Strona główna Dzieje się Sport Aleksandra Socha bez medalu w Rio

Aleksandra Socha bez medalu w Rio

0

Po nieudanym występie w turnieju indywidualnym przyszedł czas na walkę z drużyną. Pabianiczanka była najlepszą z naszych notując 19 trafień. Niestety, to nie wystarczyło i zawodniczki USA okazały się za mocne. Polki przegrały w 1/4 finału wynikiem 45-43. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na 6. miejscu.

Pabianiczanka brała też udział w konkursie indywidualnym. Niestety została wyeliminowana przez Włoszkę Lorette Gulotte [WIĘCEJ]. Socha marzenia musiała zatem odłożyć na później, była bowiem szansa na wywalczenie medalu w drużynie. Polki zaczynały od udziału w 1/4 turnieju i wystarczyłyby dwie wygrane do zapewnienia sobie udziału w finale. Wtedy pewny byłby przynajmniej srebrny krążek.

Zadanie to było jednak trudne. Pierwszym rywalem na drodze do medalu były zawodniczki USA. Co ciekawe, w ich składzie występowała szablistka z polskimi korzeniami. To urodzona we Wrocławiu Dagmara Wozniak. Od samego początku Amerykanki narzuciły mocne tempo i powoli wypracowywały przewagę. Po czwartej walce miały już 10 punktów przewagi i sytuacja nie wyglądała najlepiej. W piątym pojedynku Socha mierzyła się z Muhammad i zmniejszyła stratę do 6 punktów. Zawodniczki USA potrafił jednak trzymać nas na dystans i przed ostatnim pojedynkiem nadal traciliśmy 5 oczek. W decydującym starciu mierzyła się Aleksandra Socha i Mariel Zagunis. Pabianiczanka bardzo dobrze radziła sobie z utalentowaną rywalką i doprowadziła do remisu przy stanie 41-41 i 43-43. Niestety, końcówka należała do Zagunis i wykorzystała ona swoją szansę do wygranej. Polka w ostatniej akcji popełniła błąd, co skrzętnie wykorzystała Amerykanka.

Naszym szablistkom pozostała tylko walka o sklasyfikowanie na 5.  miejscu w igrzyskach. Pierwszymi przeciwniczkami były zawodniczki Meksyku, które przegrały w 1/4 z Rosjankami. Polki, mimo początkowego zdenerwowania po wcześniejszej porażce, gładko pokonały rywalki wynikiem 45-23.

W bezpośredniej walce o 5. miejsce przyszło się nam zmierzyć z Koreą Południową. Niestety, rywalki okazały się za mocne i wygrały z Polkami 45-41. Zostaliśmy zatem sklasyfikowani na 6.  miejscu turnieju.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments