Strona główna Aktualności Z miasta Duże zmiany wokół SP nr 3

Duże zmiany wokół SP nr 3

7
Przemek Jach

Koło Szkoły Podstawowej nr 3 ma powstać zatoka, w której dzieci, przywożone przez rodziców na lekcje samochodami, będą mogły z nich bezpiecznie wysiadać. I nie jest to jedyna zmiana w tym rejonie, jaką zapowiedziały władze Pabianic.

O konieczności uporządkowania terenu przy „trójce” mówi się od dawna. Teraz nareszcie pojawiła się szansa, by to zrealizować. Na inwestycję czekają zarówno rodzice, jak i mieszkańcy okolicznych bloków.

Co ma się zmienić? Wzrośnie liczba miejsc parkingowych. Sporo powstało kilka lat temu wzdłuż wjazdu do szkoły (przede wszystkim z myślą o nauczycielach i rodzicach przywożących na lekcje swoje pociechy). Ale i tak ich liczba jest niewystarczająca.

– Jedyną możliwością pozyskania dodatkowych będzie zlikwidowanie rozjeżdżonego kawałka trawnika na wprost bloku 203 (stoi naprzeciwko szkoły – przyp. red.) i zmiana sposobu parkowania z równoległego na prostopadłe. Zyskamy w ten sposób pięć miejsc – wyjaśnia Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Nowością będzie wydzielenie zatoki, służącej krótkotrwałym postojom. Z co najmniej trzema miejscami postojowymi.

– Dzieci będą mogły tam bezpiecznie opuścić samochód i udać się do szkoły. Nastąpi również przebudowa chodnika. Zatoka będzie do niego przylegała – tłumaczy prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Nareszcie ma też zniknąć błoto w pobliżu ronda – teren wokół niego zostanie utwardzony ażurowymi płytami.

Urząd Miejski zamierza realizować tę inwestycję we współpracy z Pabianicką Spółdzielnią Mieszkaniową (chodzi o podział kosztów). Prace ruszą w wakacje.

– Uznaliśmy, że to najlepszy czas. Nie ma wtedy dowożenia dzieci do szkoły, a część mieszkańców wyjeżdża na wakacje. Poza tym chcemy poczekać, aż zakończy się termomodernizacja SP nr 3 – dodaje prezydent.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ooooo, po wielu latach błagań ludzi… Hihi. Znakiem tego wybory tuż tuż, jak wałkonie z Zamkowej ruszyły 4 litery!

Może dzieci przywożone do żłobka na Moniuszki też mogłyby nie grzęznąć w błocie???

Przy tym rondzie jest wiele miejsca, na którym mogłyby powstać dodatkowe miejsca parkingowe, proponuje to rozważyć😉

Czy ktoś spytał o zdanie mieszkańców okolicznych bloków? Czy przewidziano wydzielone miejsca parkingowe dla nich(szczególnie bloku 203)?

A z jakiej racji mieszkaniec budynku ma mieć miejsce parkingowe wyłącznie dla siebie ?

No w końcu !!!brawo Panie i Panowie .
A tak na marginesie ile by było dodatkowych inwestycji gdyby nie inwestycja bez dna zwany tramwajem .
Po co to komu było ,wystarczyło kupić pare nowych ekologicznych busów i po temacie ,lub podpisać umowę z firmą wynajmująca długoterminowy leasing i po temacie , a tak …każdego miesiąca wkładamy €€

A o jakiej inwestycji szanowny Dyrektor mówi? Remont tramwaju? To przecież jest koszt. Inwestycja jest wtedy, gdy inwestujemy pieniądze i oczekujemy zwrotu poniesionych kosztów. I żeby nie było, nie jestem przeciwny tramwajom. Są pewnie tańsze i szybsze niż autobusy przy odpowiedniej organizacji ruchu.