Strona główna Styl życia Faktoring online – czas oczekiwania na pieniądze może być naprawdę krótki!

Faktoring online – czas oczekiwania na pieniądze może być naprawdę krótki!

0

Poszukiwanie zewnętrznych form finansowania jest szczególnie popularne wśród przedsiębiorców, którym zależy na tym, aby ich biznes dobrze prosperował i by szybko się rozwijał. Faktoring online staje się coraz bardziej popularny, szczególnie wśród tych osób, którym zależy na tym, aby finansowanie uzyskać w krótkim czasie – bez długiego oczekiwania na decyzję. Czy faktoring online może być dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na czasie?

Na czym polega faktoring?

Faktoring to jedna z form finansowania przedsiębiorstw, podobnie jak kredyty bankowe czy różnego rodzaju dofinansowania i dotacje. W przypadku faktoringu cały proces jest niezwykle prosty. Otóż przedsiębiorca, który chce skorzystać z takiej usługi, zwraca się do firmy faktoringowej, przekazując jej fakturę, która ma zostać sfinansowana. Firma faktoringowa, czyli faktor, rozpatruje wniosek przedsiębiorcy. Jeśli zostanie on rozpatrzony pozytywnie, faktor przelewa na konto przedsiębiorcy pieniądze za fakturę, a zatem kupuje on daną wierzytelność.

Kiedy nadchodzi termin opłacenia faktury, określony na dokumencie, kontrahent (odbiorca faktury) wykonuje przelew – jednak nie na konto firmy, która wystawiła fakturę, ale na konto firmy faktoringowej. A zatem w całym procesie pojawia się trzecia strona, czyli faktor, który pośredniczy w transakcji i umożliwia wystawcy faktury uzyskanie szybkiego dostępu do pieniędzy.

Faktoring online – jak długo trzeba czekać na pieniądze?

Jednym z powodów, dla których coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na regularne korzystanie z faktoringu online, jest krótki czas oczekiwania na środki finansowe. Co istotne, właśnie z tego powodu faktoring jest świetną alternatywą dla kredytu bankowego. Nie ma tutaj bowiem tak wielu formalności czy konieczności długiego oczekiwania na rozpatrzenie wniosku. Jak wygląda cały proces w przypadku faktoringu online?

Krok 1 – złożenie wniosku online

Doskonałym przykładem może być firma Fandla, gdzie cały proces finansowania odbywa się online. W pierwszej kolejności przedsiębiorca, ubiegający się o finansowanie, składa wniosek online. Jego złożenie zajmuje nie więcej, niż kilka minut. Wraz z wnioskiem do faktora wysyłana jest faktura, która ma zostać sfinansowana. Co istotne, w celu złożenia wniosku nie trzeba wychodzić z domu czy z siedziby firmy, wystarczy bowiem urządzenie z dostępem do internetu.

Krok 2 – rozpatrzenie wniosku

Najważniejsza informacja jest taka, że w przypadku firmy Fandla rozpatrzenie wniosku trwa nie więcej niż 15 minut – a zatem czas oczekiwania jest naprawdę krótki. Jest to możliwe dzięki temu, że firma korzysta ze wsparcia najbardziej zaawansowanych technologii, w tym algorytmów sztucznej inteligencji. Kwadrans to niewiele, szczególnie w porównaniu do kredytu bankowego, gdzie na rozpatrzenie wniosku kredytowego trzeba czasem czekać nie kilka dni, a… kilka tygodni! Dla wielu przedsiębiorców tak długie oczekiwanie nie jest możliwe, z uwagi na to, że w firmie pojawia się wiele kosztów – i to niemal każdego dnia. Właśnie dlatego czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku ma tak duże znaczenie.

Krok 3 – wypłata środków finansowych

Wiele osób zastanawia się, jak długo trzeba czekać na pieniądze w przypadku faktoringu online. I w tym przypadku firma Fandla jest dobrym przykładem. Dlaczego? Bardzo często pieniądze dla przedsiębiorcy wystawiane są tego samego dnia, w którym złożony został wniosek. Czas oczekiwania na pieniądze za fakturę może wynosić maksymalnie 24 godziny – jest to naprawdę niewiele czasu. Widać więc, że to najlepsza forma finansowania dla przedsiębiorców, którym zależy na czasie i którzy chcą jak najszybciej uzyskać dostęp do gotówki, aby pokryć bieżące wydatki w swojej firmie.

Faktoring online – aby pieniądze łączyły

Większość przedsiębiorców prawdopodobnie zgodzi się ze stwierdzeniem, że czas to pieniądz – szczególnie w biznesie, gdzie zaufanie kontrahentów jest tak ważne. Jeśli szukasz najbardziej opłacalnej formy finansowania dla swojego przedsiębiorstwa, koniecznie zapoznaj się z ofertą faktoringu online firmy Fandla. Jest ona bardzo korzystna, a czas oczekiwania na pieniądze jest naprawdę krótki. W końcu w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły!

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments