Strona główna Aktualności Z miasta Krańcówka dla „dwójki” gotowa

Krańcówka dla „dwójki” gotowa

5
Zaczęły się odbiory końcowe inwestycji prowadzonej w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”. Budowa krańcówki kosztowała 3,3 mln złotych. Na przełomie lipca i sierpnia zacznie dojeżdżać tutaj autobus linii nr 2. 

Teraz pętla „dwójki” znajduje się przy ulicy Karniszewickiej. W wyniku inwestycji trasa autobusów tej linii wydłuży się o około 700 metrów. Przystanki pośrednie będą na ul. Podmiejskiej przy Makowej (w stronę nowej krańcówki) i Niskiej (w kierunku centrum, przy sklepie). Obecna krańcówka przy ul. Karniszewickiej będzie przystankiem przejazdowym.

Wszystko wskazuje na to, że po odbiorach i wydaniu pozwolenia na użytkowanie pierwszy autobus wjedzie na krańcówkę na przełomie lipca i sierpnia.

Budowa trwała ponad pół roku. Rozpoczęła się jesienią od prac sanitarno – odwodnieniowych, a w drugiej połowie stycznia ruszyły ruszyły roboty drogowe.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

No no, 3 mln za kilka metrów kwadratowych, kilka latarni, budkę i przystanek.

Kilka metrów kwadratowych to Ty masz w swojej kanciapie.. a moze i nawet nie

Już wszystko gotowe można by korzystać, ale odbiory będą trwały miesiąc! Eh ta biurokracja.

Czy ktoś mi wytłumaczy, a może redakcja wie ? Dlaczego ta krańcówka jest taka wielka ? Przecież ma ona obsługiwać tylko jeden autobus.

Ten dom piętrowy bez okien, to poczekalnia dla pasażerów ?