Strona główna Dzieje się Sport Dominator i solidni zawodnicy Azymutu

Dominator i solidni zawodnicy Azymutu

0

Kolejny weekend mistrzowskich zmagań za orientalistami. Tym razem rywalizowali we Wleniu i Bolesławcu na dystansach sprinterskich. W gronie zawodników, którzy ścigali się o miano najszybszych w Polsce nie zabrakło również pabianiczan. Wśród nich znaleźli się zawodnicy UKS Azymutu Pabianice oraz wychowanek klubu – Michał Olejnik (WKS Grunwald Poznań).

W biegu indywidualnym złoty medal wywalczył Michał Olejnik (kategoria M21), a także Tomasz Tkaczuk (kat. M40). Natomiast Julia Krempińska (kat. K18) po solidnym biegu stanęła na trzecim miejscu. Bardzo blisko podium uplasowali się Janek Sztranek (kat. M18) – IV miejsce, a jego mama Iwona Sztranek (kat. K45) zajęła V miejsce.

W sztafetach sprinterskich Michał Olejnik wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z klubu (Hanna Wiśniewska, Bartosz Pawlak, Aleksandra Hornik, kat. S21) wywalczył kolejny w tym sezonie złoty krążek. Julia i Janek (kat. S18) po niezwykle wyrównanej walce zdobyli brązowe medale, a Tomek Tkaczuk startując gościnnie w sztafecie dolnośląskiej (Paweł Golinowski, Aneta Bańska-Bodziona, kat. S105) stanął na drugim stopniu podium.

W zawodach towarzyszących dobrze zaprezentowały się Kaja Młynarczyk i Marika Kozuń (kat. OPEN1), a zwycięstwo odniósł Oskar Wesołowski (kat. OPEN2).