Strona główna Aktualności Z miasta Drugie życie „budowlanki”. Urzędnicy przecięli wstęgę

Drugie życie „budowlanki”. Urzędnicy przecięli wstęgę

19
Dziś w siedzibie dawnego Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Partyzanckiej 56 odbyło się uroczyste otwarcie odnowionego budynku z udziałem przedstawicieli władz samorządowych.

Podczas wydarzenia starosta Krzysztof Habura krótko nakreślił ponad 115-letnią historię funkcjonowania obiektu. Dodatkowo podsumował poszczególne etapy okresu termomodernizacji, a także opisał zmiany, jakie zaszły na terenie dawnej „budowlanki”, zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi odbyło się zwiedzanie odnowionych pomieszczeń dawnej szkoły. Można było m.in. skorzystać z panoramicznej windy, która stanowić będzie duże udogodnienie dla osób niepełnosprawnych.

W wyremontowanym budynku pracę rozpoczęli już urzędnicy Starostwa Powiatowego z Wydziału Architektury i Budownictwa. Swoją siedzibę ma tam również Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Niebawem funkcjonowanie w nowym gmachu rozpocznie Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

Przypomnijmy, że prace modernizacyjne rozpoczęły się w styczniu ubiegłego roku i trwały do końca października. Łączny koszt inwestycji wyniósł 3 mln 720 tys. zł, z czego 1 mln 353 tys. to budżet pozyskany ze źródeł zewnętrznych. Starosta podkreślił, że pieniądze te stanowiły ogromną pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

– Możliwość uzyskania tych środków była motorem napędowym, który dodatkowo nas mobilizował do wyremontowania budynku – mówił dziś podczas uroczystości Krzysztof Habura.

Warto wspomnieć, iż odnowiony obiekt bierze udział w XXIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

REKLAMA
Poprzedni artykułOdpady w beczce „kosztowały” trzy stówki
Następny artykułGmina Pabianice nie boi się smartfonów. Mobilna aplikacja ułatwi życie mieszkańcom
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A w jakim celu jest tam stepien?

Później pewnie będzie można coś wypić i przekąsić To się znalazł

Żal d… ściska, że cię nie zaprosili. Ale ty się tam nie nadajesz, bo ty z wyższej półki i bywasz tylko na salonach u kaczostwa.

Zdrowia życzę zdrowia

I nawzajem, i nawzajem.

Fajnie powiedziane kaczostwa, a więc tak nie cierpię tego kurdupla z Żoliborza ale tych volksdeutsche z PO po prostu nie nawidzę, zdrowia życzę

Jednego nie cierpisz, drugiego nienawidzisz, to z ciebie chyba jakiś kacap jest, ale to twój biznes. I nawzajem.

w jakim ,no platformersy się bawią ,szkoła mogła POpadać w ruinę ale urząd to musi być 🙁

Pewnie musi, skoro pisi rządzą tym krajem i ach… jakie sobie oni urzędy ustanowili a obiecywali decentralizację.

Otwarcie robią, jakby za swoje to wyremontowali

i jak zwykle w godzinach pracy w zwiku 🙂

Panowie sprawujący funkcję dożywotnio i przez zasiedzenie i przedstawicielka uniwersytetu trzeciego wieku.

Przedstawicielka uniwersytetu trzeciego wieku? Co masz na myśli, bo chyba nie kumam…:(

Najlepiej, gdyby tam było pabianickie pisiowe trio : M. Ł. – K. C. – W. S. z jednym takim, co już za trzecim wiekiem… ale chyba nie zniżyli by się do takiego poziomu, bo jak oni będą rządzić, to pałace powstaną. Z niecierpliwością czekam…

Po zapoznaniu się z treścią artykułu stwierdzam że pojęcie „inwestycja” się zdewaluowało:)

Czy nasi samorządowcy zdają sobie sprawę że dzieki nim zlikwidowano szkole .ale czy to ważne grunt dobrze wypaść na focie.

Myślę, że jeszcze ze 3 osoby powinny przecinać wstęgę, bo za mało ich tam stoi hahhahahahaha.

Szkoda że funduszy na remont szkoły nie bylo budynek popadal w ruinę a miejsce w którym kształcono fachowców zapszepaszczono ale dla urzedasow kasa zawsze się znajdzie żeby dupkę grzać i pierdziec w fotel A dla dzieci kasy nie bylo…… przykre ale cóż są równi i rowniejsi

Proponuję najpierw pogrzebać w historii, nie tak dalekiej,dlaczego szkole przeniesiono (bo nie zamknięto czy zlikwidowano).
Druga sprawa to sorry ale wydział na Kościuszki zionął starością, wstydem i odrazą. Bardzo dobrze, że jest przeniesiony. Warunki, w jakich ludzie pracowali i w jakich petenci oczekiwali, były skandaliczne i godne XIX wieku.
Wolę takie inwestycje niż wielkie kwietniki w centrum.