Strona główna Aktualności Z miasta Dwa nowe murale

Dwa nowe murale

9

Dwie szare ściany w centrum miasta zostały zamalowane przez pabianickich grafficiarzy. Robią wrażenie.

Pierwszy mural powstał na betonowym ogrodzeniu przy ulicy Skłodowskiej (skrzyżowanie z Waryńskiego). Tam 100 m² ogrodzenia pomalował Adam 'Kruk” Wirski oraz Kamil Zezul. Malunek powstawał 2 tygodnie.

– Białe oraz żółto-czerwone pasy na obu końcach ściany to mosty autostrady do niebieskich tuneli czasoprzestrzennych. Jest ich 33. W środku ściany jest graffiti. Ma symbolizować podróżnika, który zawitał do galaktycznego portu czasoprzestrzennego i zaraz się przeniesie w inne miejsce – wyjaśnia Kruk.

Kolejny mural powstaje na ścianie budynku przy ulicy Kościuszki. Tam prace skończą za kilka dni. Całość zatytułowana jest „The dark side of town” (Ciemna strona miasta), a głównym tematem muralu są postacie z Batmana: Joker, Two-Face (Dwie Twarze) oraz The Riddler (Człowiek Zagadka). Do wykończenia została tylko postać głównego bohatera komiksu. Autorami muralu są: Piotr Pawlik oraz Emil Szcześniak i Damian Lotczyk.

Malarzy wspiera hurtownia budowlana Sunbud z ulicy Partyzanckiej oraz producent farb Kabe.

 

Mural na Skłodowskiej:


Mural na Kościuszki:

 

 

REKLAMA
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

KTO W MIEŚCIE ZEZWALA NA TO OBRZYDZANIE PABIANIC, tO JAKAŚ SZKARADA

Masakra. Nie wiem które bardziej ohydne.

Bardzo dobry pomysł. Bo kolorowy. Murale wyglądają zdecydowanie lepiej od szarych betonów z durno-chamskimi napisami. A już na pewno o niebo ( albo i 2 ) lepiej od mojego ogrodzenia, na którym dwie noce temu jakiś bezmózgi prymityw wyraził swoje uczucia kibolskie na 20 mb. A niech mu spray wyschnie!
A Kruka podziwiam i dużo radości sprawia mi odnajdywanie miejsc, gdzie „narobił” coś kolorowego.
Pozdrawiam

Nie wiem kto pozwala na takie bazgroły na Pabianicach murach. To taka pseudo-sztuka, niewyrobionym artystycznie włodarzom miasta, z powodu strachu przed powiedzeniem, że to gó…nianie malunki, nie pozostaje nic, jak wyrażać zgodę. Proponuję, by p.Kruk pomalował posesje panów prezydentów czy starostów.

Oj, jaro, jakiś taki malkontent z Ciebie.Obejrzyj na ul. Wiejskiej. Nie uwierzę,że nie robi wrażenia. A dlaczego wyróżniasz prezydentów i starostów? Ja też chcę „kruka ” na ścianie!
Pozdrawiam . I oddaj głos na Kruka w konkursie. Podoba się, nie podoba, ale to nasz chłopak pabianicki.

Też mi sie zaczyna to coraz mniej podobać. O ile ten na Wiejskiej i Moniuszki są bardzo fajne o tyle reszta to po prostu lepsze dresiarskie graffiti. W szarym zaniedbanym mieście władza znalazła sposób jak troche ożywić ulice a firma sunbud jak mieć reklame w całym mieście.

No to kto ożywia miasto? Władza czy Sanbud dla reklamy? Komu by tu mieć za złe?Trudny wybór! Jakby to robiło jakąś różnicę? W kwestii ożywienie/ozdobienie..Jeśli Sanbud reklamuje się kolorowo i z pomysłem, to fuj,ohyda?
A jakie macie SWOJE pomysły na pokazanie z dobrej strony Pabianic?

Rewitalizacja kamienic żeby miasto wyglądało jak miasto, a nie graffiti na każdym rogu. Ale rozumiem, że kasy na to nie ma.

Ooo, i nie zapomnijcie o głosowaniu na naszego!