiem że zadziałała już magia recydywy i 2 mkk był podwójny… Bo coś tutaj nie gra…z wysokością łączna mandatów

Recydywa jest przy przekroczeniu powyżej 30 km/h.

Co to za prędkość! Nie przesadzajcie!

BędzieMiałWydatki XD

Dwa razy powyżej 21km tj dwa razy po 400 zł mandatu plus jeszcze teraz za recydywę.. upiekło się chłopakowi. Jednak policja może być łaskawa.

nieroby wyszły na dzień czasu

Możesz ich nazywać jak chcesz ale młodzian nie błysnął inteligencją bo można założyć że dostał mkk i nerwy zagrały rolę i pedał do podłogi a że stali tylko 400 m dalej to nie pokazało mu więcej… Więc sam sobie odp czy gość co ponoszą go nerwy to dobry materiał na kierowcę… Wcześniej czy później w końcu komuś zrobi krzywdę bo się zagotuje a na dzień dzisiejszy tylko zbiednieje on lub jego rodzice.

sam sobie odpowiedz czy „prewencja” policji przyniosła jakiś skutek? Widać nie i z taką prędkością się większość się porusza i uważa to za bezpieczne. żaden mandat tego nie zmieni.

Ale ponowny egzamin na prawko, bądź 3 miesiące bez, już tak.

sam sobie odpowiedz, czy gdybyś miał zdawać ponownie egzamin, czy podniosło by to twje już zdobyte umiejętności i czy zmieniło by sposób poruszania po drodze?
wg. mnie NIE. Albo ktoś ma umiejętności albo nie. Albo ktoś pocina i będzie pocinał albo nie…
To tylko naciąganie kasy.
Wstrzymanie komuś prawka na jakiś czas i zmuszenie go do ponoszenia kosztów z tym związanych w ogóle nie wpłynie na tę osobą poza wydrążeniem portfela. To tylko ograniczy jego swobodę poruszania, jego prawa do wolności i życia.

Ponowny egzamin spowoduje, że idiota zastanowi się trzy razy, zanim znów doprowadzi do jego utraty. O ile taki miszcz zda ten egzamin. Jeśli nie, to żadna strata dla społeczeństwa.
Trzy miesiące bez prawka spowoduje to samo, co powyżej. A portfel idioty w ogóle mnie nie interesuje. Ani jego wolność. Tak jak wolność złodzieja, czy innego rozbojarza.

na partyzanckiej to zamiast łapanki to by się za uprzątnięcie żołędzi zabrali! qrwica człowieka bierze jak jedzie i mu napi3rdala nonstoop w blache żołądź wystrzelony z pod kół aut! dodatkowo po szybie napierd4lają te co spadają dopiero co z drzew! co za jełop w ogóle posadził takie drzewa przy drodze?!

Last edited 2 miesięcy temu by heh

nie podszywaj się , nie podszywaj

heh to ja jestem heh! idę zgłosić to do pani!

Młody i gniewny

i biedny teraz 😛

No to jesteś w połowie drogi! Jeszcze 12 i będziesz w gangu świeżaków na egzaminie kontrolnym 😀

Czy na Partyzanckiej nie obowiązuje przypadkiem ograniczenie do 30km/h?