Strona główna Aktualności Chińczycy wybudują, my z tego skorzystamy

Chińczycy wybudują, my z tego skorzystamy

12
fot. GDDKiA
Na tej inwestycji zyska wielu mieszkańców regionu, wśród nich pabianiczanie. W łódzkim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad została wczoraj podpisana umowa na drugi odcinek drogi ekspresowej S14 – zachodniej obwodnicy Łodzi. Przedsięwzięcie to powierzono chińskiej firmie STECOL. 

Nowa trasa, za ponad 724 mln zł, będzie miała dwie bitumiczne jezdnie po dwa pasy ruchu (każdy o szerokości 3,5 metra), z możliwością dobudowania w razie potrzeby trzeciego. Długość S14 wyniesie wtedy około 28,5 kilometra, w całości będzie ona przebiegała przez teren naszego łódzkiego. Zrealizowanie tej inwestycji pozwoli połączyć autostradę A2 z drogą S8.

Jakie odniesiemy korzyści? Mniejszy hałas, ograniczoną emisję spalin, wzrost bezpieczeństwa kierowców, ale też niechronionych uczestników ruchu, czyli pieszych i rowerzystów. Poza tym…

– Budowa tego odcinka S14 wyraźnie poprawi warunki życia mieszkańców Pabianic, Łodzi, Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego i Aleksandrowa Łódzkiego, wyprowadzając ruch tranzytowy z tych miejscowości i skracając jednocześnie czas przejazdu – tłumaczy Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Na jej efekty trzeba jednak poczekać prawie trzy lata, bo właśnie tyle czasu mają Chińczycy na budowę.

REKLAMA
Poprzedni artykułKręcone włosy – kosmetyki i prawidłowa pielęgnacja loków
Następny artykułDotacja dla MOK. Na koncert i na wystawę
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A Ciebiada jaki miał wpływ na podpisanie tej umowy? On jednak ma ludzi za idiotów…

On będzie szukał źródeł termalnych pod droga. Może tam je znajdzie.

Pan K. C. na wszystko ma wpływ, nawet jak nie ma wpływu…

Brat poświęci wybudowany odcinek za „co łaska” (nie mniej niż 5tyś) i będzie się nam jeździło, jak w niebie 🙂

Na pewno większy niż twoje p. w necie, mądralo

Chińczyki już raz u nas budowali autostradę i wszyscy wiemy jak to się skończyło

Weź człowieku przestań gadać jak z ambony. Ludzie są ludźmi i są różni. Cały naród nie postępuje tak samo. Pojedziesz za granicę i mam nadzieję będą Cię oceniali indywidualnie a nie przez pryzmat jakiegoś leni i oszusta z naszego kraju. Trzeba dać im szansę i tyle. Cała ta sprawą za długo się ciągnie. Pozdrawiam.

Budowa dróg to nie jest występ w Mam talent żeby dawać komuś szanse za same chęci i ładną gadkę.Tu chodzi o setki milionów złotych polskich podatników i szalenie ważny odcinek drogi na który czeka cała aglomeracja łódzka.Chińskie firmy budowlane dały się poznać z jak najgorszej strony-doprowadziły do bankructwa wielu polskich podwykonawców,rozgrzebały na lata place budów a na końcu pokazały nam faka gdy przyszło do płacenia kar umownych.Jak w tej sytuacji chcesz zaufać kolejnej chińskiej firmie która tak jak Covec nie ma w Polsce ŻADNEGO zaplecza budowlanego i doświadczenia w budowie dróg?Jak Chińczycy chcą tu zaistnieć to niech zatrudnią robotników budowlanych,stworzą… Czytaj więcej »

I tym razem też nie wybudują, jak ich znów dotknie zmowa cenowa na materiały…

Masz jakiekolwiek dowody na „zmowę cenową” przeciwko chińczykom?Czy tak tylko powtarzasz zasłyszane gdzieś bzdury które chińczycy nigdy przed sądem nie udowodnili.

Uuuu… Nks chyba też zawyżał ceny piasku 😀

Najbardziej śmieszne a zarazem tragiczne jest to, że gdy z Dromexem w Iraku budowałem Saddamowi autostradę XXI w. ( w ub. stuleciu ), to Chińczycy zrówno od Mao Tse-Tunga, jak i Czang Kaj-szeka, uczyli się tam od nas – Polaków – wszystkiego za grosze ( czyli za filsy ).
Dromex za swoje roboty zdobywał światowe nagrody ( np. America Awards ) Dziś już ich dawno nie ma ( wchłonięty przez Budimex ).
A Chińczycy budują u nas autostrady…