Strona główna Aktualności Polityka Drożyzna+, czyli manifestacja przy ryneczku

Drożyzna+, czyli manifestacja przy ryneczku

46
W sobotę rano działacze ugrupowań stojących w opozycji do partii rządzącej zebrali się przy rynku na Bugaju. Zrobili manifestację, później rozdawali ulotki. 

Akcja dotyczyła drastycznego wzrostu cen wszelkich produktów.

– W 2015 roku PiS przed wyborami mówił, że Polska jest w ruinie. Dziś widzimy, że to było ich hasło wyborcze. Teraz jesteśmy w totalnej ruinie – mówił Janusz Nagiecki, przedstawiciel Komitetu Obrony Demokracji.

Przy ul. Nawrockiego zebrali się dziś działacze KOD, Platformy Obywatelskiej, Lewicy, stowarzyszenia Polska 2050. Wśród nich byli samorządowcy z miasta i powiatu.

– Dla przykładu, powiat prowadzi 7 placówek oświatowych i 4 pomocy społecznej. Drożyzna powoduje znaczny wzrost cen utrzymania tych placówek – dodał Krzysztof Habura z PO.

Wzrost kosztów w mieście przywołał natomiast Krzysztof Rąkowski. Jak wynika z podanych przez działacza PO informacji, miasto Pabianice za prąd służący do oświetlenia ulic zapłaci milion złotych więcej każdego roku. Podwyżka o 54% na paliwie dotknęła Miejski Zakład Komunikacyjny. Spółka będzie musiała dołożyć milion, aby zatankować swoje pojazdy.

Kilku przechodniów i sprzedawców nie podzielało jednak opinii manifestujących i głównie w wulgarny sposób wyrazili sprzeciw wobec akcji.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
46 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeciwni ,,manifestacji,,są kupcy nie dziwi ale w dobie ,,Pandemi,,powinni zejść z ceny ,kosztem mniejszego ,,zysku,,ale na RYNECZKACH ,,nie ma (wolno rynkowego handlu) jest ,,zmowa ,,cenowa

zejść z ceny? każdy chce zarabiać więcej a oni mają zejść z ceny?

Zgadzam się tak samo im z ceny powinny zejść stacje benzynowe, elektrownia, gazownia, no i górnicy powinni być na tyle uprzejmi żeby pracować za połowę wynagrodzenia.

A dlaczego bez maseczek i wymaganego dystansu? Tak się daje przykład mieszkańcom?

Dzieki PiS wiele osób nie musi pracować I stać ich by z mops i 500+ się utrzymać i nawet wyjechać na wakacje. A urzędasy dalej niech robią za minimalna jak chcą…

Ps. Post z ironią.

Rząd daje przykład. Aktualnie w kraju jest bezprawie. Można nie uznawać wyroków sądów czy trybunałów.

Że nie ma tutaj Pana Mackiewicza aż dziwne , chociaż jemu drożyzna nie straszna w końcu będzie zarabiał z 20 tysięcy miesiecznie, mieszkańcom podniósł podatki, sam domek wyremontowal bo go stać, z naszych podatków, i piękny asfalt pod domem też ma. A reszta się nie liczy liczy się tylko gruby Grzegorz. Tyle dobrego ten człowiek zrobił DLA SIEBIE 😀😀😀, kolejny start w wyborach pewny w końcu 20 tysi wypłaty za nic brać to miło. A co tam że sklepy na zamkowej się zamykają??Że podatki wyższe i śmieci wyższe ważne że prezydent będzie zarabiał 20 tysi więc na to będzie to… Czytaj więcej »

Rada Miasta zareagowała na podwyżki w sposób natychmiastowy. Przyznali sobie wysokie podwyżki . I to nie 50 złotówkę ale znacznie wyższe. przyklad podwyżka prezydenta miasta ma wynosić 6000.00 zł plus 4 miwsieczne wyrównanie (podano w pabianickich mediach) .

Czemu nie stanęliście przy Biedronce czy Lidlu takto ludzie myślą że na ryneczku jest drożyzna bo nie wszyscy ludzie myślą o czym jest manifestacja i niszczycie biednym handlującym dzień targowy . Ciekawi jesteśmy jak by przed waszymi firmami stanęli z bilbordami drożyzna . To znaczy kopać leżących ludzi co próbują zarobić na targu na kawałek chleba. Przecież oni też dostali podwyżki jedźcie na wiejską do Warszawy a nie biednym ludzia niszczyć utargi co i tak są nędzne i bardzo dużo handlujących już dawno zrezygnowała z prowadzenia działalności, sami kupcie towar stańcie opłać ZUS podatki faktury zakupowe paliwo do samochodu a… Czytaj więcej »

Pełna zgoda aczkolwiek pamiętaj że Ci ludzie nie prowadzą własnych firm tylko są na stałych pewnych pensjach m.in z Twoich podatków na które próbujesz zarobić. Jak mogą Cię, nas zrozumieć?

Ludzie na zdjęciu (z tzw. „ugrupowań opozycyjnych”) niczym nie różnią się od PiSu. Rzucają populistyczne hasła żeby za wszelką cenę móc się dalej utrzymywać za pieniądze z naszych podatków. Pabianice pogrążają się w upadku właśnie przez nich.

Spodziewałem się tych twarzy na zdjęciach. Dostali 50% podwyżek a teraz krzyczą że drogo.. Dobrze że ludzie tvn jeszcze mają i wiedzą że cały świat tonie w inflacji

Ale w Europie tylko w dwóch państwach inflacja jest wyższa niż w Polsce. Poza tym od kilku miesięcy dane o inflacji podawane przez GUS są wyższe od prognoz rządowych co oznacza, że w Europie tylko u nas inflacja wymyka się spod kontroli. I nie ma co się obawiać o inflację w innych krajach, wystarczy popatrzeć na politykę i działalność tamtejszych banków centralnych oraz EBC i porównać to z tym, co robi NBP i jak długo prezes Glapiński utrzymywał nas w przekonaniu, że inflacja ma charakter przejściowy.

Co za populistyczne kłamstwa dla naiwniactwa.
PiS odpowiada za inflacje po Covidzie w całej Europie?

Traktując ludzi jak debili nie zdobędziecie poparcia. Co najwyżej wśród debili.

To fakt

Owszem, w znacznej części odpowiada za inflację a przynajmniej za jej poziom. Jak długo NBP pozostawał w bezczynności mamiąc nas, że inflacja ma charakter przejściowy? Ile pieniędzy dodrukował nasz bank centralny? Jak długo zapewniał nas prezes Glapiński, że podwyżka stóp procentowych nie jest konieczna i nie jest przewidywana? itp. To jak to było z tymi debilami?

To że ludzie wychodza i manifestują słusznie bądź nie to może jeszcze zrozumiem, ale że władza to jest zastanawiające. Wszyscy najeżdżają na PiS… A sytuacja podobna jest na całym świecie. Wniosek jest jeden… PiS jest wszędzie

Fakt jest drogo ale czy to faktycznie wina „władzy”? Pytanie pytaniem, ale rozumie że szanowni Państwo mają jakieś realne pomysły co do poprawy sytuacji, czy znów jak to PO tylko obalenie za wszelkie pieniądze obecnie rządzących? Dodam dla spokoju nie jestem po żadnej stronie barykady bo dla mnie jedni czy drudzy jeden czort.

Weźta się nygusy z PO i lewaki do roboty, bo pod waszymi rządami miasto i powiat to dramat, a nie co 2 dzień szopki urządzacie!

Hipokryci przecież ta drożyzna jest dzięki ich kochanej uni jełropejskiej. Pakiety klimatyczne limity CO2 fit for 55. To dlatego prąd gaz i benzyna są takie drogie. To tego car Wladymir szantażuje zachód cenami gazu dopóki nie zgodzą się na drugą nitkę NS2. To cała diagnoza wysokiej inflacji.

Głupich nie sieją…

Myślałem, że przez dodruk pustego pieniądza i trzymanie stóp procentowych przy zerze.

Chciałbym zauważyć że 2006 roku różnica pomiędzy zarobkami w Niemczech a w Polsce wynosiła 4:1, dzisiaj ta różnica zmalała do poziomu 2:1. Niestety ceny asortymentów uzależnione są od cen ropy, gazu i prądu na świecie. Protestujący mogą pokazać jak obniżyć ceny na przykładzie wody i kanalizacji, ponieważ mają realny wpływ na kształtowanie cen za te media w naszym mieście.

A jak wyglada sila nabywcza ?

Ile chyba nigdy nie byłeś w pracy za granicą, obecnie prowadząc firmę w Niemczech za godzinę pracy zarabia się 30 euro czyli na Polskie jakieś 138 zł na złotówki, może ty jako prezydent albo radny masz połowę tej dniowki tylko zazdrościć. Niestety normalny Kowalski ma z 20 zł na godzine, dla porownania benzyna tam kosztuje 1 euro 70 centów

Ciekawe czym przyjechali by protestować. Ciekawe kto płaci im pensje. Ciekawe czy wystoją sobie kolejną kadencję.

Last edited 11 miesięcy temu by H

jak znam życie to w tym miesiącu poprzyznawali sobie jeszcze dodatkowe nagrody uznaniowe po minimum tysiaku za „wkład i zaangażowanie” na stanowisku pracy.

Widzę, że pani Joanna ma konkurentkę w walce o tytuł miss pabianickiej opozycji. 🙂

Tych trzech Panów na zdjęciu zarabia bardzo dobrze a Prezydent zakazał w spółkach miejskich podwyżek, którzy i tak mało zarabiają. Ale najedzony nigdy nie zrozumie głodnego!

Po co oni tam stoją przecież każdy wie , że jest drogo. Zacznijmy od tego, że w Polsce nigdy nie było tanio!

Drożyzna to jest od paru miesięcy,obudzili się.

Taa oczywiście gdyby teraz rządziło to towarzystwo co protestuje to by była pewnie powszechna tanizna

Wojna tylko to nas czeka …..wszystko co robią pisowcy prowadzi do wojny…..wysokie ceny w sklepach wysokie rachunki ..nasz kraj się cofa …urzędnicy podwyżki tłumaczą covidem a czy my nie płacąc rachunków nie możemy się tłumaczyć covidem ? dlaczego ?

tych trzech biednych ze zdjęcia, to ci sami co to chcieli 4 artykuły wcześniej wydać 400tys. na to, aby ktoś im narysował na kartce skrzyżowanie?

Wyszli na ryneczek zamanifestowali i co dalej ceny spadną .

Prezydent dostał podwyżkę, bo tak sobie uchwalili. Dla nas drożyzna. Jestem medykiem i od 2 lat grosza podwyżki. Chore miasto, chory kraj. Nie rozumiem akcji pod rynkiem. To, że jest drogo, to chyba wiadomo, nie trzeba wydawać pieniędzy na transparenty i ulotki o tym fakcie, bo wszyscy to wiemy. Jest drogo i dlatego chodzę do biedronki, może upoluję promocję na cukier… dlaczego Was tam nie ma? No wiadomo, bo parkingi należą do Biedronek, Lidlów i innych sieciówek. Na stary rynek idźcie manifestować, tam gdzie nie ma ruchu bo całe miasto zawaliliście w remontach, które będą trwały kolejne lata… szybciej drogi… Czytaj więcej »

NIE NARZEKAĆ – drogo to dopiero będzie pod koniec przyszłego roku. Wszystkie podwyższone koszty muszą się skonsumować (około 12miesięcy). Przedsiębiorcy nie są chronieni przez UOKiK. Gaz w górę o 100%, węgiel 50%, oleje 100%, prąd 50%, nawozy 200%, stal 100%, drewno 100%, cement 100% i kręci się to globalnie. Ludzie biorą kredyty hipoteczne jak szaleni – zbankrutują jak podniosą stopy do 7%. Inflacja producencka szybuje, rentowności obligacji polskich na rynku międzynarodowym szybują, koszty transportu międzynarodowego szybują, Chiny zaczynają skupować wszystko po każdej cenie bo wiedzą że zaraz będzie dwa razy drożej, i by tak można wymieniać bez końca. Niech każdy… Czytaj więcej »

Masz racje. Urząd ochrony konsumentów jest ślepy na podwyżki lichwiarskie za prąd, gaz, węgiel.. to są zmowy cenowe. Ja zamierzam właśnie podszkolić się z przepisów by móc z MOP-s korzystać, podszkolić się z wiedzy gdzie darmowa zupa będzie i coś co można dostać gratis, jak zubożeje totalnie. Oczywiście zapukam wtedy do naszych władz, zeby podzielili się jałomużną z biednym mną. W końcu oni są dla nas a a nie my dla nich. Powinni służyć, skoro nazywają się służbą społeczną. Idą po stołki dla służby, więc tego oczekuje. Panie Prezydencie, pomoże mi Pan? Tak „ładnie” Panu z oczu patrzy…otwórz Pan serce.… Czytaj więcej »

Czemu nie stanąłeś do zdjęcia z kolegami?

Jaka władza taki protest

co za hipokryzja. to ci ze zdjęcia przegłosowali wyższe podatki za lokale, wyższą stawkę za śmieci i wodę! logiczne że to przez nich podniosły się koszty utrzymania. i jeszcze bezszczelnie żądają obniżenia cen!

szalos pisze , doszkalajcie się by znaleźć lepszą pracę bo jak nie to zostanie wam robota dla niewykwalifikowanych i zapomoga w MOPS. Otóż Nie, wystarczy zapisać się do PO, KOD, Lewicy, 2050,bądź podpisać po prostu volksliste.

Zapomniałeś dodać PIS lub Kościół Katolicki – wszyscy siebie warci!!! Mądry znajdzie dobrą robotę i jeśli nie ma kredytu to będzie żył szczęśliwie:) A co do Volkslisty to wszyscy Polacy już ją dawno podpisali – niemieckie samochody, traktory, firmy, Lidle, MediaEksperty, Aldiki, – Polska to już wschodnie landy Niemiec. Bez jednego strzału nas zajęli!!!

po ich gębach wypasionych na państwowych wiktach nie widać aby była drożyzna. Taka sama banda jak pozostali politycy. Za nich było to samo a teraz wytykają innym.

Jeden 20 tyś pensjo po podwyżce, reszta około 15 tyś na miesiąc. Wstyd i nic więcej

„Biedne” towarzystwo na ciepłych posadkach protestuje, bo jak im się nie uda wygrać kolejnych wyborów to posadek nie będzie. I wmawiają pabianiczanom, że o drożyznę chodzi :-)))))

No sorry, ale tym miastem rządzi łopozycja … co z tym faktem robi prócz stania pod przystankiem ?