Strona główna Aktualności Z miasta Ciepłe napoje dla pasażerów?

Ciepłe napoje dla pasażerów?

10

Radny Piotr Różycki chce rozgrzewać pasażerów podróżujących komunikacją miejską i PKP. 

Radny wystosował interpelację, w której prosi prezydenta o rozważenie możliwości nieodpłatnej dystrybucji ciepłych napojów na przystankach.

– Mieszkańcom należy się poprawa komfortu podróżowania. W przypadku smogu podczas mrozów koksowniki nie są najlepszym rozwiązaniem, więc może ciepłe napoje w postaci kawy czy herbaty – argumentował Różcyki.

Pomysłodawca dodał na koniec (chyba w żartach), że herbatę może dostarczyć Zakład Wodociągów i Kanalizacji, podgrzeje ją Zakład Energetyki Cieplnej, a rozwiezie Miejski Zakład Komunikacyjny. Czekamy na odpowiedź prezydenta w tej sprawie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niech ten pan na swoje pomysły przeznacza swoją dietę. Taką mam do niego interpelację. Czekam na odpowiedź.

Chętnie rozmawiam z osobami, które nie mają problemu z własną tożsamością i nie wstydzą się własnego nazwiska. Ale niech tam, przychylę do Pana/ Pani prośby jak tylko Pan Prezydent zrealizuje swoje zoobowiązanie oddawania połowy pensji na cele charytatywne a radni głosujący za zadłużaniem miasta o kolejne 17 mln złotych zobligują się do wykupienia długu z własnych pieniążków.Dodatkowo Radny Rąkowski mógłby oddać z własnych jakieś 200tys złotych za organizację wrześniowej imprezy w ZWiK-u czy np. organizację festynu „Dni Wody” realizowanego z pieniędzy mieszkańców (podwyżek rachunków za wodę) . Wymieniać dalej kto i za co mógłby zapłacić ? Takie baginkowe zagryweczki nie… Czytaj więcej »

Skoro miasto chce ułatwiać życie mieszkańcom to niech doprowadzi do tego żebyśmy mieli porządne połączenie z Łodzią i niech sprowadzi inwestorów którzy będą płacić normalne pensje naszym mieszkańcom.
A co do ogrzewania to zawsze można wprowadzić ogrzewane poczekalnie na przystankach a właściwie ogrzewane wiaty przystankowe ale najpierw niskie opłaty za wodę/ścieki, za ciepłą wodę i praca z normalną pensją.

Z ubolewaniem stwierdzam, że moja odpowiedź nie przypadła Panu do gustu. I takiej Pan ode mnie nie dostanie. Z demagogią mam do czynienia codziennie kiedy słyszę o cudach, które zafunduje nam pijarowy Prezydent. Jakoś w temacie koksowników Pan milczał ? I czego Pan nie rozumie w argumentach o dniach wody i imprezie w ZWiK-u ? Najpierw Prezydent razem ze ZWiK-em podnoszą mieszkańcom stawkę za wodę a potem lekką rączką wydają około 200 tys złotych na imprezkę.uderz w stół a nożyce się odezwą.

Ciężko znaleźć usprawiedliwienie dla chowania się za anonimowością przy wygłaszaniu krytyki czy pochwał. Nie będę spekulował co do motywacji tworzenia i zamieszczania wielu komentarzy. Zawsze i wszędzie zachęcam do jawności w przestrzeni publicznej. Nieważne jakie masz poglądy ale miej odwagę się pod nimi podpisać inaczej nikt poważny nie potraktuje ich poważnie. Szkoda, że np. na forach internetowych było tylko kilku radnych rozumiejących tą zależność, pod swoim nazwiskiem pisali radni Hodak, Madaj, Kozłowska czy Krzysztof Hile. Reszta woli rozdawać komentarze w czapce niewidce. Czego się boją ? Szastanie przez Pana/Panią prawdami objawionymi, że oto coś jest głupotą a coś nie świadczy… Czytaj więcej »

Przeczytałem do końca, i powiem Panu(napiszę) jedno, my zwykli mieszkańcy wiemy tyle ile nam napiszą, czy też pokażą w promoku. Kiedyś w promoku były debaty, widz mógł zrozumieć, że jest koalicja rządząca, i opozycja, a dziś co? Główny dziennikarz promoku jest radnym, debat więc nie prowadzi. Co robią spółki miasta? Ogłaszają się w lokalnych mediach, pod pozorem składania życzeń świątecznych itd. To są ogromne pieniądze w skali roku. Ja jako zwykły mieszkaniec nie dowiem się nawet ile miasto wzieło kredytu(obligacje) i dokładnego harmonogramu spłat nie mam możliwości obejrzenia(przeczytania) Napisze Pan Pabianice nowy miesięcznik jest obiektywny! Nowa gazeta p. Hodakowej ma… Czytaj więcej »

Serdecznie dziękuje za merytoryczna wypowiedź. Ja też jestem zwykłym mieszkańcem. W takim samym stopniu dotykają mnie wszelkiego rodzaju atrakcje życia codziennego jak każdego z mieszkańców. W pełni rozumiem pojęcie ” ………po całym dniu pracy” Zdaje sobie sprawę, że ostatnią rzeczą, którą chce się robić to wnikliwie analizować sytuacje polityczno-gospodarczą choćby własnego miasta a znamienitą większość Pabianiczan ma do czynienia z polityką z chwilą kiedy do domu dostanie pismo o podwyżce podatków, ciepła, wody itp. Ale to właśnie dlatego tak ważnym jest obiektywny przekaz tego co się działo, co się dzieje i co dziać się będzie. Podejrzenie jego braku bierze się… Czytaj więcej »

Pytanie zasadnicze czy jako zwykły mieszkaniec mogę sobie wejść na sesję, i ją sfilmować, a następnie np. publikować to na youtubie?
Jeśli tak, to może ktoś się znajdzie chętny?
Może za niewielką opłatą? 9 radnych po 20-30 zł na miesiąc to już jakiś pieniądz dla operatora.

Ci co nagrywają na youtub mają często lepszy sprzęt, a co za tym idzie dźwięk niż promok.

Szanowny Panie. Zima – takie prawa. Dobrze, że funduje Pan swoim pracownikom herbate, jest to bardzo miły gest, który powinien być standardem w miejscu pracy. Ja dojeżdżam codziennie do Łodzi, co prawda samochodem, ale też jestem zmarznięty. Czy mogę liczyć na ciepły napój na rogatkach miasta? Czy latem będzie Pan rozdawał lody i orzeźwiającą lemoniade? Głupota i jeszcze raz głupota. Prezydent działa jak dla mnie niezrozumiale i mam nadzieje, że nie zostanie na kolejną kadencje. Ale mieliście przecież przez długi czas większość w radzie, dlaczego nie mieliście złotych pomysłów na to miasto?

Pani znajdzie takiego co kupi 😉 O utrzymaniu zatrudnienia przez określony czas mówią przepisy o prowadzeniu działalności w strefach przemysłowych. Samo zwolnienie z podatku nie jest łakomym kąskiem.
O rozwoju regionu świadczy przybywanie małych i średnich przedsiębiorstw. Moloch już mamy. Jeżeli właściciel molocha zawinie interes do innego miasta to będziemy mieli problem. Łakomym kąskiem mogła być również geotermia wykorzystywana przemysłowo. Ale skoro Pan Prezydent twierdzi, że obecna woda na powrocie do ciepłowni ma 70stopni to albo on albo mój kaloryfer kłamią. W końcu, któraś ościenna gmina wejdzie w temat i ośmieszy Pabianice.