Strona główna Aktualności Z miasta Doniesienie na prezesów „wodociągów”

Doniesienie na prezesów „wodociągów”

4

Prokuratura musi przyjrzeć się oświadczeniom majątkowym złożonym przez Rafała Kunkę, prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz jego zastępczynię Joannę Fuks.

Zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył były pracownik ZWiK, który został zwolniony z pracy za podejrzenie rozpowszechnia gazety pracowniczej „Zwikówka” (krytycznej wobec zarządu). Były pracownik opierając się na kolejnej publikacji „Zwikówki”, przedstawił rozbieżności w oświadczeniach majątkowych złożonych przez prezesa w kwietniu 2014 roku oraz w grudniu 2014 roku.

– „Przyrost zgromadzonych zasobów pieniężnych w okresie pomiędzy powyższymi oświadczeniami jest większy niż uzyskane w tym okresie wynagrodzenie łączne z tytuły zatrudnienia i diety radnego powiatowego” – czytamy w uzasadnieniu.

Doniesienie zostało złożone również na Joannę Fuks, wiceprezes zarządu spółki. W jej przypadku, suma deklarowanego przychodu w 2014 roku jest mniejsza od sumy wynagrodzeń miesięcznych i dodatków uzyskanych z tytułu zatrudnienia.

O sprawie na swojej oficjalnej stronie na Facebook’u poinformował Antoni Hodak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Pabianicach.

 

REKLAMA
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To ta pani co na nartach do pracy jeździła?

widać cwaniaki że hej – a koleś aż zęby zaciska

No mam nadzieję, że prezydent Mackiewicz zrobi porządek w tych wszystkich ostojach KC PO, jakie sobie zdążyli zbudować przez wszystkie te lata! Czas już wyjąć wielką miotłę i POgonić dziadostwo!

Twa nadzieja płonną jest, czego przykładem są WZA spółek miejskich. Aby wyjąć wielką miotłę trzeba ją mieć. A jak się ma małą szczoteczkę TO CO ?