Strona główna Aktualności Z miasta Dyrektor Wołosz przetrzymał mieszkańców

Dyrektor Wołosz przetrzymał mieszkańców

8
Koksowniki były popularne za prezydentury Zbigniewa Dychto

Choć temperatura powietrza nad ranem sięgała minus 20 stopni Celsjusza, na pabianickich ulicach nie pojawiły się koksowniki.

– Nie miałem polecenia od prezydenta, aby wystawić koksowniki na mieście – tłumaczy Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej. – Po za tym idzie ocieplenie i chyba nie ma już sensu ich instalować – powiedział w poniedziałek po południu.

Koksowniki pojawiły się m.in w Zgierzu czy Bełchatowie. W „brunatnej stolicy” rozstawione były w 12 miejscach, głównie przy przystankach autobusowych.

W Pabianicach, niestety nikt nie pomyślał o tym rozwiązaniu. Prezydent Grzegorz Mackiewicz jeszcze przed nowym rokiem poszedł na urlop, a nowy wiceprezydent – Marcin Nocuń z Ksawerowa, mógł nawet nie wiedzieć, że takie urządzenia posiadamy.

W ubiegłych latach koksowniki były wystawiane na ulice z polecenia Zbigniewa Dychto, nawet przy mrozie -15ºC.  Jeden spala około pół tony koksu na dobę.

Od piątku termometry mają wskazywać dodatnie temperatury.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co ten kolo jeszcze tam robi???????? „Nie miałem polecenia od prezydenta”. To skoro prezydent wydaje takie polecenia, to może taki dyrektor jest niepotrzebny, bo po co? Nie jest w stanie sam podjąć prostej decyzji????? Jaja jakieś

Popieram, tym bardziej że pan Wołosz nie umie być odpowiedzialny za miejskie drogi, przez ponad dwa miesiące nie potrafił zakleić dziury na ul Moniuszki to ludzie nie dziwcie się że nie potrafi postawić koksowników przy przystankach.

Może to sposób Wołosza na utrzymanie posady – „Pan każe to robie, Pan nie każe to nie robie”

I to jest właśnie obraz naszego miasta. Prezydent poszedł sobie na urlop, nowy zastępca nie jest jeszcze w temacie a Wołosz ma wszystko w d….. Kto na tym wszystkim cierpi i marznie ? Odpowiedzcie sobie sami …

czas odwolac tak nie kompetentnego dyrektora czy w Pabianicach niema lepszych od niego

Co z pierwszym wice prezydentem? Dlaczego on nie podjął decyzji o wystawieniu koksowników? Dlaczego Wołosz nie zadzwonił do prezydenta Mackiewicza na komórkę albo nie zrobił tego jego zastępca tj pierwszy w-ce prezydent?

niedawno był artykuł o zanieczyszczonym powietrzu w naszym mieście. takie koksowniki też by się do tego przyczyniły! Zima jest od tego aby marznąć. Ludzie opanujcie się ;p

To na co ta dotacja z UM Pabianice? Trochę wyobraźni Szanowny Panie Dyrektorze. STATUT Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej w Pabianicach I. Postanowienia ogólne. § 1 1. Zarząd Dróg i Zieleni Miejskiej w Pabianicach, zwany dalej ”Zarządem” jest zakładem budżetowym, jako samorządowa jednostka organizacyjna wykonująca zadania Zarządu Miasta Pabianic § 9 Zarząd prowadzi samodzielną gospodarkę finansową, pokrywającą koszty działalności i zobowiązania wobec budżetu, banku, dostawców oraz wydatki na rozwój własny i inne potrzeby z następujących źródeł: a) przychodów uzyskiwanych z prowadzonej działalności, b) funduszu Powiatowego Urzędu Pracy, c) dotacji Gminy Miejskiej Pabianice, d) przychodów uzyskiwanych z tytułu administrowania targowiskami miejskimi.… Czytaj więcej »