Strona główna Aktualności Z miasta Dzielnicowy z Bugaju blisko podium w konkursie policyjnym

Dzielnicowy z Bugaju blisko podium w konkursie policyjnym

0
Młodszy aspirant Karol Kasperek zajął piąte miejsce w konkursie dla dzielnicowych garnizonu łódzkiego. Jury doceniło jego plan działania w swoim rejonie służbowym.

To był finał konkursu dla dzielnicowych garnizonu łódzkiego pn. ,,Najlepszy plan działania priorytetowego dzielnicowego województwa łódzkiego”. Jego organizatorem był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. O miano najbardziej kreatywnego dzielnicowego walczyło 23 dzielnicowych wyłonionych w eliminacjach na szczeblu komend powiatowych i miejskich.

Zadaniem uczestników było przygotowanie i omówienie prezentacji multimedialnych, zawierających czynności jakie podejmowali w ramach realizowanego w swoim rejonie służbowym w 2018 roku planu działania priorytetowego. Mł. asp. Karol Kasperek bazując na informacjach z krajowej mapy zagrożeń, doniesieniach medialnych i rozmowach z mieszkańcami osiedla wyznaczył jako priorytetowe działania dwa miejsca: podwórko Nivea oraz Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3.

– Na wskazanym terenie dochodziło do aktów wandalizmu, grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją, zaśmiecania oraz zakłócania ładu i porządku publicznego. Prowadzone działania  miały za zadanie wyeliminowanie, przeciwdziałanie popełnianiu wykroczeń w tym rejonie, a także wzrost poczucia  bezpieczeństwa wśród mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży i osób korzystających z tego terenu. Podjęta współpraca ze szkołą oraz wieloma podmiotami zaowocowała osiągnięciem założonego wcześniej celu – mówi dzielnicowy.

Funkcjonariusz od 11 lat pełni służbę w policji, a od 7 jest dzielnicowym. Obsługuje rejon nr 5, czyli ulice: Bracka ( od nr 3/5 do nr 39 – numery nieparzyste), Bugaj (od nr 54 do nr 100 i od nr 59 do nr 97), Drewnowska ( od nr 2 do 22 i od nr 1 do 37 ), Gawrońska, G. Roweckiego (od nr 10 do 20 – nr parzyste i od nr 3a do końca), Narcyza Gryzla (od nr 21 do 27a – numery nieparzyste), Nawrockiego (od nr 17 do końca), Mokra (strona parzysta), Smugowa (od nr 3/9 do nr 17 – numery nieparzyste), Świetlickiego (od ul. Nawrockiego do Kilińskiego – strona parzysta).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments