Strona główna Aktualności Motocykliści na „celowniku” drogówki. Akcja potrwa jeszcze kilka godzin

Motocykliści na „celowniku” drogówki. Akcja potrwa jeszcze kilka godzin

7
foto: Policja
Do końca dnia będzie trwała policyjna akcja „Motocykliści”, jednak funkcjonariusze już podsumowali etap tych działań.

Akcję zaplanowano na 18 i 19 sierpnia. Jej założeniem jest wyeliminowanie brawurowej i niebezpiecznej jazdy oraz ograniczenie zdarzeń z udziałem motocyklistów. Częściowo się to udało o czym świadczy statystyka przedstawiona przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Do godzin południowych mundurowi dokonali kontroli 51 motocyklistów. Ośmiu z nich straciło dowody rejestracyjne z uwagi na zły stan techniczny motorów. Kolejnych dwóch otrzymało mandaty za przekroczenie prędkości, jednak najgorzej będzie wspominał ten dzień 60-latek, który wjechał na czerwonym świetle na przejazd kolejowy. Mężczyzna podpisał mandat w wysokości 2 tys. zł.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną rozwagę – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Pamiętajmy: dobrym kierowcą nie jest ten, komu wydaje się, że potrafi dobrze jeździć, ale ten, kogo umiejętności przewidywania przewyższają umiejętności jazdy.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Skoro chodzi o motocyklistów to dlaczego stracili co nie którzy dowody rejestracyjne swoich motorów? . Więc chyba chodzi o motorzystów.

O motorniczych.

Brawo szkoda że nie ma Policji ok 4 rano gdzie jakiś bezmozgowiec notorycznie piłuje silnik swojego ścigacza niedaleko mosir na Bugaju. Spać nie można przez tego ćwierć mózgowca

I o to chodzi. Wziąć się kolejno za motocyklistów,rowerzystów,pieszych,tych na hulajnogach też bo wyprawiają cuda na ulicy.A nie tylko kierowcy osobówek.Oni zazwyczaj zawsze winni.A jak pokazuje artykuł, nikt nie jest bez grzechu.

Cuda to wyprawia Basia spod siódemki. A nie jacyś tam na hulajnogach.

Poproszę adres.

Motocykliści i rowerzyści czują się bezkarni bo traktują się jako luzakòw którym policja przepuszcza występki na drogach.