Strona główna Aktualności Z miasta Do kupienia na pabianickim dworcu

Do kupienia na pabianickim dworcu

0

Pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, a więc również mieszkańcy Pabianic, od kilku dni mogą podróżować po Polsce na jednym bilecie – z „Pakietem podróżnika”. Można go kupić w kasie biletowej na pabianickim dworcu PKP. 

Pakietem są objęte usługi ŁKA, PKP Intercity, POLREGIO i PKP SKM Trójmiasto. Co to oznacza w praktyce?

– Na przejazdy pociągami tych przewoźników wystarczy teraz kupić jeden bilet zamiast kilku – tłumaczy Marcin Chmielewski z wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji Urzędu Miejskiego w Pabianicach. – Ma on formę blankietu, na którym oprócz trasy widnieją również takie dane jak odległość, cena oraz rodzaj ulgi.

„Pakiet podróżnika” umożliwia wystawienie na jednym blankiecie sześciu biletów jednorazowych (maksymalnie trzech przewoźników). Dla pasażerów kolei to nie tylko spore ułatwienie. Będzie też taniej, gdyż w pakiecie są dostępne wszystkie zniżki (np. szkolna, studencka), a także inne oferty przewoźników, kierowane np. do seniorów.

Kasa biletowa na pabianickim dworcu, która prowadzi sprzedaż pakietów jest czynna w dni robocze od godz. 6 do godz. 18.15, ponadto w dwie pierwsze soboty miesiąca – w godz. 9 – 13.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments