Strona główna Sport Piłka nożna Kita się nie zatrzymuje. Kolejny gol w sparingu

Kita się nie zatrzymuje. Kolejny gol w sparingu

0
Pabianiczanin w barwach Widzewa Łódź rozegrał w Uniejowie grę kontrolną przeciwko GKS-owi Jastrzębie. Łodzianie nie zanotowali najlepszego występu, ale Przemysław w ostatnich minutach uratował RTS przed porażką.

Wychowanek Włókniarza Pabianice na murawie pojawił się w 45. minucie spotkania. Na tablicy widniał wtedy rezultat 0:0, ale w 80. minucie meczu padł gol na 0:1 dla GKS-u. Autorem tego samobójczego trafienia okazał się Daniel Tanżyna, który zanotował nieszczęśliwą interwencję przy rzucie rożnym.

Wydawało się już, że gracze Widzewa zostaną tego dnia pokonani. W 89. minucie spotkania sprawy w swoje ręce wzięli jednak Marcin Kaczmarek oraz Przemysław Kita. Ten pierwszy posłał świetne dośrodkowanie z prawego sektora boiska, a tam dopadł do niego dobrze ustawiony Kita. Pabianiczanin zwiódł kompletnie pilnującego go obrońcę i z bliskiej odległości lewą nogą pokonał bezradnego golkipera GKS-u.

Trafienie pabianiczanina można zobaczyć w skrócie meczu od 4:58.

Ostatecznie sparing zakończył się wynikiem 1:1. Przemysław zdobył za to już trzecie trafienie w trakcie zimowych przygotowań i powinien znaleźć on uznanie w oczach trenera Marcina Kaczmarka. Oby zaowocowało to licznymi występami w rundzie wiosennej II. ligi.