Strona główna Aktualności Z miasta Dziś święto nauczycieli. Prezydent rozdał im 80 tysięcy złotych

Dziś święto nauczycieli. Prezydent rozdał im 80 tysięcy złotych

37
Ilona Paszkiewicz z SP16 otrzymała 3 tysiące zł nagrody
Dzień Edukacji Narodowej oznacza dla niektórych nauczycieli zastrzyk gotówki. Nie inaczej było podczas tegorocznego święta belfrów.

Miejska uroczystość została zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 1 i stanowiła okazję do wręczenia nagród.

– Życzę wam pełnej stabilizacji, abyście wiedzieli czego uczycie, kogo uczucie i za jakie wynagrodzenie i żebyście tę wiedzę i gwarancje mieli nie tylko w tym roku, ale i w następnych latach – mówił prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Prezydent wyróżnił 39 osób. Kogo i w jakiej wysokości?

Po 3000 zł przyznał Renacie Włodarczyk (PM 12) oraz Ilonie Paszkiewicz (SP 16).

Nagrody w wysokości 2500 zł otrzymały: Beata Adasiak PM 16, Krystyna Kucharek SP 3, Katarzyna Barasińska (PM 11), Beata Jaśkiewicz (SP 14).

Po 2000 zł dostali:

  • dyrektorzy: Beata Kłos (PM 3), Barbara Olszewska (PM 4), Ewa Ogińska (PM 5), Beata Hankiewicz (PM 6), Magdalena Sadzisz (PM 8), Anna Śliwińska (PM 14), Halina Klatt (PM 15), Anna Leśniak (SP 1), Anna Bednarek – Kuropatwa (SP 2), Marzenna Majchrzak (SP 8), Elwira Stanek (SP 9), Anna Krauzowicz (SP 13), Grzegorz Hanke (SP 15), Ewa Bosiak (SP 17)

  • nauczyciele: Marta Misiaszek (PM 12), Bożena Hańczewska (SP 13), Agnieszka Okruszek (SP 17), Dorota Jędrzejek (PM 4), Ewa Marciniak (PM 4), Anna Zajda (PM 5), Dorota Chałaśkiewicz (PM 6), Beata Spałka (PM 6), Mariola Piotrowska (PM 14), Monika Różańska (PM 15), Maria Teresa Rodriguez Moya (SP 3), Jolanta Nawrot – Kamińska (SP 3), Paulina Kacperska (SP 8), Monika Krawczyk (SP 9), Agnieszka Herszel – Pościk (SP 16), Agnieszka Kik (SP 17), Kamila Myszka  -Marcinkowska (SP 1)

Po 1000 zł nagrody „powędrowało” do Moniki Witusik – Kamieniak (PM 11) oraz Joanny Głos – Podgrodzkiej (PM 13).

Oprócz tych nagród zostały też wręczone nagrody Łódzkiego Kuratora Oświaty. Otrzymali je: Elżbieta Dzionek, dyrektor PM 2, Jerzy Kaczmarek, dyrektor SP 5 oraz Anna Szmidt – Pawłowska, nauczycielka z SP 9.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dzisiaj świętujemy a jutro strajkujemy .

A kto powiedział że szkoły odwołały akcje protestacyjną?

No tak… jak jeszcze raz usłyszę, że po reformie ministra Czarnka będą zarabiać TYLKO 40-kilka złotych na godzinę to wybuchnę śmiechem… Drodzy Nauczyciele zapominają o swoich nagrodach, dodatkach, wolnych popołudniach i weekendach, wakacjach, urlopach… tego się nie liczy i nie ogłasza podczas strajkowania…

No naprawdę mają tragiczną pracę i takie słabe zarobki, że KAŻDY im współczuje…………

Zawsze możesz zostać nauczycielem i leżeć popołudniami i w wakacje, opędzając się od wszelkich nagród i dodatków, chyba że. Chyba że, sumienie ci nie pozwala…

Ależ oczywiście, że mogę zostać nauczycielem, jak każda osoba, która już nim jest z własnego wyboru (bo raczej nikt nikogo do tego nie zmusza). I nie bardzo rozumiem co ma do tego sumienie.
A w komentarzu nie ma grama zazdrości. To tylko śmiech ze strajkujących „biednych” ludzi, którzy wybrali taki zawód z własnej woli, wiedząc jakie są realia w naszym kraju.

Zawód wybierają ludzie zaraz po studiach lub w trakcie i wychodzą z założenia że staż trzeba jakoś przeżyć…. A że on trwa,,kilkadziesiąt,, lat to trudno cokolwiek zmieniać… Każdy rząd obiecuje ze będzie lepiej. Ale wyjątki się zdarzają.

Wszyscy możemy być nauczycielami, tylko kto wtedy upiecze chleb, popracuje w elektrowni lub wodociągach albo będzie kierowcą autobusu? głupie gadanie z tym komentarzem – ty też możesz, bzdura powtarzana od lat. Dziś tylko jedna grupa społeczna miała wolne, reszta na nich pracowała. Jak ostatnie 2 lata.

40 brutto po 20 latach pracy, z ewentualnymi dodatkami bo nie każdy je ma ….. Zapomniałaś dopisać. Dostaje nagrodę raz w roku od 7 lat ta sama kwota. Oczywiście są plusy i minusy.

A czy po 20 latach przy tablicy przysluguje prawo emerytalne?

nie

A czy przysługuje 13 i 14 pensja w roku ?

Nie ma 14

A czy przysluguja nagrody jubileuszowe ?

tak po 20 latach pracy

A czy przysluguja odprawy emerytalne ?

nie wiem…ale mogła byt przysługiwać tak po milionie

W jakiej kwocie ?

Czy kadra szkolna korzysta z funduszu nagród z okazji DEN ?

Po reformie z wielu przyczyn odchodzę, już współczuję dzieciom, ci co zostaną nie będą z pasją uczyć. Tutaj każdy taki mądry, a w oczy nikt się nie odezwie

Za nic nie chciałbym uczyć cudzych bachorów. Doceniam tych ludzi . Wkurzają mnie niektóre nazwiska które przy każdej okazji wyciągają łapy po kasę i ją dostają. Wstyd . Np że SP nr 9 i 13.

Nagrody, to się za coś ponadprzeciętnego dostaje. Takie ponadprzeciętne było siedzenie w piżamie przed kompem 80% z dwóch ostatnich lat? Nagrody jednak są. Dlaczego? Ano bo tak kupuje się wyborców za państwowe pieniądze. PiS wydaje nasze. Nie tylko. PiS, PO jedno zło. I jeszcze komuchy. Taki Gryglewski chwali się do mikrofonu wczoraj, że tak pięknie opanowali Pabianice. Brawa dostaje. Dobrze, że nikt z klakierów tego miasta nie widział. Nie było by braw. Raczej buczenie.

Dokładnie PisPOLewica i PSL to jedna banda. Udają że się kłócą, a tam gdzie mogą nas zniewolić głosują razem…

Najlepsze życzenia dla naszych wspaniałych i dzielnych Pań nauczycielek i Panów nauczycieli.
Podziękowanie za trud włożony w edukację naszych dzieci.
Pełny szacunek, uznanie i podziw za prowadzenie i opanowanie nauki zdalnej.

Gratulacje!!!

Niewolnikami tego swieta sa nasze dzieci.
Co z nimi ?
Zachwycamy sie dorosłymi gratulacje, kwiaty, nagrody, ale to nasze dzieci musiały to przełknąć i strawić
( lub nie…)

Last edited 1 rok temu by KEN

Co za niespodzianka!!! Pani Adasiak została nagrodzona (Niesamowite!!!) jak co roku… W przyszłym i następnym i kolejnych też będzie dopuki w Wydziale Edukacji Kultury i Sportu naczelnik się nie zmieni…

Dzisiejsze swieto DEN jest swietem otrzymania przywileji i to jest Karta Nauczyciela. Czym jest DEN dla dzieci i rodziców?
Ktory przedmiot szkolny? Ktory urzednik i jego przemówienia ? Ktory nauczyciel i ktory rodzic odpowieprzypomni dlaczego został wprowadzony przymus edukacyjny ?
I dlaczego taki jest opór przed zmianami?Dlaczego kolejne reformy wzmacniają przewage systemu

a ile wagonów ciągnie lokomotywa? i kto się w nich mieści ?

A kto dzisiaj zna poczatek „litwo ojczyzno moja…”
Kto zna sens „oda do młodości ”
Ktore dziecko po zakonczeniu edukacji jest zaznajomione ze swoimi emocjami ?

dyrektorem sp5 jest JERZY a nie Janusz!!!!!!!

2000 zł dostała dyrektor Beata Kłos (PM 3) -to chyba jakiś żart!!!
Za co? że jest dyrektorem?
Już w poprzednich latach nic nie powinna dostać.
Ktoś powinien przyjrzeć się jej pracy i podejściu do rodziców i dzieci.

Właśnie system nagradza i premiuje takie podejście i taka pracę.
Masz nie odpowiednie oczekiwania, które Cie rozczarowują.
Zrozum ten system i ta grę zwana edukacja

2x razy więcej ludzi w Niemczech, a nauczycieli tyle samo co w Polsce…i dają radę! Ciekawe…

Kiedy i w jakiej kwocie zostana przyznane nagrody Rodzicom za trud włożony przy wdrażaniu i realizacji podstawy programowej podczas zdalnego nauczania ?

Kiedy i w jakiej kwocie zostana wyplacone rekompensaty za utracone więzi społeczne, relacje koleżeńskie, wzrok, uzależnienie od komputera i zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży szkolnej, dla kaprysu bogatego komputerowca, ktory chciał być jeszcze
bogatszy kosztem i kontrolą innych.

😁

MV5BZDA0MmM4YzUtMzYwZC00OGI2LWE0ODctNzNhNTkwN2FmNTVhXkEyXkFqcGdeQXVyNTA4NzY1MzY@._V1_.jpg