Strona główna Aktualności Z miasta Dziury w pabianickich drogach będą załatane

Dziury w pabianickich drogach będą załatane

13
Jest dobra informacja dla pabianickich kierowców. Wczoraj doszło jednak do podpisania umowy z firmą, która zajmie się naprawą naszych dróg po zimie.

Sprawa była o tyle poważna, że firma WŁODAN, czyli zwycięzca wyłoniony w przetargu na naprawę nawierzchni bitumicznych, odstąpił od podpisania umowy argumentując to przewidywaną zwyżką cen asfaltu. Pisaliśmy o tym tutaj. W związku z tym Zarząd Dróg Miejskich przedstawił propozycję drugiemu i ostatniemu na liście wykonawcy, który zgłosił się do przetargu. Pod umową podpisał się Zakład Remontowo Drogowy Spółka z o o. Spółka Komandytowa z siedzibą w Łodzi.

– To prawda, że odetchnęliśmy z ulgą, gdy umowa została podpisana – mówi Andrzej Barański, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Pabianicach. – Teraz pozostało nam tylko dokończyć oznaczanie uszkodzonych nawierzchni i zrobimy to w najbliższych dniach. Rozmawiałem z przedstawicielami firmy i jest obietnica, że na początku przyszłego tygodnia robotnicy zaczną naprawiać drogi.

Wartość oferty zaproponowanej przez Zakładu Remontowo Drogowego wynosi 345,199,50zł. Zarząd Dróg Miejskich pierwotnie przeznaczył na ten cel 336 tys. zł. Za wymienioną kwotę firma załata 3 000 m² dziur.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No to jeszcze zostaje kontrola jakości prac, bo mam obawy. Ostatnio panom robotnikom na Piłsudskiego nie chciało się nawet resztek asfaltu zabrać tylko wyrzucili na pobocze. Nie ogarniam jak można być tak niechlujnym w wykonywaniu swojej pracy…

Piłsudskiego jest powiatowa wiec to nie Zarząd Dróg za nią odpowiada.

No i? Myślisz że ich interesuje czy wyrzucają na powiatową czy miejską? Budowlańców trzeba kontrolować, minimum 2x dziennie a najlepiej 3-4. Inaczej będzie fuszera za fuszerą…

W mieście niektóre dziury zostały oznaczone. Czy te nieoznaczone też zostaną załatane?

proponuje spraj w dłoń i wieczorem pooznaczać 🙂

Nie wpadl bym na to, ale tak serio, jak by tak zrobic co ciekawe czy by sie zorientowali.

Na ul. Orną też zapraszamy. Po wielu prośbach i tak zero reakcji. Widocznie żadne warunki pogodowe nie są odpowiednie do wyrównania.

Jak się tam wprowadzała to był asfalt, czy myślałaś, że specjalnie dla ciebie położą?

A i jeszcze jedno. Czy fakturę za naprawę auta też do zarządu dróg można dostarczyć…

Do ubezpieczalni

To zapraszam na Moniuszki …droga wygląda jak ser … Dla starostwa brawo za jej utrzymanie itd. wizytówka miasta jak się patrzy

Nie dla starostwa

Jeżeli robi to firma Wiśniewska to bym skrupulatnie skontrolował jakość prac. Przykład mamy na Jana Pawła II, gdzie wykonują ścieżkę rowerową, nie wspominając już o dbaniu o przechodniów idących chodnikiem bądź samych mieszkańców, którzy mają okna przy samej ulicy, w momencie pracy zamiatarki unoszą się tabuny kurzu, piachu.