Strona główna Dzieje się Dzień Flagi. Na dwóch kółkach i na pikniku

Dzień Flagi. Na dwóch kółkach i na pikniku

3
„Biało – Czerwona na rowerze” – pod takim hasłem 2 maja, kiedy przypada Dzień Flagi RP, stowarzyszenie Polska Myśl Patriotyczna Łask organizuje rajd, podczas którego będzie można m.in. zwiedzić miejsca pamięci i miejsca historyczne w pięknych okolicznościach przyrody. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rozpocznie się ono w pięciu miastach województwa łódzkiego. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa również pabianiczan.

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach wyruszą z Pabianic (a także z Konstantynowa Łódzkiego, Bełchatowa, Zduńskiej Woli i Łasku) na plac 11 Listopada w Łasku. Tam od godz. 10.00 do godz. 11.00 jest zaplanowana uroczystość z okazji święta. Tuż po niej nastąpi przejazd do Drzewocin, na rodzinny i patriotyczny piknik. Początek festynu o godz. 13.00.

Na uczestników będą czekały napoje, słodycze oraz ciepły posiłek. Nie zabraknie też atrakcji. W programie: imprezy rozrywkowe i zręcznościowe, pokaz i instruktaż ratownictwa medycznego, pierwsza pomoc, gry sportowe i zawody strzelecki, pokaz tresury psów, turniej szachowy. Przewidziano nagrody dla najmłodszego, najstarszego i najlepiej ubranego uczestnika rajdu, najliczniejszej rodziny oraz właściciela najładniej udekorowanego roweru. 

Wyjazd z Pabianic dla osób, które chcą spędzić Dzień Flagi RP na rajdzie i pikniku o godz. 8.30. Miejsce zbiórki: ul. Zamkowa, Stary Rynek.

Uczestnicy rajdu są zobowiązani przed wyjazdem do oddania organizatorowi karty uczestnictwa (KARTA-UCZESTNICTWA-W-RAJDZIE-2.5.2019).

Zapisy oraz informacje pod numerami: 697 175 109, 512 598 010, 606 244 887 oraz drogą mailową: pmp.lask@gmail.com

Patronat nad rajdem „Biało-Czerwona na rowerze” objęli Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, Zbigniew Rau, wojewoda łódzki oraz Piotr Wołosz, starosta łaski.
REKLAMA
Poprzedni artykułUrząd daje pieniądze. Na usuwanie azbestu
Następny artykułDrugie niepowodzenie. Brakuje 440 tysięcy
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No i na pierwszym planie Pan Stanek, Błoch i Flajszer, do tego pewnie ONRy.. wymarzona ekipa na wspólne spędzenie wolnego dnia 😂

Pal diabli foto, bo to stara fotka. Problem w tym, że pisowe towarzycho z marszałkiem zablokowało wcześniej fundusz na IX pabianicki półmaraton ( startowało chyba 1400 chętnych ) i który wpisał się już w ogólnopolski kalendarz imprez tej wagi a na kaczy festyn, patronat i kasa jest ! Ot, prawi i sprawiedliwi…

Przyczyna odmowy jest prozaiczna. Pół.I .maraton (chylę czoła) miał wiele źródeł finansowania.Natomiast Rajd Rowerowy ma dotację celową z Urzędu Marszałkowskiego. I jest to jedyne źródło finansowania.