Strona główna Aktualności Z miasta Dotacja dla MOK. Na koncert i na wystawę

Dotacja dla MOK. Na koncert i na wystawę

0
Mieszkańcy Pabianic będą mogli poznać bliżej twórczość Stanisława Moniuszki, wybitnego polskiego kompozytora i dyrygenta. To dzięki dotacji pozyskanej przez Miejski Ośrodek Kultury. W obchodzonym właśnie Roku Moniuszkowskim placówka zaprosi nas na dwa wydarzenia. 

Pieniądze – 5 tys. zł – przyznał jej Łódzki Dom Kultury, na współorganizację projektów kulturalnych na terenie województwa. Podobne kwoty otrzymało sześć innych samorządów.

– Chcieliśmy, aby nasze miasto również uczciło Rok Stanisława Moniuszki, więc zdecydowaliśmy, że złożymy wniosek. Jesienią odbędą się koncert i wystawa – mówi Maria Wrzos – Meus, dyrektor MOK.

Ten pierwszy, pod tytułem „Moniuszko z 1000 i jednej nocy”, jest zaplanowany na 12 października (placówka postara się zorganizować jeszcze jeden – specjalnie dla uczniów szkół średnich). Na scenie wystąpią artyści z Warszawy – z Teatru Narodowego, Teatru Polskiego i Opery Narodowej. Również w październiku będziemy mogli oglądać wystawę plakatów, które zapowiadały koncerty w czasach, kiedy kompozytor żył. Ekspozycja potrwa dwa tygodnie.

REKLAMA
Poprzedni artykułChińczycy wybudują, my z tego skorzystamy
Następny artykułSprawy Czytelników: kiedy będzie dworzec?
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments