Strona główna Aktualności Drogówka zamknęła okres wakacyjny. To nie był bezpieczny czas

Drogówka zamknęła okres wakacyjny. To nie był bezpieczny czas

15
Policja podsumowała okres wakacyjny na drogach naszego województwa. Niestety, nie są to statystyki optymistyczne.

Na drogach województwa łódzkiego doszło do 507 wypadków, w których śmierć poniosło 48 osób, a 642 zostały ranne. Ujawniono ponadto 1349 kierujących pod wpływem alkoholu. Policjanci wymieniają „grzechy główne” kierowców. Są nimi nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość i wsiadanie za kierownicę po alkoholu. To przede wszystkim te przewinienia windują słupki zdarzeń drogowych. Z ich powodu wydarzyły się 103 wypadki, gdzie 13 osób zginęło, a 158 zostało rannych.

Podczas minionych wakacji policjanci ruchu drogowego, aż 26019 interweniowali z powodu przekroczenia prędkości. W 416 przypadkach limit prędkości został przekroczony o co najmniej 50 km/h. 13834 kierujących przekraczało dozwolona prędkość w rejonach przejść dla pieszych.

48 punktów to bilans wypadków ze skutkiem śmiertelnym w województwie łódzkim.

– Każda z tych kropek oznacza, że zginął tam czyjś syn, tata, córka, mama, przyjaciel – mówi mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi. – Każdy wypadek ze skutkiem śmiertelnym to cierpienie i dramat dla rodzin i bliskich. Aż 5 ofiar wakacyjnego okresu to kierowcy jednośladami.

Przybywa również zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Z ich udziałem doszło do 42 wypadków, w których rannych zostało 39 osób. W tej grupie policja ujawniła 193 przypadki przekroczenia prędkości, a 10 motocyklistów przekroczyło limit prędkości o co najmniej 50 km/h. 102 razy motocykliści popełniali to wykroczenie w obrębie przejść dla pieszych.

Doszło także do wypadków z udziałem pieszych. W tej grupie zdarzyło się 38 wypadków, w których rannych zostało 38 osób, a 2 poniosły śmierć.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szukacie usprawiedliwienia do waszych bandyckich działań? Chciałem przypomnieć, że jak parę lat temu, w ramach protestu nie dawaliscie mandatów tylko pouczenia, było mniej lapanek i polowań, mało tego, że jakos wtedy o nasze „bezpieczeństwo” aż tak bardzo się nie martwiliscie, to na drogach za dużo się nie zmienilo, ani nie było gorzej ani lepiej.O czym to świadczy?że wasze działania służą tylko budżetowi, a wy w tym procederze bierzecie udział. Pamietam, jak się wtedy komfortowo jeździło, spokojnie, bez nerwowki, bez oglądania wszystkich krzaków, można się bylo skupic TYLKO na drodze.

Podaj te statystyki, że nie było gorzej, ani lepiej, kłamczuszku.

Sam sobie poszukaj, wszystko jest w necie

Wszystko jest w necie 😃😃😃. Wyłącz telewizor, włącz myślenie. Szurskie teksty nadal rządzą. 😃😃😃 Zapomniałeś dopisać: „rozliczymy was”, „już niedługo”, „Norymberga 2.0”, albo wzorem swojego idola-patola: „będziecie wisieć”😃😃😃

Uwazasz, że jak nazwiesz się „Warrior”to nagle wszyscy zaczną cię poważnie traktować i padną na kolana?Jesteś typowym wynalazkiem obecnych głupich czasów,rodem z korporacyjnych ideologii,”pięćesów”,”lean manufacturingów”i tego typu bzdur ,żyj sobie w tym orwelowskim świecie i nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia.Zobacz sobie taniec z gwiazdami, gdzie dwóch facetów razem tańczy, to są twoje klimaty tam pomędrkuj…

Lean management to w Japonii zdaje się jest już stosowany ze czterdzieści lat, więc ciężko uznać go za wynalazek teraźniejszych czasów. Wtedy nasz kraj był głęboko w d…… Telewizji w zasadzie nie oglądam, ale nie interesuje mnie w zupełności, czy tańczą tam sami faceci, czy same kobiety, kto z kim śpi i czy jest po ślubie-koniecznie kościelnym. Ale najwyraźniej dla ciebie jest to problem. To jest właśnie wolność w twoim rozumowaniu. Wolność, ale można robić tylko to, co ty uważasz za stosowne. Wolność w wykonaniu konfederacji: Rodzina, kaplica, strzelnica. Żadna inna.

Uff, ale się nasapałeś

Buziaczki Krzysiu 😙😗😙😗. Poczekam aż wpuścisz tu kolejnego gniota. A teraz daje ci czas na to, żebyś za swoje niepowodzenia życiowe mógł winić Masonów, Żydów, gejów, rząd światowy, NWO i szczepionki. A i jeszcze smugi chemiczne wypuszczane z samolotow. 😃😃😃😃😃Wolność dla Ciebie. 😃😃😃

Ciekawe, jak do tej pory, to probujesz mi wmówić coś o czym nawet nie wspomniałem.Nie musisz więcej odpisywać,nie jesteś z mojej bajki i nigdy nie będziesz.

Polowań i lapanek było tyle samo

Za stary jestem, aby takie teksty mnie poruszały.

Jeździło ci sie komfortowo jak nie widziałeś czy cie poucza, czy będziesz miał wniosek do sadu ? Miałeś jakiś immunitet czy zapewnienie ,że ci których atakujesz nie pojadą po tobie, jak po burej suce ?

Ten stan trwał około 3.. może 4 miesiące, mogłeś tego nie zauważyć

wiesz kto się nie przejmuje policją na drogach , ten co nie łamie przepisów, nie ma się czego obawiać , takie teksty jak twoje o ” bandyckich działaniach ” piszą ci co sami są bandytami i potencjalnymi mordercami, mordka w kubeł krzysieńku i przypomnij sobie że są regulacje zwane przepisami ruchu drogowego , których przestrzegania i takich tłuków jak ty naruszających je , ktoś musi pilnować , aby reszta czuła się bezpiecznie

Tak jest, załóż sam sobie kaganiec, przecież to dla twojego dobra. Powiedz mi jak ten świat przetrwał przez tysiąclecia bez nakazów, zakazów, mandatów, regulacji, itd….A już tekst, „wystarczy nie łamać przepisów ” to po prostu bomba,nawet jakby ci na łeb nasrali,ale zgodnie z przepisami, to by ci to nie przeszkadzało.Na esce na Sieradz,.ma być odcinkowy,pytanie brzmi, po co?Ale ty na bank nie będziesz miał takich rozterek, no bo taki JEST przepis.Na tym polega wychowanie człowieka sowieckiego,po co masz myśleć? Inni za ciebie pomyślą i na pewno lepiej,niż ty.

Last edited 4 miesięcy temu by Krzysiek