Strona główna Sport Sporty walki Dybka z medalem. Do finału szedł jak burza

Dybka z medalem. Do finału szedł jak burza

0

Zawodnik PTC Pabianice wziął udział w rozgrywanym w Raciborzu Pucharze Polski Seniorów i nie wróci z pustymi rękami.

Michał na początku mierzył się w pojedynkach eliminacyjnych. W pierwszej walce pokonał on przez przewagę techniczną Filipa Chrząszcza z KS Pogoń. Później zwyciężył z Kamilem Bartosiewiczem z KS AZS AWF Warszawa, którego położył na łopatki.

To pozwoliło Dybce na udział w finale, w którym czekał już faworyzowany zawodnik z klubu KS Sobieski Poznań – Tadeusz Michalik. Brązowy medalista mistrzostw Europy i piąty zawodnik na świcie okazał się jednak zbyt mocny dla Michała i nasz zawodnik musiał zadowolić się medalem w kolorze srebrnym. 

– Bardzo dobry występ naszego zawodnika, który na co dzień uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Radomiu. Być może wyrósł nam następca Grzegorza Szyszki – podsumował trener Waldemar Sawosz.

W turnieju wystartował też Jakub Madaj z PTC. Niestety, nasz zawodnik nie przygotował się i nie zbił wagi. Musiał walczyć z cięższymi niż zazwyczaj zapaśnikami. Szybko odpadł po dwóch przegranych walkach na plecy i przewagę.

W wadze 77 kg walczył nasz wychowanek Jakub Białkowski AZS AWF W-wa zajmując piąte miejsce, natomiast Dawid Grobelny (Sobieski Poznań) w wadze 82 odpadł po 2 przegranych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments