Strona główna Aktualności Z miasta Droga rowerowa gotowa. Chodnik również

Droga rowerowa gotowa. Chodnik również

23
Wzdłuż ulicy Grota Roweckiego możemy zobaczyć efekty inwestycji, jaką zrealizował powiat pabianicki z myślą o cyklistach i pieszych.

Miłośnicy dwóch kółek mają do dyspozycji nowy odcinek drogi rowerowej – od ul. Kilińskiego do ul. Bugaj, o długości około 650 metrów. Zadecydowano, że będzie ona utwardzona asfaltem, który właśnie położono. Jest też nowy chodnik dla pieszych –  wszystkie roboty brukarskie również zostały już wykonane.

Wykonawcy pozostały jeszcze prace związane z malowaniem oznakowania poziomego i ustawieniem znaków pionowych oraz porządkowe. Te powinny zakończyć się w poniedziałek, później inwestycja będzie zgłoszona do odbioru.

Za jej realizację firma, której zlecono przedsięwzięcie otrzyma 274 tys. zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobrze ze się nigdzie nie zwęża bo odbiór by nie przeszedł.

skoro auto jedzie średnio max 250 km/h, na ulicach mamy ograniczenie do 50. Proponuje przyjąć podobną metodę i malując oznakowania dać tam 5km/h max prędkość przemieszczania. I dać leżących policjantów od razu, oraz szykany dla tych na szosowych ścigaczach!.

A rowerzyści i tak będą jeździć po ulicy lub chodniku po drugiej stronie, tak jak np. na Świetlickiego…

na Świetlickiego nie ma chodnika p drugiej stronie

A piesi i tak będą chodzić po ścieżkach z wózkami, rolkami lub dla rozrywki, tak jak np. na Świetlickiego… Tolerancji trochę, trudno się zmieścić?

Nakaz jazdy po drodze dla rowerów dotyczy kierunku po stronie której DDR się znajduje. Jeśli DDR jest tylko po jednej stronie drogi (jak w tym wypadku) to nakaz dotyczy tylko tej strony drogi (o ile znaki po drugiej stronie nie zakazują jazdy rowerem).

Bzdura

No inwestycja REWELACJA zwlaszcza te zjazdy z chodnika i na jezdnie w okolicy mostu.Ciekawe ile bedzie wypadkow w tym miejscu.Tak samo projekt WYSEPKOWY na ul.Jutrzkowickiej.Ciekawe co bedzie jak bedzie jechala karetka a przed nią np.TIR normalnie MISTRZOSTO SWIATA.

Ta ścieżka jest już skończona? I w takiej formie ścieżka przy mostku nad Dobrzynka ma pozostać?? Przecież ta ścieżka na tym odcinku to jest fuszerka

A to jest jakaś ścieżka rowerowa w Pabianicach nie będąca fuszerką?

Mateusz czy to ty?

tak

Wiem, że to nie ty. Nie ładnie się tak podszywać.

f4

love.jpg

Droga rowerowa winna prowadzić przez Dobrzynkę osobnym dla niej dedykowanym mostkiem (lekkim). To obecne rozwiązanie jest nie do przyjęcia!

Dokładnie, powinien być stworzony mostek, w tym momencie ta inwestycja nie miala sensu, pieniądze wyrzucone w błoto. Kolejny raz potwierdza się, że rowerzysta jest bezpieczniejszy na zwykłej drodze jadąc razem z ruchem samochodowym, niż na tworzonych pseudo ścieżkach rowerowych. W tym momencie jadąc grota w kierunku Kilińskiego wpadamy prosto na rury przebiegające nad Dobrzynką. Wieczorem jest tam naprawdę ciemno i bez prawidłowego oznaczenia to miejsce jest niebezpieczne.

Ze zdjęcia widać, że receptura na mase bitumiczną ostro „podrasaowana” na wytwórni (WMB), do tego dobrze zagęszczona, pewnie tak jak i podbudowa…

Drogowiec

To była pierwsza warstwa

To sobie rowerzyści poszaleją 🤣🤣 całe 650 metrów!!! Wow!!!

Rowerzyści na pewno, kolarze raczej nie poszaleją.

Kiedy powstanie chodnik na ul. Podmiejskiej??? Jeździ tą ulicą autobus, a jak ludzie wracają do domów to idą ulicą. Jest bardzo niebezpiecznie.

Można za niewielkie pieniądze zrobić w kilka dni drogę. Pozdrawiam i liczę na kolejne.

pisanie z wielkim Halo ,że droga rowerowa wzdłuż ul. Grota Roweckiego jest gotowa mija się z prawdą .Niestety czerwona kostka brukowa kończy się pewnie ze 20 metrów przed ulicą Bugaj i co dalej ???, dojazd do skrzyżowania i prawidłowy przejazd przez ulicę to już nie potrzebny jest ,nie dotyczy czy jakoś tam ????? .Dalej tuż przed mostkiem asfaltowa ścieżka praktycznie kończy się i jak by co to można sobie hulnąć do Dobrzynki zamiast to odpowiednio ją wyprofilować i nakierować na przewężenie .Słabo jak zwykle słabo