Strona główna Aktualności Prace na finiszu, skończą się objazdy. Zarządca drogi wskazuje termin

Prace na finiszu, skończą się objazdy. Zarządca drogi wskazuje termin

18
Drogą wojewódzką nr 485 będzie można wkrótce podróżować normalnie. Przebudowa jej zamkniętego fragmentu w Jadwininie dobiega końca. 

Na otwarcie z niecierpliwością czekają kierowcy, którzy od tygodni muszą korzystać z objazdów. Prace ruszyły w sierpniu, a ich finał miał nastąpić w listopadzie. Wykonawcy nie udało się jednak dotrzymać terminu i został on wydłużony.

Na jakim etapie jest inwestycja? Jak dowiedzieliśmy się od Marcina Nowickiego, rzecznika prasowego Zarządu Dróg Wojewódzkich, do wykonania pozostało w zasadzie tylko oznakowanie, elementy urządzeń bezpieczeństwa ruchu i sprzątanie. Wszystko to powinno potrwać nie dłużej niż do wtorku, 14 grudnia. Później musi nastąpić odbiór robót.

– Ruch będzie przywrócony dopiero po odbiorze. Planujemy, że nastąpi to najpóźniej 20 grudnia – informuje Marcin Nowicki.

Przedsięwzięcie objęło przebudowę odcinka o długości około 800 metrów. W zakres robót weszła częściowa wymiana konstrukcji jezdni, budowa chodnika, ścieżki rowerowej, zatok autobusowych i nowego oświetlenia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No to się należy nagroda złotego żółwia za najdłużej robiony odcinek 800m w historii robót drogowych

Ludziska jak nie wiecie co dokładnie było robione to po co w ogóle dyskutować?

Żenujący jest czas trwania tej przebudowy zwłaszcza że w początkowym okresie kiedy pogoda była dobra a dzień długi pracę kończyły się przed 15. W grudniu przy krótkim dniu, śniegu, ujemnych temperaturach pracowali i do 18 a „nawet” w weekendy. Słowo „nawet” jest tu pewnego rodzaju nadużyciem. Orginalny czas realizacji wydawał się przydługi ale teraz to już absurd.😵🤦🤬

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Owszem pracujemy wolno i co nam zrobicie? Możecie nam tylko skoczyć na łopatę.

Powinna być naliczana kara za niedotrzymanie terminu

Pracujemy wolno, ale dokładnie 👷‍♂️

Dziwię się niektórym osobom, że są zdenerwowane lub załamane, czasami jakie potrzebują firmy i urzędnicy na remont czegokolwiek. Mam ponad 30 lat i już na wstępie inwestycji wiem, że tak będzie. Czegokolwiek by ona nie dotyczyła. Tak już niestety jest w naszej kochanej Polsce, że nikt za nic personalnie nie odpowiada w tych tematach. Co się jednak dziwić jak metropolie typu Chicago mają po 50 radnych bodajże a Pabianice połowę tego.

W odpowiedzi na twoje pytanie wskazuje urzędnik zarabia na poziomie magazyniera więc ma to w d…. Realizacja każdej inwestycji wymaga tysięcy dokumentów, zgód itd w związku z czym koszty są kosmiczne bo Państwo jest przeregulowane. W przetargach nie ma konkurencji bo nie ma chętnych do roboty. Nikt nie chce kopać więc korzysta się ze słabych pracowników ze wschodu.

Twoje argumenty do mnie docierają. Mam tylko jedno pytanie: ile wg Ciebie powinien zarabiać urzędnik by ” nie miał to w d…..”?

Okropnie długo a przecież nie tak dawno była droga zamknięta i powinno być zrobione wszystko , straszna niegospodarność, brak słów.

Drogi objazdowe niezbyt należycie zostały wyjeżdzone, więc zdecydowanie za szybko otwierają ten odcinek.

Prace mają zakończyć się 14, a odbiór robót – 200 metrów przebudowanego całkowicie pasa drogowego i 600 metrów ścieżki rowerowej 6 dni później!!! No gratulacje za efektywność w pracy…

To kiedy remont drogi objazdowej, która niestety nie przeżyła?

Ha ha ha . Zapomnij. Chcesz na 2 lata mieć zablokowaną drogę.

I teraz na święta będzie uroczyste przecięcie wstęgi. I udało się zrobić ścieżkę. Co wy szukacie problemu. Brawo Polska. Ha ha ha
Jeszcze będziecie dziękować. Że tak szybko poszło. Ha ha ha.
Ps. Gratulacje dla wykonawcy że się UDAŁO W TYM ROKU.

Przy okazji rozjechane drogi lokalne. Przez Rydzyny – tragedia, przez Pawlikowice – to samo.

Chciał bym wiedzieć KTO wyraził zgodę na taką zamienna organizacje ruchu .
Droga wojewódzka przekierowywuje ruch na drogi gminne??
A droga gminna czytaj przez nowe pawlikowice to nic innego jak stara droga szlakowa pokryta 5 cm asfaltu
Pytanie do drogich zarządców drogi kto ją naprawi jak już jest cała spękana, a po tej zimie zostanie spowrotem szlaka. Znowu za kasę podatników czy Strabag-u??

Witam

Pani Patrycjo jest prośba czy jest możliwość przypatrzenia się sprawie, chodzi tu o oświetlenie od skrzyżowania Jadwinin do Ronda przy Amazonie droga została otwarta 4 miesiące temu a do tej pory oświetlenie nie działa w nocy