Strona główna Aktualności Z miasta Błąd w dokumentacji. Będzie spore opóźnienie w remoncie przy ul. Wiejskiej

Błąd w dokumentacji. Będzie spore opóźnienie w remoncie przy ul. Wiejskiej

21
Dokładnie 1 marca rozpoczęły się prace na skrzyżowaniu ul. Łaskiej i Wiejskiej związane z modernizacją torowiska. Miały trwać 10 tygodniu, ale jest spore opóźnienie. 

Niestety wejście robotników na ten odcinek torowiska wiązało się z częściowym zamknięciem ważnego skrzyżowania na Piaskach. Od pierwszego marca kierowcy nie mogą z ul. Wiejskiej wjechać w Łaską (zakaz obowiązuje też w stronę przeciwną). Zmiana organizacji ruchu wiązała się m.in. wyznaczeniem objazdów dla autobusów kursujących tą trasą.

Remont miał trwać 10 tygodni, czyli data jego zakończenia przypadała na 10 maja 2021 roku. Niestety, rzecznik prasowy miejskiego ratusza poinformowała, że prace przedłużą się nawet o 6 tygodni.

– Jak wyjaśnia prezes zarządu Progreg Infracity sp z o.o, opóźnienie w oddaniu przejazdu wynikło z kolizji i niezainwentaryzowanej infrastruktury podziemnej – mówi Aneta Klimek, rzecznik urzędu miejskiego.

Jak tłumaczy wykonawca, konieczna była przebudowa magistrali teletechnicznej, która zlokalizowana była w innym miejscu niż na mapie projektowej. Przebudowa wymagała przeprojektowania, uzgodnienia i zgody z właścicielami sieci. Dodatkowo wykonawca musiał odtworzyć wejście rewizyjne do kanału ogólnospławnego zabetonowane podczas robót wykonywanych w 2002 roku. Te prace również wymagały wykonania projektu, zatwierdzenia i uzgodnienia w ZWIK.

– Obecnie ujawniono kolizję torowiska z zasuwą magistrali wodociągowej. Wykonawca jest na etapie przeprojektowania i uzyskiwania uzgodnień ZWIK. W momencie zatwierdzenia projektu usunięcia kolizji przystąpi do niezwłocznego jej usunięcia- dodaje rzecznik.

Według zapewnień wykonawcy prace powinny zakończyć się do końca czerwca.

REKLAMA
Poprzedni artykułKomplety bielizny damskiej za mniej niż 100 zł – 10 propozycji
Następny artykułFestiwal pijaków za kółkiem trwa. Skala już doszła do 4 promili
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

jak miło, że nikt nie zauważył tego przed projektowaniem;bo przecież w Polsce zawsze to co na planie zgadza się z tym co w ziemi 🙂

Czego nie zauważył ? Mieli zrobić odkrywkę i sprawdzić ? Czy może jakiś rentgen ?

W Polsce to normalne że są opóźnienia na budowlach , co się Dziwisz ?

no to ciekawe co znajdą pod Zamkową i Warszawską… jak nic koniec remontu 2023…

I z tego powodu leży cała ul.łaska
Skrzyżowania słupy trakcja barierki przystanki
łączenie torów poziomowanie wysyp kamieniami itd.

same shit different day

Czego możemy się spodziewać po przetargach i robotach w Pabianicach… Ważne że kasa pod stołem przytulona, nikt nie sprawdza projektów, wycen, przebiegu prac. Nikogo nie pociągną do odpowiedzialności.

Panie Prezesu Zarządu Progregu Infracity sp z o.o. Pan żeś jest nie z tej ziemi urwany. Miałem wątpliwą przyjemność oglądania wywiadu z Panem dla innego medium z Pabianic i tylko wymówki i wymówki. Opóźnienia bo pandemia. Opóźnienia, bo projekty złe, bo tory były złe, bo pogoda była zła. Panie Prezesu! Na Boga, Lucyfera, Jabbę czy w kogo tam Pan Panie wierzysz! Opanujże się. Wszystko, oprócz pandemii, można było przewidzieć, bo dzieje się tak zawsze. Aleś Pan, Panie Prezesu, nie przewidział. Powiedział żeś Pan też kiedyś, że 'nawet jakby zamknąć całą Warszawską i Zamkową to i tak nie było opcji, żeby wyrobić się w terminie’.… Czytaj więcej »

Czy to prawda, że syn jednego niedawnego emeryta z UM znalazł pracę w Progreg ?

Nie

A możesz coś więcej napisać bo mnie to zaciekawiło.

The never ending story. Co jeszcze przeszkodzi w dokończenie tej wspaniałej inwestycji?

Brawo Grzesiu 🙂 Znów żenada i wstyd.

Nie lepiej jest vis a vis Urzędu. Jeden wielki nieład w ziemi.

Czy to będzie dodatkowo płatne? Czy regulacja wszystkich niespodzianek w cenie? Pytam jako zwykły podatnik.

Wyjdzie w praniu, jak to mówią, a swoją drogą, to niestety przez biurokrację i bałagan w dokumentach później są takie kwiatki.
Gdyby na wszystko nie trzeba było mieć pozwoleń, to by robota też może szybciej szła, ale z drugiej strony patrząc, to bez pozwoleń to dopiero byśmy mieli wolną amerykankę.

Jak tak dalej będzie wyglądał ten remont to Mackiewiczowi skończy się kadencja. Kto się będzie wtedy lansował?

To że wyszło coś niespodziewanego w gruncie to przy takich pracach się zdarza, ciekawe czy projekt był wcześniej konsultowany z gestorami sieci. Ale to że całą zimę i teraz stoją na Łaskiej słupki zawężające cały jeden pas niezależnie czy są prace czy przez tygodnie się nic nie dzieje to totalny brak wyobraźni. Czy naprawdę przesunięcie kilku słupków przed skrzyżowaniami z ul. Tkacka, Zamkową to taki gigantyczny problem skoro remont w tym obszarze nie jest prowadzony? Trochę empatii dla ludzi poruszających się (duże słowo bo częściej stojących) w tym mieście. Chyba że to przygotowanie nas do przyszłego deptaka na Zamkowej

Niepotrzebnie się co poniektórzy denerwują. Nie macie na to wpływu. A teraz żyjemy w czasach, gdzie na wszystko wymagane są pozwolenia i uzgodnienia na piśmie. No może poza wyborami kopertowymi.

Z tego co widziałem. Prace na ukończeniu. Czyli co teraz. Rozpiep…. To co zrobili?

Cos takiego jak w KWB belchatow ma powstać Elekrtownia Jądrowa… mowią juz politycy i nie tylko, .. tylko że niema i nigdy nie bedzie wody do chlodzenia rdzenia hihihihi wiec nie bedzie jądra tylko spalarnia do wyczermania paliwa kopalnego. I ja to mowie jako pierszy i Amen 😉