Strona główna Styl życia Fabryka Tlenowa – tu produkuje się zdrowie

Fabryka Tlenowa – tu produkuje się zdrowie

4

Nowoczesne i przytulne wnętrze, kameralna atmosfera i półtorej godziny sam na sam z czystym tlenem. O tym czym jest tlenoterapia, w jakim celu się ją stosuje i jakie niesie za sobą korzyści, opowiada pabianiczanka Dominika Kozłowska, właścicielka pachnącego zdrowiem i nowością gabinetu hiperbarycznego przy ul. Warszawskiej 18.

 – Covid w naszym województwie niestety nie odpuszcza. Chorują już nie tylko osoby starsze i zagrożone chorobami współistniejącymi, ale także ludzie młodzi, w sile wieku, wydawałoby się o wiele lepiej przystosowani do walki z tą chorobą – mówi Dominika Kozłowska, właścicielka Fabryki Tlenowej. – Skutki uboczne koronawirusa dają się we znaki bez względu na wiek pacjenta. Ozdrowieńcy odczuwają je nawet do kilku tygodni po przebytej chorobie. Często zmagają się z dolegliwościami takimi jak osłabienie, zadyszka mimo braku wysiłku fizycznego, trudności z głębokim oddechem. Nasze płuca potrzebują tlenu, odpoczynku i czasu na rekonwalescencje.

W dobie pandemii gabinety hiperbaryczne wyrastają jak grzyby po deszczu. Czym jest taki gabinet? Do czego służy? Jak wybrać ten najlepszy? I na czym polega terapia tlenem?

– Zanim wybierzemy się do takiego miejsca, warto po prostu wykręcić numer telefonu i zadzwonić do danego gabinetu. W rozmowie telefonicznej bardzo łatwo wyczujemy, czy mamy do czynienia z gabinetem profesjonalnym i przede wszystkim bezpiecznym dla naszego zdrowia. Zachęcam do wcześniejszego spisania pytań, które nas nurtują, by podczas pierwszego wywiadu zdobyć wszystkie, ważne dla nas informacje – radzi Dominika Kozłowska, pabianiczanka, właścicielka Fabryki Tlenowej. – Podczas takich rozmów zachęcam zawsze mieszkańców Pabianic, by odwiedzili mój gabinet. Na miejscu dokładnie wyjaśniamy i pokazujemy, na czym polega nasza terapia tlenem i jakie są jej efekty.

A na czym polega? Na półtoragodzinnej sesji w komorze hiperbarycznej, czyli specjalnym, przytulnym „namiocie”, do którego wchodzi klient. „Namiot” pod wpływem skoncentrowanego tlenu, który jest do niego wpuszczany, rośnie z każdą chwilą, tworząc przestronną i wygodną kapsułę. Na tyle dużą, by móc pomieścić dwie osoby: dziecko wraz z opiekunem.

– Gdy komora jest już wypełniona tlenem, zaczyna dziać się to, na czym dokładnie nam zależy. Dosłownie z każdym oddechem stajemy się coraz zdrowsi – zapewnia pani Dominika. – W warunkach podwyższonego ciśnienia, jakie panuje w kapsule, cząsteczki tlenu rozpuszczają się w osoczu naszej krwi, docierając do każdej komórki naszego ciała. Lista chorób i dolegliwości, które leczy się w takich komorach jest niesamowicie długa, co świadczy tak naprawdę o jednym. Czysty, skoncentrowany tlen to lekarstwo, którego szczególnie w obecnych czasach, nasz organizm naprawdę potrzebuje.

Dla kogo? Dla dzieci, dorosłych i dla seniorów. Dla osób zmagających się z dolegliwościami ortopedycznymi, dermatologicznymi, kardiologicznymi, neurologicznymi, gastrologicznymi. Dla dzieci i dorosłych z autyzmem. Dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Dla ozdrowieńców zmagających się z powikłaniami po COViD – 19. Dla poprawy nastroju, snu, samopoczucia, a nawet dla pięknego wyglądu.

– Mój mąż zawsze miał bardzo płytki sen. Wybudzał go najcichszy nawet dźwięk. Odkąd regularnie korzysta z sesji w komorze hiperbarycznej, twierdzi, że śpi jak dziecko – mówi z uśmiechem pabianiczanka. – Oboje jesteśmy osobami bardzo aktywnymi. Sport gościł w naszym wspólnym życiu od samego początku. Dużą wagę przykładamy także do zdrowego odżywiania całej naszej rodziny, w tym przede wszystkim dwójki naszych szkrabów. Terapia tlenem to taka wisienka na torcie. To doskonałe uzupełnienie trybu życia, jaki prowadzimy i jaki jest nam bliski.

Jak często warto korzystać z wizyt w gabinecie przy ul. Warszawskiej 18? Jak twierdzi Dominika Kozłowska, regularność i systematyczność w tlenoterapii jest kluczowa. To właśnie dzięki niej nasz organizm ma szansę na regenerację oraz zwalczenie m.in. stanów zapalnych. Korzystanie z regularnych wizyt w nowootwartym gabinecie, z pewnością ułatwią mieszkańcom Pabianic specjalne pakiety cenowe.

– To pakiet standardowy, pakiet premium oraz pakiet VIP. Każdy z nich różni się ilością sesji oraz ceną. Nasza oferta została stworzona tak, by każdy z klientów mógł dopasować ją do swoich potrzeb. Warto wiedzieć, że za sesję dziecka z rodzicem, zapłacimy, jak za tlenoterapię dla jednej osoby. Pełny cennik naszych usług znajduje się na stronie internetowej Fabryki.

W Fabryce Tlenowej pabianiczanie skorzystać mogą także z koncentratora tlenu. Co ważne, w jednym czasie do maszyny podłączone mogą zostać dwie osoby.

– To doskonały pomysł na współczesną randkę – śmieje się Dominika Kozłowska. – Idziemy za duchem czasu i potrzebami naszych klientów, a wiem, że coraz więcej mieszkańców Pabianic stawia zdrowie swoje i swoich bliskich na pierwszym miejscu.

Z koncentratora skorzystać możemy także w domowym zaciszu wypożyczając go lub kupując. Na realizację takiego zamówienia w Fabryce Tlenowej czeka się zaledwie kilka dni.

– Na co dzień my i nasze dzieci wdychamy mnóstwo zanieczyszczeń. Przez ogrom obowiązków i pracy coraz rzadziej mamy okazję uciec na łono natury, gdzie powietrze będzie choć troszkę lepsze od tego w mieście. Dzięki naszemu gabinetowi i w mieście może być zdrowo. Zapraszam do kontaktu. Z wielką przyjemnością odpowiem na nurtujące państwa pytania – zachęca Dominika Kozłowska.

Fabryka Tlenowa – Tlenoterapia Pabianice
ul. Warszawska 18
Pabianice

czynne:
od pn. do pt.
w godz. od 8.00 do 20.00.

kontakt:
tel. 530 227 787
email: gabinet@fabrykatlenowa.pl

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wydaje mi się że to placebo.

w USA popularne 20 lat temu.

a ja po problemach z kondycją po Cividzie widzę że to działa i będe chodził

Płać płać płać