Strona główna Aktualności Z miasta Który strażak znajdzie pracę w urzędzie?

Który strażak znajdzie pracę w urzędzie?

15
Trwa nabór na podinspektora ds. zarzadzania kryzysowego obrony cywilnej w Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Informacji Niejawnych. Wydaje się, że jeden z zapisów w ogłoszeniu mógł zdradzić zamiary urzędników. Czekamy na rozstrzygnięcie. 

Jak w każdym ogłoszeniu pojawiają się „wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem urzędniczym”. Tym razem jeden z zapisów wzbudził wątpliwości. Urzędnicy z ratusza szukają bowiem osoby, która może wykazać się co najmniej dwuletnim stażem w jednostce OSP. Jest to warunek kontrowersyjny o tyle, że eliminuje dużą część osób, które chciałyby wystartować w konkursie. Sam warunek jest, lekko mówiąc, nieprzemyślany, bowiem obecność w jednostkach OSP przez 2 lata nie daje nam szczególnych kwalifikacji, których nie można by zdobyć podczas kilku szkoleń i nie powinien być kluczowym w naborze. Eliminuje natomiast byłych policjantów, wojskowych, leśników, a nawet strażaków zawodowych niezrzeszonych w szeregach OSP, którzy mogliby wykazać się szeroką wiedzą czy doświadczeniem w zarządzaniu kryzysowym.

Przypomnijmy, że szefem wydziału, który szuka pracownika został były komendant PSP w Pabianicach. Zaraz po przejściu na emeryturę. Czy stanowisko podinspektora w jego wydziale szykowane jest dla kolejnego strażaka-emeryta? Przekonamy się.

Urzędnicy natomiast wyjaśnili dziś po naszym zapytaniu, że budzący wątpliwości zapis znalazł się w wymaganiach niezbędnych przez pomyłkę. Miał być umieszczony w wymaganiach dodatkowych.

Dokumenty można składać do 24 maja do godz. 12.00.

REKLAMA
Poprzedni artykułFestiwal pijaków za kółkiem trwa. Skala już doszła do 4 promili
Następny artykułTak będzie na Lewitynie!
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Konkurs powinien zostać unieważniony i ogłoszony ponownie. Ale niestety tak to jest w Pabianicach za rządów PO. Daj mi człowieka a kryteria do konkursu się znajdą !!!

A która nie zachowuje?

Przez pomyłkę to ta sprawa wypłynęła na wierzch.

Ostatnio nie poradzili sobie z kryzysem, to dopiero co teraz będzie w tym POpapranym mieście

Twój PIS nie jest lepszy w obsadzaniu stanowisk więc zamilcz!

od razu widać, że fanatyk PO, jak wypowiedź niezgodna z jego światoTVNpoglądem to od razu zamilcz, brak wolności słowa stadard PO

Zagadka.
Pamiętacie taki reality show i słowa z niego „Wielki brat patrzy”???

Top Model?

Za chwilę batonik w czekoladzie zrobi kontrole w kolejnym wydziale i znów będzie „musiał” prokuraturę zawiadomić 🙂

Osoba pisząca ten artykuł jak zwykle szuka drugiego dna. Przepisy jakie szykują nam parlamentarzyści czyli Ustawa o Obronie Cywilnej, Ustawa o Zarządzaniu Kryzysowym oraz Ustawa o Ochotniczej Straży Pożarnej nakładają na gminę szereg dodatkowych obowiązków tworząc z OSP m.in. formację obrony cywilnej i wprowadzając dodatkowe obowiązki nałożone na gminę w zakresie opiniowania statutu, szerszej obsługi w zakresie funkcjonowania OSP. W związku z czym brak znajomości działania Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz działania stowarzyszenia będzie powodował szereg błędów w komunikacji i nadzorze nad OSP. Być może dlatego, jest ten wymóg a nie chęć zatrudnienia jakiegoś strażaka. Trzeba dopytać Urząd a nie wyciągać jakieś… Czytaj więcej »

Panie Przemku – co Pan tu wypisuje. Nowe przepisy to nie tylko kontrola budżetowa. To również jak to pisze ustawodawca:  „zapewnienie przez gminę na rzecz ochotniczej straży pożarnej posiadającej JRG OSP w szczególności: 1) obiekty oraz tereny; 2) pojazdy i sprzęt specjalistyczny; 3) środki ochrony osobistej i umundurowanie; 4) sprzęt teleinformatyczny i środki alarmowania; 5) ubezpieczenie ratowników OSP; 6) badania lekarskie ratowników OSP stwierdzające brak przeciwwskazań do udziału w działaniach ratowniczych; 7) przygotowanie JRG OSP do realizacji zadań ochrony ludności; 8) szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy”. Jak również zatwierdzanie statutu OSP, również koordynacja działań humanitarnych np. zwalczanie następstw… Czytaj więcej »

Jak to kto,…Kulicki z Big Brothera 🙂 ….