Strona główna Aktualności Gmina Pabianice nie boi się smartfonów. Mobilna aplikacja ułatwi życie mieszkańcom

Gmina Pabianice nie boi się smartfonów. Mobilna aplikacja ułatwi życie mieszkańcom

0
Z myślą o swoich mieszkańcach gmina Pabianice uruchomiła wielozadaniową aplikację mobilną na telefon. Można ją pobrać bezpłatnie. Jest przydatna.

Przekonują się o tym ci, którzy już z niej korzystają. Cieszy również wójta Marcina Wieczorka, m.in. ze względu na szybki kontakt między urzędem i petentami.

– Wprowadziliśmy ją tuż przed świętami wielkanocnymi. Pewnie sporo osób jeszcze o niej nie wie, a warto ją mieć. Zawiera m.in. moduł zgłaszania problemów. Ogromna dziura w jezdni? Można nas o tym powiadomić, pisząc z telefonu kilka słów. Urzędnik nie wie o wszystkim… – mówi wójt.

Jakie korzyści daje aplikacja? Choćby bieżące informacje na temat tego, co dzieje się w gminie, zapowiedzi wydarzeń, np. kulturalnych, powiadomienia o zebraniach, jednym kliknięciem można też sprawdzić jakość powietrza w gminie. Jest kalendarz odbioru odpadów oraz ostrzeżenia pogodowe.

– Będzie również przypominała o terminach płatności podatku czy za odpady. Tego chyba najbardziej oczekiwali mieszkańcy. Do tej pory mamy ponad 180 pobrań. Liczymy jednak, że ta liczba wzrośnie znacząco – mówi Mariusz Rzepkowski, inspektor ds. informatyki.

Aplikację można pobrać m.in. ze strony Urzędu Gminy w Pabianicach.

REKLAMA
Poprzedni artykułDrugie życie „budowlanki”. Urzędnicy przecięli wstęgę
Następny artykułPabianiczanka powalczy o udział w piątych Igrzyskach Olimpijskich
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments