Strona główna Aktualności Dziś wybieramy posłów i senatorów. Gdzie głosować?

Dziś wybieramy posłów i senatorów. Gdzie głosować?

7

W niedzielę 15 października odbywają się wybory parlamentarne. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Jest też referendum.

Mieszkańcy powiatu pabianickiego wybierają jednego senatora w okręgu nr 26 (wraz z mieszkańcami powiatu łaskiego i zgierskiego). W wyborach do senatu obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze. Listę kandydatów można sprawdzić TUTAJ.

Posła wybieramy w okręgu wyborczym nr 11. Z tego okręgu obejmującego 12 powiatów wybranych zostanie 12 posłów. Wybierać można z 9 list, które można sprawdzić TUTAJ.

Równolegle przeprowadzone będzie referendum. Polacy odpowiedzą na 4 pytania:

Pytanie 1: Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?

Pytanie 2: Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?

Pytanie 3: Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?

Pytanie 4: Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Aby referendum było ważne musi w nim wziąć udział ponad połowa uprawnionych. Głosowania w referendum można odmówić i pobrać jedynie karty kandydatów do parlamentu.

Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7.00 do 21.00. TUTAJ można sprawdzić, gdzie zagłosować.

REKLAMA
Poprzedni artykułDachowanie Oplem. Poszkodowany 9-latek
Następny artykułNapastnikowi z Grota Roweckiego grozi 7,5 roku więzienia
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Referendum jest <<ważne>> zawsze jeśli zostało prawidłowo rozpisane i SN po jego przeprowadzeniu stwierdzi ważność. Uzyskanie progu frekwencyjnego jest natomiast istotne do stwierdzenia, że wynik referendum jest >>wiążący<< i władze zobowiązane są do wprowadzenia rozwiązania wskazanego w jego treści. Zasadnicza różnica, ale skoro edukujemy troszeczkę z WoSu to róbmy to prawidłowo, prawda? 🙂

Szkoda że mObywatel dziś kuleje…

mObywatel działa – wystarczy włączyć tryb samolotowy lub wyłączyć Wifi i dane internetowe. Włącza się w trybie offline i można wskazać dowód osobisty.

W komisji nr.11 pabianice nie informują że w wyborach do Sejmu lista nr. 8 jest skreślona z wyborów.

Lokal wyborczy nr 4 w ILO był tragicznie zorganizowany. RODO nie istniało. 15 osób przy stoliku pani z komisji, spis otwarty, żadnego zasłaniania danych osobowych, ludzie zerkają przez ramię przy jakim nazwisku się podpisujesz, mojego dowodu nawet nikt obejrzał, a wypełnianie kart na parapecie w tłumie ludzi, że z daleka widać, z której partii skreślasz kandydata, bo tłum w sali. Niejawność w tym lokalu nie istniała. Każdy z ludzi za moimi plecami widzieli jak się nazywam, gdzie mieszkam, czy wziąłem kartę do referendum czy nie, a co bardziej ciekawski to i kandydata by dostrzegł.

I w poniedziałek co 3 pabianicki kierowca nietrzeźwy ale sukces

Poczekajcie… Komisje liczą 🙂 ibris się jakoś dziwnie myli…