Strona główna Aktualności Z miasta Dzieciaki już szaleją na Wyspie Piratów

Dzieciaki już szaleją na Wyspie Piratów

4
Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 16 (ul. 20 Stycznia) został wreszcie otwarty. Jego realizacja była możliwa dzięki środkom z budżetu obywatelskiego.

Wyspa Piratów była projektem na rok 2019, ale głosowanie organizowane było rok wcześniej. Ta inicjatywa zdobyła ponad 500 głosów i zakwalifikowała się do realizacji.
W 2019 wyłoniono wykonawcę. Przetarg wygrała firma z Pabianic, która wybudowała plac za blisko 200 tys. złotych.

– Plac był już gotowy pod koniec ubiegłego roku. Czekaliśmy na pogodę, później przyszła pandemia, dlatego dzieci pierwszy raz mogły z niego skorzystać w piątek, na zakończenie roku – mówi Ilona Paszkiewicz, dyrektor SP16.

Wyspa Piratów jest ogólnodostępna w godz. otwarcia szkoły od pon. do piątku od 8.00 do 20.00. W weekendy niestety plac jest zamknięty.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Plac z budżetu obywatelskiego i zamknięty w weekend? Boiska też zamknięte. Później narzekanie, że dzieci przed komputerem lub tv.

Problem nie w dzieciach tylko wandalach…, choć taki płotek i tak nie powstrzyma jednokomórkowych ameb po piwku.
A i tak całe dzieciństwo wchodziło się na boiska przez płot:) więc dzieciaki sobie poradzą:).

Nie namawiaj do przestępstwa. Szkoła ma ochronę, która mogłaby zwrócić uwagę na plac. Jestem przeciwny budżetowi obywatelskiemu w takiej postaci jak jest u nas. Albo radni na czele z prezydentem spełniają swoje punkty do ulotek, albo kluby sportowe załatwiają swoje interesy. PTC – remont świetlicy, Włókniarz – remont boiska. Wiadomo, że zwykły człowiek z tego nie skorzysta. Rodzice płacą klubom za trenowanie, więc kluby mają pieniądze. A dzieci nie należące są przeganiane. Prezydent wraz z radnymi „odnowił” Lewityn. No oczywiście, za pieniądze mieszkańców mają wspaniałe miejsce do agitacji. Ciekawe czy płacą i ile za „wypożyczenie” terenu na święto ziemniaka? Powstał… Czytaj więcej »

Nie wiem gdzie ty wchodziłeś przez płot, ale za moich czasów boiska przy Szkole 16 były otwarte. Nie wiem co wandale mogli by tam zniszczyć? Bramkę, boisko z płyt chodnikowych? Skoro plac może być otwarty od pon do pt to czemu nie może być otwarty w weekend?