Strona główna Aktualności Z miasta Można dostać dotację. Urzędnicy doradzą, w jaki sposób

Można dostać dotację. Urzędnicy doradzą, w jaki sposób

16
Jak otrzymać dotację w ramach programu “Czyste powietrze”? Między innymi tego będzie można dowiedzieć się na organizowanym przez magistrat spotkaniu informacyjnym.

Aby móc w nim uczestniczyć, należy potwierdzić swój udział drogą telefoniczną, pod numerami (42) 22 54 625 i 509 309 848 lub mailem (czystepowietrze@um.pabianice.pl) do następnego poniedziałku, do godz. 15.00.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 26 października, w sali nr 4 Urzędu Miejskiego (na parterze). Początek o godz. 15.30.

– Zostaną na nim przedstawione zasady programu, wymagania oraz zakres i możliwość pozyskania dofinansowania – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Takie informacje można też uzyskać w punkcie konsultacyjnym “Czystego powietrza”, który znajduje się przy ul. św. Jana 4, w referacie inwestycji miejskich (drugie piętro, pokój 20, tel. 42 225 46 25). Ponadto od listopada będzie można tutaj skonsultować i złożyć wniosek. Punkt jest czynny w godzinach pracy urzędu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak ktoś chciał odsprzedać kocioł na węgiel/drewno chętnie odkupię do domu 150m2. Proszę zostawić kontakt

A na ekogroszek?

To jak z fotowoltaiką? Pierw dopłaty, a później kop w d…?

Czy program jest skierowany do mieszkancow wspolnot? – czy tradycyjnie tylko dla domkow – i pozostali blokersi beda finansowac im wymiane okien, docieplenie budynku, czy wymiane pieca – a wspolnoty musza isc po zwykly kredyt do banku?

wspólnoty wszelkie opłaty ponoszą tylko na siebie i jeszcze z części udziałowców którymi jest UM pobierają opłaty. wiec nie piepsz mi tu gupot.

Czekaj czekaj… jakie glupoty, bo nie rozumiem. Wymiane okien w domku mozesz odliczyc od podatku, mieszkajac we wspolnocie czy PSM nie mozesz tego zrobic. Tak samo z dofinansowaniem do PV. Ergo: podatnicy mieszkajacy w blokach, finansuja bogatych mieszkancow domkow – dlaczego bogatych? prosze pojechac na przedmiescia i zobaczyc kto korzysta z doplat, a kto dalej pali najtanszym weglem czy szmatami nasaczonymi przechodzonym olejem. Wiec nie pisz tu glupot!

Nikt Ci nie broni przeprowadzić się na przedmieścia!

***** ***

nie stac mnie – a tez chcialem wymienic okna z bonifikata…

mieszkałem w blokach. wyprowadziłem się na przedmieścia. Miałem dosyć płacenia we wspólnocie np. 60tys. za tremont dachu kiedy mieszkam na parterze :). z kasy za własnościowe postawiłem chatę na bogato i sam sobie finansuję resztę bo kasy z bloku jeszcze pozostało. nie pisz głupot o finansowaniu przez blokersów mieszkańców domów bo to bzdura. sam ciułam na to co mam. więc nie pisz głupot!

gratuluje Dozorca! takich obywateli kraj potrzebuje! Zaradny, nienarzekajacy – obrotny, no i najwazniejsze, ze nie znajacy mechanizmow finansowych i dzialania Państwa. Takich wyborcow potrzeba! Alleluja i do przodu!

Tak zakladajcie Gaz najtańsze paliwo do opału. Ale się dałem zrobić w C.uja

Hahaha beka drugie dno jak fotowoltaika .

Na fotowoltaikę, podobnie jak na powietrzne pompy ciepła najbardziej narzekają ci, którzy ich nie mają! Kto z fotowoltaiką zdążył do końca tego roku, będzie rozliczany na obecnych zasadach jeszcze przez 15 lat. Ale zgadzam się co do słowa “dno”. Nie chodzi jednak o fotowoltaikę, tylko o twój komentarz.

Temat rzeka. Ale mam pytanie do pabianickiej Straży Miejskiej , dlaczego SM Nie reaguje na wezwanie do kominowego kopciucha a “przesluchanie” zgłaszającego trwa tak długo i odnosi się wrażenie próby doprowadzenia do odstąpienia zgłaszającego od zgłoszenia sytuacji.

Mobilizacja do wymiany pieców powinna być znacznie większa. W okresie jesienno zimowym czasami trudno oddychać w okolicach ulicy Karniszewickiej, Torowej, itd. Biorąc jednak pod uwagę ceny gazu, prądu, węgla, itd. chyba niedługo zaczniemy powracać do pieców “wszystkopalnych”