Strona główna Aktualności Dojrzalsi o 25 lat

Dojrzalsi o 25 lat

0

Proletaryat nagrał nową płytę. Materiał czeka na ostateczny mastering w Nowym Jorku i do końca czerwca powinien pojawić się w sklepach.

Płyta nagrywana była w kilku etap i w różnych miejscach. Od ostatniej premiery czyli wydania „Prawdy” minęły 4 lata, a to w muzycznym świecie długi czas. Krążek nie ma jeszcze nazwy. Muzycy są na etapie wyboru grafiki na okładkę. Trwają też negocjacje z firmami fonograficznymi. Proletaryat związany jest z Universal Music Polska, ale umowę z wytwórnią na wydanie płyty podpisuje się oddzielnie. Wydaniem krążka interesują się jeszcze dwie inne firmy.  Co o nowym materiale mówią sami muzycy?

– O muzyce nie da się opowiedzieć. To dojrzała płyta, za którą nie będziemy musieli się tłumaczyć – mówi Dariusz „Kacper” Kacprzak, basista. – Jesteśmy dojrzalsi o dwadzieścia pięć lat grania. Jak ktoś przesłucha cały krążek, usiądzie i powie: jest dobrze. To drugi materiał studyjny, przy którym pracował gitarzysta Wiktor Daraszkiewicz. Były muzyk grupy Rezerwat dołączył do Proletaryatu w 2008 roku. Jest najstarszym członkiem zespołu.

– Wiktor jest starym rockandrollowcem, ale włożył w tę płytę dużo zmysłowości – dodaje „Kacper”. Brzmienie płyty będzie dopracowywane w Nowym Jorku. Zajmie się tym Alan Silverman współpracujący m.in. z Norą Jones, Michaelem Buble, Keithem Richardsem.

Zespół świętuje w tym roku 25-lecia. Z tej okazji wystąpi w Pabianicach podczas finału przeglądu zespołów muzycznych Rock Master Reaktywacja. Impreza zaplanowana jest na 27 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury.

– Jesteśmy związani z tym miejscem od samego początku. To taki powrót do korzeni – tłumaczy „Kacper”.
Ostatni raz grali w Pabianicach w maju 2012 roku, ale cały czas koncertują w polskich miastach. Zespół w dalszym ciągu jest popularny. Mają 16 tysięcy fanów na Facebooku, a teledysk do utworu „Ból” z ostatniej płyty ma 200 tysięcy wyświetleń na YouTube.

Przypomnijmy: Proletaryat to najpopularniejszy zespół z Pabianic. Sławę przyniosły muzykom występy na festiwalu w Jarocinie, gdzie w 1989 roku otrzymali nagrodę publiczności i dziennikarzy. Rok później na tym samym festiwalu, zdobyli kolejne trzy nagrody. W latach 90′ należeli do czołowych polskich zespołów rockowych. W ciągu 25-letniej kariery wydali 12 płyt. Trzon zespołu od początku tworzą: Tomasz „Oley” Olejnik i „Kacper”. Od 1996 roku perkusistą jest Robert „Mały” Hajduk. Od początku do 2006 roku na gitarze grał Jarosław „Siemion” Siemienowicz.


REKLAMA
Poprzedni artykułDerby dla Reserves (ZDJĘCIA)
Następny artykułCieżarówka Pink Floyd spadła z nasypu