Strona główna Sport Piłka nożna Dwa debiuty. Wygrana przy Konwitorskiej

Dwa debiuty. Wygrana przy Konwitorskiej

0

Za nami pierwsza wiosenna kolejka III ligi łódzko-mazowieckiej. Grali pabianiczanie.

Debiuty w nowych barwach zaliczyli Jakub Rozwandowicz i Krystian Kolasa. Ten pierwszy rozegrał pełne 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu jego Lechii Tomaszów Mazowiecki z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Jesienią Rozwandowicz grał w innym III-ligowcu Omedze Kleszczów, gdzie rozegrał 13 meczów i zdobył 4 bramki. Z kolei w Sokole jesienią grał Piotr Szynka, który wiosną na zasadzie wypożyczenia grać będzie w PTC Pabianice.

Pochodzący z Łodzi młody Kolasa jesienią grał w PTC. Teraz próbuje swoich sił w III-ligowej Omedze Kleszczów. W pierwszym wiosennym meczu pojawił się na boisku w 75. minucie, ale nie udało mu się odwrócić losów spotkania. Mecz w Warszawie zakończył się porażką Omegi z miejscowym Ursusem 1:3. Na boisku nie pojawił się zaś pabianiczanin Adrian Pędziwiatr, który jesienią zanotował 3 występy i 1 gol w Omedze.

Prestiżowe zwycięstwo na stadionie Polonii Warszawa, na którym do niedawna podziwiać można było mecze Ekstraklasy odniosła Warta Sieradz z dwoma pabianiczanami w składzie. Bramkarz Kamil Adamek grał cały mecz i zachował czyste konto, a Michał Bogdan grał do 90 minuty, gdy zmienił go Kamil Pluta. Na boisku nie pojawił się natomiast kontuzjowany trzeci z pabianiczan – Michał Stasiak, a do 22. min grał były zawodnik Włókniarza Pabianice – Michał Pietras.

Po 18 kolejkach najwyżej w tabeli z drużyn pabianiczan jest Warta. Zespół z Sieradza zajmuje 9. miejsce z 24 punktami. Lechia Tomaszów jest 12. z 21 pkt., a Omega Kleszczów ma 17 pkt. i okupuje przedostatnie miejsce w tabeli. Ostatni jest GKP Targówek z 14 pkt., ale zespół ten nie przystąpił do rundy wiosennej i jego mecze weryfikowane są jako walkowery.