Strona główna Aktualności Z miasta Darmowe leżanki. Pediatria dostanie ich 20

Darmowe leżanki. Pediatria dostanie ich 20

10

Rodzice i opiekunowie przebywający wraz ze swoimi pociechami na oddziale dziecięcym w Pabianickim Centrum Medycznym nie będą płacić za tzw. „łóżko”.

Z wybawieniem przyszła fundacja WOŚP.

– Otrzymaliśmy dziś fax z wiadomością, że przyznane nam zostały rozkładane leżanki – mówi Adam Marczak, kierownik działu administracji i marketingu w PCM. – To, że je dostaniemy, pewne jest na 99 procent.

Pabianicki oddział dla dzieci otrzyma ich 20 sztuk. O taką właśnie ilość wnioskowały władze szpitala oraz Dorota Kardas – Sobantka, ordynator pediatrii.

– Gdyby decyzja dotyczyła pięciu lub dziesięciu sztuk, wtedy najprawdopodobniej nie moglibyśmy skorzystać z tej darowizny. Z prostego powodu. Leżanki od fundacji z założenia są bezpłatne. Gdyby na oddziale wraz z dziećmi przebywało więcej opiekunów niż darmowych łóżek, część z nich musiałaby ponieść opłaty za te szpitalne, co byłoby po prostu niesprawiedliwe – dodaje Marczak.

Czy podarunek od WOŚP zwolni jednak opiekunów z całkowitych opłat?

– Pozostaje kwestia pościeli. Być może jedynym kosztem będzie ten, związany z wypraniem poszew i prześcieradła. Trudno mi w tym momencie prognozować, czy opłata za pobyt rodziców zminimalizuje się do zera. O tym będzie decydował zarząd szpitala – mówi Adam Marczak.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No i panie red. Jach nie dopisaliście, że matki mają być zwolnione z opłat za opiekę nad własnym dzieckiem na oddziale! Zwolnień dokona KC PO, która… opłaty te wprowadziła! Dobre, nie? : ))))

Oj, przyganiał kocioł garnkowi… Niedaleko patrząc:
jest w Pabianicach ulica, za której zmianą nazwy silnie optowała strona Twojego ukierunkowania. Ta sama strona, na szczeblu Państwowym po chwili silnie zakwestionowała tę nazwę, jakoby szerzyła miniony, czerwony ustrój.

I takich przykładów mamy wiele więcej, trzeba tylko je bacznie wyłapywać. Celowo nie piszę o który trakt chodzi, bo nie mam na celu wypuszczania hejtu wobec Twojej wypowiedzi, zwracam jedynie uwagę, że w polityce, a nawet samym zarządzaniu czymkolwiek takie sytuacje się zdarzają całkiem często niezależnie od branży, opcji politycznej i innych czynników wewnątrzgalaktycznych.

Pozdrawiam… śnieżnie!

A co to ma do opłat w szpitalu dla rodziców chorych dzieci, które najpierw sie wprowadza (PO), a potem niby wdzięcząc sie do ludzi występuje o unieważnienie (PO)???????????? Argumenty bez sensu

Dlaczego rodzic ma płacić za pobyt, jeżeli dziecko jest dopisane do ubezpieczenia rodzica. Chyba po to są płacone składki ZUS. Poprostu jaja sobie robicie Panie Marczak!!!

Ale tak jest w całej Polsce! Wiesz ile płaci się za sen na fotelu tudzież 30letnim łóżku polowym w Matce Polce? 3 lata temu było to 25zł/doba.

Niestety to złodziejstwo jeżeli chodzi o płacenie za pobyt z dzieckiem. Po pierwsze nie mam przy tym posiłku, po drugie to opłaca ZUS, po trzecie to sprzęt orkiestry a nie szpitala więc jakim prawem szpital ma mieć z tego korzyści? Niestety żyjemy w takim kraju a „p”olacy stali się narodem wyzyskiwaczy. Wstyd mi za to co się dzieje. Nasi dziadowie w grobach się przewracają…

Ale przecież nigdzie nie jest napisane że będzie trzeba płacić za korzystanie z leżanek podarowanych przez WOŚP.

To zadam Tobie podstawowe pytanie. Czy masz dzieci i w ciągu ostatniego miesiąca spędziłaś z nimi czas na oddziale w szpitalu? Dziękuję..

Mam. Ale w szpitalu ostatni raz z synem leżałam w listopadzie i mam nadzieję że nie będzie już nigdy takiej potrzeby.

Więc płaciłaś. bo ja byłem jeszcze w marcu i płacić musiałem. Wróćmy do pierwszej Twojej wypowiedzi, jak ona się ma do tej dyskusji?